Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky Live Warsaw 10-11.10.2015
To może i ja dwa słowa. Jeśli chodzi o whisky dla starych wyjadaczy , znawców ,koneserow zwał jak zwał...wybór rzeczywiście nie był duży. Może 2 -3 stoiska , jednak nie możemy chyba na dzień dzisiejszy oczekiwać , że będzie 10-15 stoisk z rarytasami. Oczywiście można by zaprosić niektórych ludzi z Europy, którzy mieliby co pokazać ale jest jeden podstawowy problem... pieprzone polskie przepisy akcyzowe. Np. taki Pan z Holandii, którego pewnie wielu z Was zna z innych festiwali , miałby postawić swoje butelki? Może i chciałby , tylko z naszymi urzędami by sobie nie poradził bo to nie jest tak, że zapakuje 50 butelek i przywiezie do Polski na festiwal... Pewnie można to załatwić ale szkoda czasu i nerwów! Dlatego też organizator jest zdany na to , co ma w swoich zasobach. Np. Duncan Taylor czy Doglas Laing nie przywieźli butelek z UK, tylko postawili to, co dał im organizator. Ja też chciałbym zobaczyć Lions Whisky czy Whisky Antique ale wydaje mi się,że to niemożliwe. Z drugiej strony nie wszyscy miłośnicy whisky zaczynają z wysokiego "C". Dużo osób , z którymi rozmawiałem na naszym stoisku nie miało pojęcia co to jest IB. Teraz już wiedzą i coś zapamiętali, może jutro kupią coś lepszego niż podstawki ? Myśle, że to jest jedna z ról festiwali. Edukacja. Z punktu widzenia zaawansowanych whiskomaniaków rzeczywiście mogli czuć się neco zawiedzeni , ale Panowie, od kiedy mamy w Polsce SM w sklepach ? Jaka jest świadomość Polaków o whisky SM w stosunku np. do Niemców czy Holendrów ? Jesteśmy 50 lat za nimi! Jeszcze wiele pracy przed nami ! Dlatego moim zdaniem jak na drugi dopiero festiwal nie było źle, a nawet powiem więcej, że było dobrze. Jeszcze kiedyś dogonimy inne festiwale pod względem rarytasów i będzie bardzo dobrze! Wink W każdym razie my jako bestwhiskymarket.com już od dziś zbieramy butle na kolejny rok.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości