02-27-2015, 08:06 PM
![[Obrazek: Springbank%2B18YO%2BThe%2BNectar%2Blubie...ky%2B3.jpg]](http://1.bp.blogspot.com/-iSwsK56mxkM/VPCwQVAzKTI/AAAAAAAACc8/zp-YhZaxF4E/s1600/Springbank%2B18YO%2BThe%2BNectar%2Blubiewhisky_pl%2Bwhisky%2B3.jpg)
Springbank 18YO The Nectar 58.7%
OKO: jasno miodowa.
NOS: miód wprost z pasieki, łąka pełna kwiatów, świeże i twarde zielone jabłka, ale broń boże kwaśne. Bardziej się zagłębiając - oranżeria, odrobina tanin z beczki, klementynki, wosk pszczeli, lukrecja. Z wodą: cukierki - landrynki, słodko i odświeżająco zarazem, a cytrusy stały się bardziej dojrzałe i słodkie.
JĘZYK: cytryny, miód, dębina, trawa cytrynowa dająca lekką gorzkość. Whisky tak jak w zapachu, odświeżająca i żywiołowa na języku. Odrobina soku grejpfrutowego. Z wodą: skórki z cytrusów, migdały, uwydatnia się kremowość, jest rozgrzewająco.
FINISZ: odrobina pieprzu. Finisz gorzkawy, dębowy, średnio długi, do długiego.
Whisky bardzo porządna. Nie wybitna, ale pije się ją bardzo przyjemnie, niczego tutaj nie przykrywa np. leżakowanie w beczce po sherry. Whisky jest naprawdę świeża, miodowo-cytrusowa, z kwiecistym podmuchem

OCENA: 86-87/100.
http://www.lubiewhisky.pl/2015/02/whisk ... r-587.html