Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólne zakupy
#6
morgan82 napisał(a):Temat przeniesiony tutaj żeby nie było bałaganu. Planowane zakupy w sklepie http://www.thewhiskycask.de/ .
Proszę o wpisywanie butelek co byście chcieli zakupić tutaj albo na priv jak toś nie chce żeby było to upublicznione. I jeszcze pytanie. Nie robiłem jeszcze zakupów z polski w sklepie niemieckim. Czy ktoś może powiedzieć czy pobierane są jeszcze jakieś opłaty przez sklep.
Kasiora pójdzie z polskiego konta więc po kursie banku WBK . Z tego co sie dowiedziałem opłata za przewalutowanie to 2.8 % wartosci zakupów.

Przykładowa cena dla Mortlacha :

MORTLACH 1998 SHERRY CASK DAVID STIRK EXCLUSIVE RANGE

cena to 65 euro + 1.82 euro ( przewalutowanie ) + ok 5 euro ( dostawa biorąc pod uwagę że zamówimy 5 butelek ) = 71.82 euro * 4,30 zł ( kurs banku na dzień dzisiejszy ) =309 zł

Czy to mniej więcej tak wychodzi ? Czy ktos zamawiał już z tego skepu ?


Opłata za przewalutowanie - Skąd ci się to wzięło? Sklep marudzi czy bank chce ekstra kasę?
Nie możesz wykonać zwykłego przelewu europejskiego (Kosztuje 5,- PLN)? Każdy bank musi mieć taka opcję. Podajesz wtedy kwotę przelewu w Eur a bank potrąca sobie kwotę w zł po przeliczeniu wg obowiązującego kursu i tyle.
Innym rozwiązaniem jest Ppal ale nie wiem, czy sklep nie potrąca opłat.

W razie czego mogę pomóc. Również w kwestii j. niemieckiego, gdyby trzeba z nimi coś wyjaśniać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości