The Taste of Whisky

Pełna wersja: Yamazaki 12
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam pytanie odnośnie Yamazaki w wersji 12 letniej. Mianowicie czy podobnie jak wersja 10 letnia przestała być produkowana? Jeżeli tak to czy warto w nią zainwestować? W Realu jest kilka ostatnich sztuk w cenie 252zł, a z tego co patrzyłem w sklepach internetowych to dostępna jest jedynie w DW gdzie cena podskoczyła aż do 680zł (wydaje mi się że wcześniej nie przekraczała 300zł). Więc może warto kupić jeszcze jedną czy dwie butelki?
Tak, dwunastka też jest wycofana, podobnie jak 10-ka. Czy warto kupić? Do jakiejś ceny na pewno podskoczy (na aukcjach widziałem na razie poziom trzymany w granicach 60-70E). Na ceny w DW nie patrz Wink
Dzięki za odpowiedź Smile Mam już jedną butelkę w kolekcji ale skoro jest wycofana to chyba zainwestuję w drugą (zwłaszcza, że cena 252zł raczej nie jest wygórowana) Smile
standardowa sytuacja w DW jak coś zostaje wycofane z produkcji to cena skacze ileś tam razy do góry
12 skoczyła prawie 3 razy a w tej chwili u nich już niedostępna
Mam dość banalne pytanie ,ale nie moge znaleźć odpowiedzi.
Mianowicie czy yamazaki 18 jest wciąż produkowana czy tak jak 10 i 12 została już wyprzedana ?
ja przed wakacjami pisałem z tym pytaniem do importera na Europę 18 jest nadal produkowana ale zapotrzebowanie w Azji jest tak duże że ciężko ściągnąć 12 też podobno robiona oficjalnie wycofana jest 10
[Obrazek: 8eb39eb772d8abe0med.jpg]

Suntory Yamazaki Sherry Cask 2016 Edition

To NAS o mocy 48% limitowany do 5000 sztuk i w cenie około 300 USD w sprzedaży od 1 lutego. W środku to same destylaty z wersji 2013, ale o dwa lata starsze i zmieszane z różnymi destylatami leżakującym w beczkach po sherry, niektóre nawet starsze niż 25 lat wg Suntory
Fajna buteleczka , ciekawe jak ceny poszybują tej butelczyny .
Cena wyjściowa 300$.
2 miesiące temu, widziałem kilka butelek w Realu w Jeleniej Gorze, cena 330-340 zł , nie kupiłem bo byłem tam z żoną Wink oczywiście była to yamazaki 12
Stron: 1 2