The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jaką Whisky kupić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam, ostatnio czytałem trochę o whisky i chciałem sobie kupić jakąś dobrą butelke. Nie chodzi mi o jakiegoś Red Labela Jack Danielsa i podobnego typu trunki, chodzi mi o coś lepszego w cenie 150-250zł za butelke. Prośba do was jakie whisky/whiskey polecacie kupić za taką cene, myślałem nad kupnem Gold Labela albo Green Labela, ale czytałem gdzieś że Johnnie Walkery to blendet czyli jakieś mieszaniny, a Ja chciałbym coś innego/lepszego. Za pomoc z góry dziękuję.
poczytaj forum i pomysl Wink
Prosiłbym o podanie nazw które polecacie tego jest tyle że trudno wybrać.
Marcin90009 napisał(a):Prosiłbym o podanie nazw które polecacie tego jest tyle że trudno wybrać.

Kup Glendronach 12yo
albo kup za te pieniadze kilka/kilkanascie sampli np. tu:
viewtopic.php?f=14&t=1502&p=45367
koledzy Ci pomoga wybrac probki o roznych profilach.
Marcin90009 napisał(a):Prosiłbym o podanie nazw które polecacie tego jest tyle że trudno wybrać.
W tej kategorii cenowej, z rzeczy które dostaniesz w co lepszych hipermarketach i przyjaznych na początek to na pewno Glenfiddich 15yo (czerwona tuba) i Glenlivet 15yo.
Johnnie Walker Gold jest w porządku, to nie jest tak że blendy są z automatu gorsze. Chociaż w tej cenie możesz też znaleźć Grant's 18yo, moim zdaniem o wiele lepszy blend.
Marcin90009 napisał(a):Prosiłbym o podanie nazw które polecacie tego jest tyle że trudno wybrać.

Jeżeli mogę, to ostatnio ktoś zainspirował mnie do zrobienia listy dla początkujących. Sam jestem jeszcze lajkonikiem, no i totalnym zwolennikiem torfu z zakresu Oddział Ratunkowy Szpitala Bielańskiego, ale uznaję prawo do wysublimowanych doznań miłośników gładkiego smaku. 8^) Może się komuś przyda. MOCNO subiektywne, proszę nie dyskutować o wyższości jednej nad drugą, każdy ma swój nos. 8^)



Łagodne, wprowadzenie do tematu SM tych, co nie chcą już mieszać Jasia z Colą:

- Glenmorangie 10, Quinta Ruban, Lasanta
- Macallan 10, Amber
- Auchentoshan 12, Three Wood
- Amrut [z Indii...]
- Aberlour 10+

Ciekawe, z charakterem:
- Scapa Skiren [Orkady welcome to]
- Tomatin Legacy
- Springbank CV, 10, 12, 13, 15 [smaczne wprowadzenie do torfu, w tej kolejności]
- Cù Bòcan, ze względu na specyfikę produkcji [tylko pod koniec roku, różne beczki]
- Highland Park 10 [lekki torf, ponownie z Orkadów]
- Hazelburn [słód suszony potwietrzem, Springbank Distillery]

Klasyka tofu, NCF:
- Talisker 10, 15, 18 (!) (słona nuta północy)
- Ardbeg 10 -- najbardziej wyważona z torfowych
- Lagavulin 16 -- dym, płonie ognisko w lesie
- Laphroaig 10, Quarter Cask, Tripple Wood (!) -- doznania medyczne, NIE KUPOWAĆ SELECT!

Dla zaawansowanych, także w portfelu:
- Ardbeg Uigeadai, Corryvreckan -- słodkie, słodkie, słodkie
- Laphroaig Lore (!!) -- I liga cen butelki, ale warto spróbować

Blended, które warto znać:
- Johnny Walker Green Label, tzw. Blended Malt lub Pure Malt, mieszanka 16 SM, charakter bierze z 4 torfowych: Talisker, Caol Ila, Cragganmore i Linkwood; zasadniczo warto

"Śniadaniowe":
- Vat 69 -- klasyka II Wojny Światowej 8^)
- Johnny Walker Red Rye Finish -- jak burbon, całkiem dobra codzienna mieszanka uspokajająca portfel
- Islay Mist -- torf, który można ciekawie mieszać z innymi śniadaniowymi
rafamiga napisał(a):Blended, które warto znać:
- Johnny Walker Green Label, tzw. Blended Malt lub Pure Malt, mieszanka 16 SM, charakter bierze z 4 torfowych: Talisker, Caol Ila, Cragganmore i Linkwood; zasadniczo warto
Trochę się z tą czwórką torfową rozpędziłeś Wink Te cztery są podawane jako główne składniki GL, ale tylko dwa z nich są torfowe.
Dzięki wszystkim za pomoc coś napewno wybiore tylko gdzie Ja to kupie :?
nie istnieje jedno miejsce "najlepsze" na zakupy. wpisuj w google i szukaj. roznice w cenach sa czesto dwukrotne.
Stron: 1 2 3 4