The Taste of Whisky

Pełna wersja: Prawdziwa whisky? tylko z Ciechana! teraz Polska!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
maturowac w beczce po ogorkach kiszonych - zdecydowanie nie. natomiast bardzo fajna whisky by byla (kwiatowo-cytrusowa) jesli fermentowac w takiej beczce. serio. pierwsze skrzypce beda wtedy graly bakterie/paleczki kwasu mlekowego. te same bakterie zyja sobie i rozwijaja sie podczas fermentacji w klasycznych (drewnianych) kadziach fermentacyjnych. kilkanascie lat temu w Bowmore wymienili stare kadzie na stalowe. po kilku miesiacach wrocili ponownie do drewnianych, bo wlasnie kwiatkow im brakowalo. nie sadze, ze zrobili to dla reklamy/legendy, bo koszty tej operacji byly ogromne. oczywiscie mozna i w stalowych fermentujac ponad 60h, bo te bakterie sa tez w slodzie/brzeczce, ale wtedy co innego juz jedza... ... ... dluga historia...

edit - w zwiazku z pytaniami na PM:
troche pisalem o tych bakteriach na BOW np. http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2552
(polecam wyszukiwarke)
na jakies bardzo konkretne/precyzyjne pytania moge oczywiscie tu odpowiedziec, ale nie ogolnie, bo to temat-rzeka.

edit 2 - spytalem Jakubiaka jak to jest/bedzie z whisky od Ciechana. podalem link do tego watku. wczoraj potwierdzil otrzymanie zapytania, czekam na odpowiedz :mrgreen:
PawelWojcik napisał(a):troche pisalem o tych bakteriach na BOW np. http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2552
Na Trygława, forum BOW jest jednak wyjątkowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tomash napisał(a):Na Trygława, forum BOW jest jednak wyjątkowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
niewatpliwie. szkoda tylko, ze ostatnio bardzo przycichlo Cry

wracajac do tematu: Jakubiak potwierdzil otrzymanie mojego zapytania, ale nie odpowiedzial. mozna bylo sie tego spodziewac, bo i co mialby odpowiedziec... mialem jednak malutka nadzieje, ze ma jakis know how na destylacje piwa.
Cytat:wracajac do tematu: Jakubiak potwierdzil otrzymanie mojego zapytania, ale nie odpowiedzial. mozna bylo sie tego spodziewac, bo i co mialby odpowiedziec... mialem jednak malutka nadzieje, ze ma jakis know how na destylacje piwa.

Nie dobry chłopczyk, będzie wiercił dziurę w całym i zadawał niewygodne pytania panu Markowi.. doprawdy niegrzeczny i niepokorny :mrgreen:
juz za miesiac destylat przeterminowanego portera z beczki "po burgundzie, albo czerwonym winie"!
on to zupelnie serio:
https://finanse.wp.pl/nowy-biznes-posla ... 219977857a
"whisky smakuje sliwka i za chwile miodem"

edit: dwa razy juz adres strony na WP zmienili Sad
Będzie się działo.
Moją uwagę zwrócił jeszcze jeden ciekawy fragment: "puścimy 2 tys. butelek z jednej beczki "
Ktoś wie co to za beki? Wink
Neptune napisał(a):Moją uwagę zwrócił jeszcze jeden ciekawy fragment: "puścimy 2 tys. butelek z jednej beczki "
Ktoś wie co to za beki? Wink
Szambiarka... :mrgreen:
Chyba się owa "whisky" pojawiła Wink Ciekawym zabiegiem jest nazwanie jej single maltem jeśli prawdziwym jest założenie że jest to robione ze wszystkich piw BRJ, a więc także tych z aromatami, cukrem muscovado, czy... żytniej ipy.

[Obrazek: 24131386_1035047223302438_59896030828268...e=5A9E5071]
dokladnie. nawet dodanie chmielu dyskwalifikuje ja prawnie jako SM. ale... mnie nie martwi tak bardzo sytuacja prawna np. z chmielem, jak wplyw jego na smak tej "whisky".

a skad ta fota? czyzby producent "single malta" sugerowal picie go "on the rocks"? Confusedhock:

anyway, trzeba sprobowac. kto sampluje?
50ml poprosze i scan certyfikatu, ktory jest dla kazdej flaszki. tam jest gwarancja, ze byla 1445 dni w beczce. pewnie zrezygnowano z patriotycznego 1410 (ktore by pasowalo do stylu reklamy Jakubiaka), zeby nie kojarzylo sie to konsumentowi z Grunwaldowka (w 1 litrze wody rozpuscic 4 kilo cukru i dodac10 dkg drozdzy) :lol:
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8