The Taste of Whisky

Pełna wersja: Która Glenlivet Nadurra do pionowej degustacji?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Organizuję w gronie znajomych wieczorki degustacyjne whisky, wszystkie (z wyjątkiem pierwszego) mają konkretny temat. Z głosowań wyszło że powinniśmy mieć nasz pierwszy vertical, czyli degustację różnych butelek tej samej destylarni. Zaproponowałem Glenlivet. Roboczy rozkład jazdy zakłada pięć dramów:

Founder's Reserve (tak, wiem, ale za to jest zauważalnie inny od reszty niż 12yo)
15yo French Oak
18yo
Nadurra
Cipher

Pytanie brzmi: która Nadurra będzie najlepsza?
W pierwszej chwili pomyślałem oczywiście o 16yo first-fill bourbon casks, ale im bardziej o tym myślę tym bardziej się skłaniam do NAS-owej oloroso sherry casks.
Ta oloroso jest bardzo mierna, pikantna i alkoholowa. 16yo bourbon była o wiele lepsza. Jeszcze lepiej, spróbuj złapać coś z niezależnych, jakiś czas temu kilka ciekawych Glenlivetów było, może ktoś Cię poratuje.
Potwierdzam - wybrałem oloroso bo wydawała mi się lepsza od bourbona i to był błąd.
Dzięki, 16yo bourbon cask zatem.
Który niezależny bottler ma jakieś fajne Glenlivety?

(mam też Master Distiller's Reserve ale nie dołączam jej do degustacji, jest tak boleśnie przeciętna i zapominalna)
Wszyscy prawie na pierwszy wybór biorą Sherry, wrzuciłem te 2 butelki do samplowania wśród podstawek i praktycznie 2x więcej zamówień było na sherry Smile

https://www.whiskybase.com/whisky/75062 ... -selection
https://www.whiskybase.com/whisky/65927 ... so-matured
FinestCask napisał(a):Wszyscy prawie na pierwszy wybór biorą Sherry, wrzuciłem te 2 butelki do samplowania wśród podstawek i praktycznie 2x więcej zamówień było na sherry Smile
Zamówiłem od Ciebie sample sherry cask, ale jak masz też bourbon cask to także poproszę Big Grin
Nadurra Oloroso to jakaś ponura pomyłka. Brutalne uderzenie siarką i dopiero po jakimś czasie można wyczuć pod spodem jak fajna mogłaby być to whisky gdyby trafiły się lepsze beczki. Sad
Ostrzegałem Wink
Na szczęście przed kupieniem całej butelki wziąłem od FinestCask sample, i tej oloroso i first fill american oak. Właśnie dzięki waszym przestrogom tutaj Smile
Jak dla mnie to spora ilość wody jej pomogła Smile A próbowałeś też od razu tych 48-procentowych sherry i american oak?
Stron: 1 2