Teraz jest Pn lut 18, 2019 11:10 am Wyszukiwanie zaawansowane

[Notki] muszę to zacząć gdzieś zapisywać - notki meszka0009

Nasze spostrzeżenia na temat walorów smakowych i zapachowych.

Re: [Notki] muszę to zacząć gdzieś zapisywać - notki meszka

Postprzez Qbik » Wt lis 20, 2018 7:21 pm

meszek0009 napisał(a):Do zapamiętania na dłużej i na pewno sięgnę po inne single caski GlenDronacha.

No i przepadł... :mrgreen:
Qbik
Pure Malt

Postprzez meszek0009 » Pn lis 26, 2018 6:28 pm

Speyside
Glenfiddich Fire & Cane
Torfiak NAS z beczek po bourbonie, finiszowany przez 3 miesiące w beczkach po afrykańskim rumie
WB: https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/111092/glenfiddich-fire-cane

Nos - torf, ale raczej delikatny, nie ostry, nie tak wyrazisty jak ten z islay. Nie ma tu za bardzo medycznych nut, a raczej wędzona kiełbasa, dogasające ognisko, troszkę asfaltu. Oprócz tego jabłko, suszona morela, gruszka i trochę rumowych nut. Jest Glenfiddichowo z wyraźnym twistem.
Smak - Tutaj już bardziej "torfowy torf", znany z innych peated whisky. Słodkawa, asfaltowa, wędzona, dymna. Ale nie jest to oczywiście poziom Ardbega czy Laphroaiga. Po chwili dochodzi toffee, cukier trzcinowy, przyprawy korzenne, tost z masłem. Lekko pieprzna.
Finisz - Dosyć krótki, przyprawowo ogniskowy.
Ocena - 4/10 jest ciekawie, przyzwoicie, ale po tym jak piłem wersję przed leżakowaniem w beczce po rumie, to oczekiwałem czegoś więcej. Beczka zabrała trochę charakteru dymności, a wniosła w zamian trochę za mało.
meszek0009
Blend

Postprzez meszek0009 » N lut 10, 2019 1:12 am

Highland
Glengoyne 21 yo
WB : https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/112351/glengoyne-21-year-old?fbclid=IwAR2Bkp12MCcrwgtUsAOWMAUl7J73ByVKw4JzplQy9_UMG-bY96tIfpeO9-o
First fill sherry casks
Nos - No jest mocno sherry, rodzynki, mleczna czekolada, karmel, bardzo słodkie owoce - brzoskwinie, przejrzałe białe winogrona, już takie zbrązowiałe i taka nuta coś jakby mokre ciasto pomieszane z odrobiną cynamonu, wanilii i kandyzowanej skórki pomarańczy.
Smak - słodka, oleista; czekolada, niezbyt mocno palone ziarna kawy, suszone owoce (żurawina, trochę fig), stara skóra, cynamon.
Finisz - średnio długi, lekko wytrawny, trochę rodzynek, trochę ziemistych, przyprawowo pikantnych nut.
Ocena - 5,5/10 - Bardzo dobra, złożona, ze świetnym nosem i rozwijającym się smakiem. Umiliła wieczór.
meszek0009
Blend

Postprzez meszek0009 » Pt lut 15, 2019 9:42 pm

Highland
Clynelish 1996 SV Whiskyherbst Berlin Edition
20 yo, 52,6%, single cask C:11389, refill sherry butt
WB : https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/99078/clynelish-1996-sv-whiskyherbst-berlin-edition?fbclid=IwAR3P-ss_hktXsm4911Dakf8hR1dNaT5LRETP1JmIF7XYDKIPUgwtm4FGs-c

Nos - śliwka w czekoladzie, dalej wciąż czekolada z rodzynkami, palone ziarna kakowca, migdały i wanilia, skórka z pomarańczy i miód.
Smak - mniej słodka niż się spodziewałem, jest tu bardzo sporo czekolady i orzechów włoskich, prażony słód, suszona żurawina. Bardzo w tle odrobina kokosa.
Finisz - jest świetny, długi i intensywny, prażone orzechy, lekko ziołowo-przyprawow-skórzany.
Ocena - 6/10 - no cóż, świetna whisky. Była dosyć mocno limitowana z tego co widzę, ale udało mi się dorwać sampla i bardzo się z tego cieszę.
meszek0009
Blend

Poprzednia strona

Powrót do Degustacja