Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dział nowe wypusty - potrzebny?
#1
Chętnie bym brał. Może jak będę bogaty... kiedyś...

Poza tym to nie żebym był czepialski, ale w inwestycjach jest już temat o Balvenie, a przez dublowanie tematów robi się śmietnik i bałagan. Poza tym mam wrażenie, ze działy "inwestycje" i "szkocka whisky" służą głównie jako "nowe wypusty". Być może się mylę, ale na prawdę nie uważam, by każda nowa whisky warta była zakładania nowego tematu. Tym bardziej, że whisky za 1000zł i tak żaden z nas raczej nie kupi aby wypić, czy rozsamplować. Więc nie będzie można dyskutować na temat jej walorów zapachowo-smakowych, a co za tym idzie temat kończy z 2-3 odpowiedziami typu "chciałbym to", czy "może kiedyś sobie kupię", a raczej nie o to chodzi. Wiem , że forum jest na razie malutkie, użytkowników jest mało, ale i tak postuluję utrzymywanie porządku, żeby po prostu było czytelne. Dlatego sugeruję utworzenie tematu zbiorczego "nowe wypusty", w którym będą one przedstawiane i dyskutowane.
Odpowiedz
#2
Neptune napisał(a):Chętnie bym brał. Może jak będę bogaty... kiedyś...

Poza tym to nie żebym był czepialski, ale w inwestycjach jest już temat o Balvenie, a przez dublowanie tematów robi się śmietnik i bałagan. Poza tym mam wrażenie, ze działy "inwestycje" i "szkocka whisky" służą głównie jako "nowe wypusty". Być może się mylę, ale na prawdę nie uważam, by każda nowa whisky warta była zakładania nowego tematu. Tym bardziej, że whisky za 1000zł i tak żaden z nas raczej nie kupi aby wypić, czy rozsamplować. Więc nie będzie można dyskutować na temat jej walorów zapachowo-smakowych, a co za tym idzie temat kończy z 2-3 odpowiedziami typu "chciałbym to", czy "może kiedyś sobie kupię", a raczej nie o to chodzi. Wiem , że forum jest na razie malutkie, użytkowników jest mało, ale i tak postuluję utrzymywanie porządku, żeby po prostu było czytelne. Dlatego sugeruję utworzenie tematu zbiorczego "nowe wypusty", w którym będą one przedstawiane i dyskutowane.
No tak jak sie nie pije to nie ma o czym rozmawiac Big Grin
Jesli sie nie pije to lepiej nie wiedziec ze jest Big Grin
Jesli sie nie ma kasy to sie nie pije i kolo sie zamyka. Big Grin
To moze zamknijmy wszystkie tematy a bedziemy pisac tylko o piciu ?
A co przeszkadza Balvenie w inwestycjach i w whisky ? Big Grin
Na prawde nie czepiam sie. Ale nie rozumiem ograniczania forum do tematu samplowania i spozywania .
Wrzucenie wszystkich nowych wypustow do jednego worka ? Czy po roku znajdziesz tam poszukiwana butelke ? watpie Smile
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
Tutaj! Big Grin O tym.
Odpowiedz
#4
Ja gdzies juz o tym pisalem.
Jesli w dzialach whisky i inwestycje ograniczymy sie do watkow z nazwa destylarni to da nam to okolo 100 watkow w dziale i na tym koniec.
Bedzie jakis porzadek gdy o Balvinie bedziemy pisac pod Balvinie a wybor czy jest to inwestycja czy dzial whisky pozostawimy piszacemu.
Ale jesli bedziemy zakladac watek do kazdej butelki to faktycznie bedzie balagan.
I to jest moja propozycja . Piszmy o Balvinie pod Balvinie i nie zakladajmy nowego watku na Tun czy Duble Barel.
Zakladajmy nowe watki z nazwami destylarni ktorych jeszcze nie ma w dziale , ale nie umieszczajmy w nich nazw konkretnych butelek.
Na te nazwy bedzie miejsce juz w watku.
Ale to tylko moja luzna propozycja Wink

Dzial nowe wypusty nie potrzebny.
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
Generalnie ja widzę to tak, że whisky jest tematem tak rozległym, że o wszystkim można pisać wszędzie. Ciężko jest wyklarować jedyny, idealny i słuszny podział. Mnożenie działów też jest bez sensu, im więcej działów, tym większy wybór gdzie umieścić wątek i więcej pomyłek może być.

Dział inwestycje. Niech zostanie i tak naprawdę tam powinny być informacje i wątki, które jasno mówią o tym, że warto inwestować. Tzn. jeśli ktoś zakłada wątek, bo wyczaił coś fajnego, to mógłby napisać dlaczego tak uważa, jakieś ew. dane w postaci ilości butelek etc. Jeśli chce zadać pytanie, to w dziale inwestycje można dodać jeden wątek do "pytań" na temat czy warto.

Nowe wypusty. Nowy wypust jako nowy wątek jest bez sensu, bo będzie się to mnożyło i mnożyło. Można by zrobić raczej wątek ogólny i dodawać tylko inf. o nowym wypuście - w zasadzie bez zbędnych komentarzy. Smile
Odpowiedz
#6
Może zostać jak jest, ale w takim razie żeby było czytelniej to jak jest nowy wypust, to podpisać np "Balvenie 1401 Tun Batch 8" zamiast po prostu Balvenie, z tego samego powodu, że po roku zrobi się 6 tematów "Balvenie" i weź szukaj tego który ci pasuje Big Grin
Z drugiej strony, temat zbiorczy na wszystkie inwestycje prowadzi do tego samego.
Dlatego podpisuję się pod Twoją propozycją, aby utworzyć po jednym temacie dla każdej destylarni (tak jak udało się nam to zrobić z Ardbegiem; temat ma już 7 stron, choć dyskutowaliśmy o różnych Ardbegach). Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości