Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glenrothes
#1
Nowy Glenrothes Vintage Reserve na rynku - cena 40 funtów

[Obrazek: cb152c58a579bfd7med.jpg]
Odpowiedz
#2
Niestety nie przypomina zbyt mocno innych Glenrothesów, może "baza" jest wyczuwalna, ale w ciemno nie byłem w stanie jej rozpoznać. Bardzo wodnista, trochę cytrusów, mimo wszystko chyba zbyt młoda. Whisky bez historii i nie namówiła mnie do kolejnego spotkania. Jest to entry-level więc nie można od niej zbyt dużo wymagać, ale mimo wszystko rozczarowuje. Mam w planach odwiedzić Rothes we wrześniu, być może na miejscu będzie smakować lepiej Wink
Odpowiedz
#3
coraz wiecej NAS-ow na rynku z nazwami, ktore sugeruja, ze destylat dlugo lezal w beczce Sad
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#4
Paweł akurat Vintage Reserve podobno ma w sobie kilka kropelek starszych destylatów, ale myślę, że 90% udziału mają młode kilkulatki co czuć i całość wypada na niekorzyść GR.
Odpowiedz
#5
nie pilem jej, ale wierze w te kilka marketingowych kropelek Wink
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#6
Niewyczuwalne... więc pozostaje im wierzyć na słowo Wink
Odpowiedz
#7
[Obrazek: 09394db1f5f1d25amed.jpg]

Destylowany w lutym 1976, butelkowany w lutym 2016 , czyli wkrótce, Glenrothes 40 yo . Pochodzi z 13 beczek hogshead, które po 40 latach maturacji wydały łącznie ok. 3000 butelek z mocą 42,8%.
Cena ponoć w granicach 1000 euro
Odpowiedz
#8
Glenrothes 1992 Dow’s Single Cask (57.1% ABV) was distilled in 1992 and finished in a port cask from the renowned Dow’s port house.
The final cask chosen for this limited release of just 322 bottles, was personally hand selected by H.S.H Prince Albert, who is a renowned connoisseur of single malts, Honorary Keeper of the Quaich and Honorary President of the Monte Carlo Whisky Society.

http://www.monacolife.net/?p=7805

http://www.thewhiskybusiness.com/2016/1 ... ky-in.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości