Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky and Wine Place ( 12.06.2013 )
#11
larky, będziesz dziś w WAWP czy skoro nie masz po co jechać, to nawet nie zajrzysz?

Bo ja mam biznes, nie chcę szukac po necie etc., A przydałoby mi się kupić trochę tych 200ml i 100ml, żeby zacząć samplingi na forum. Gdzie kupowałeś te ostatnie i czy ew. znasz/wiesz gdzie ja mogę kupić po drodze z pracy (Mokotów) do domu (Tarchomin)? W necie po 1,72 zł są ale z zamawianiem to bez sensu trochę, lepiej podjechąć kupić i zapakować. I 200 i 100 potrzebuję.
Odpowiedz
#12
I jak te Tomatiny?
Odpowiedz
#13
Były:

1. Antiquary The Finest
2. Antiquray 12 yo DeLuxe Blended Scotch
3. Tomatin 12 yo
4. Tomatin 15 yo
5. Tomatin 18 yo
6. Tomatin Decades

1. Nie czuć nic poza spirytusem, nawet nie zastanawiałem się nad tym czy da się coś tam wyczuć,
2. Tu widać dużą różnicę w jakości. Dało się już wyczuć w smaku pewne nuty, w zapachu nadal kiepsko.
3. Finiszowana po sherry, lekko słodka, wyczułem aspekty miodu ew. słodkich owoców. Nic specjalnego. Krótki finisz. Kolor jasny złoty, w kolorze prawie, że nie widać nawet namiastki beczki po sherry. 75/100
4. Ten dla odmiany po bourbonie. Zapach i smak odmienny od 12, ale także słodycz czuć, minimalnie mniej, bardziej słodycz + cytrusy. Finisz dłuższy, ale także nie porywa. 80/100
5. Po prostu lepsza wersja 12yo. Też po sherry, ale już w kolorze minimalnie ciemniej. 85/100
6. Połączenie wybranych beczek z ostatnich kilku dekad. M.in po sherry i bourbonie. W zapachu b. ostro, moc zabija trochę nuty, ale generalnie idzie w stronę słodkich owoców. Na szczęście smak rekompensuje tę ostrość w zapachu. Chyba najbardziej wyczuwalna wanilia, karmel, słodkie owoce. 86/100

Trochę także dowiedzieliśmy się o samej destylarni etc., był obecny "ambasador destylarni" z Tomatin pracownik od 52 lat. Wcześniej pracował (50lat) przy produkcji whisky. Bardzo sympatyczny gość.

Generalnie b. udane spotkanie. A sama whisky Tomatin (z degustowanych wersji) -nie jest to nic specjalnego i godnego dłuższej uwagi i rozmyślań. Żadna z tych butelek nie wywarła czegoś niezapomnianego, do czego warto byłoby wrócić.
Odpowiedz
#14
Wrzucisz te kartki z cennikiem z wawp?
Odpowiedz
#15
Neptune napisał(a):Wrzucisz te kartki z cennikiem z wawp?

Wrzucę jak dostanę się do skanera, w pracy nie chcę, bo nie mam do kompa podłączonego, więc nie chce mi się tłumaczyć dlaczego wolę tego nie robić Smile Myślę, że w tym tyg. zeskanuję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości