Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cygaro do szkockiej?
#1
NIektórzy twierdzą, że dobre cygaro do dobrej szkockiej jest jej dopełnieniem. Inni, że owszem ale dopiero po. Są też i tacy, którzy twierdzą, że to whisky jest dodatkiem do dobrego cygara, no i oczywiście są również i ci, którzy twierdzą, że to wszystko ogromna pomyłka bo przecież cygaro zmienia percepcję smakową więc ....


Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, żeby założyć taki wątek. Skoro mamy fajnie rozwijający się wątek o piwie, więc dlaczego nie o cygarach.

Mam nadzieję, że również w tym temacie rozwinie się dobra dyskusja, z której będzie można czegoś się dowiedzieć. A może i jakieś wspólne zakupy (byćmoże nawet samplingi) z tego powstaną?

Podzielcie się własnym doświadczeniem jakie cygara palicie, (czy palicie je w ogóle) gdzie się w nie zaopatrujecie, no i, nawiązując do powyszszych podziałów, jak to, waszym zdaniem, jest z tą whisky i tym cygarem - jednocześnie czy osobno jedno po drugim? A może to wszystko ogromna pomyłka bo przecież cygaro zmienia percepcję smakową więc ....

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
rozenek siedzi w temacie od dawna, tyle co wydał na cygara to ja chyba na łychę nie wydałem.. to kubański weteran, jak chcesz to cię skontaktuję :mrgreen:
Odpowiedz
#3
Ja o cygarach niestety nie mam pojęcia. Bartoszek dobrze gada że jedyny fan cygar ktorego poznalem to Rozenek. Ja czasami do whisky pale fajke :-D kiedyś dostalem i się uczę palic. Raczej pale juz po pierwszej degustacji bo na dlugo pozostaje posmak w ustach. Ale przy takim normalnym saczeniu whisky gdzie nie skupiam się za bardzo fajka to fajne uzupelnienie. A cygarko moze nsjwyzszy czas spróbować ? Ale właśnie jakie na poczatek. To jak whisky temat rzeka . Bardzo ciekawy temat.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#4
Mam bardzo skromne doświadczenie z cygarami - jedne spotkanie degustacyjne (połączone z rumem) i jedno popołudnie u znajomego palacza połączone z whisky. Po tych dwóch okazjach wydaje mi się, że cygaro fajnie komponuje się z whisky, ale wyłącznie tymi typu 'daily dram' Wink Przy bardziej wymagających pozycjach długie palenie cygara mocno zniekształca odbiór smaku i kompletnie zaburza nos - zwłaszcza u niepalących (jak ja). Być może palący papierosy i hardcore-fani cygar mają jednak inną, polepszoną percepcję Wink
Odpowiedz
#5
Lubię od czasu do czasu Wink Mam kilka przypadkowych w domu. Nawet humidor jest Smile Z moich skromnych doświadczeń te z Dominikany lepsze od kubańskich (z tych które paliłem). Kiedyś kolega zwiózł mi z Kanarów pudełeczko i te miażdżyły wszystkie. Co do łączenia typowo z maltami, to nie próbowałem jeszcze. Ale wszystko do nadrobienia Wink

To było świetne, wypalone na pępkowym Smile
[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#6
Jezeli chodzi o mnie to bardzo lubie sobie usiąść w letni wieczór na balkonie z dramem dobrej SM i cygarkiem (oczywiście handmade). Ja też preferuje Dominikańskie od Kubańskich, ale tylko dlatego, ze są łagodniejsze. Czy lepsze hmm, pewnie temat do długiej dyskusji Smile. Dla mnie kubańskie (typu Cohiba, Montecristo czy Partagas) są zbyt ostre i za bardzo mnie drapią w gardło. Ale może to dlatego, że aż tak dużo nie palę Wink. Ogólnie polecam spróbować, jeżeli chodzi o mnie nie przeszkadzają w degustacji szkockiej jak mówią niektórzy.
Co do zakupów oczywiście internet. Jest forum o którym pewnie większość wie (było chyba nawet kiedyś porównywane do naszego w jakiejś dyskusji). Sklepy internetowe, polecane przez branżowych forumowiczów, posiadają cygara dobrze przechowywane (odpowiednia wilgotność, co jest bardzo ważne), oraz zawsze jakiś gadżecik lub darmowe cygaro dołożą Smile
Odpowiedz
#7
Kilka dni temu kolega wrócił z Kuby i przywiózł mi jakieś kubańskie cygaro,
więc będzie wypadać spóbowac połączyć whisky z paleniem Wink
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#8
Cześć,

Mimo że nie jestem jakimś super smakoszem cygar lubie od czasu do czasu coś sobie zapalić. Niestety ostatnimi czasy cygaro zaczęło mi przeszkadzać w degustowaniu whiskySad. Podczas degustowania single maltów cygara mi strasznie wywłaszczają smak. Natomiast z mojego punktu widzenia najlepsze są blendów. Jak łączę blendy oraz cygara wówczas smak blendu jest bardzo łagodny i w miarę przyjemny. A co do zakupów to http://swiat-cygar.pl/ tutaj raczej zaopatruję się.
Odpowiedz
#9
Dzisiaj pierwszy raz połączenie whisky z cygarem.
Whisky: Ardbeg 10
Cygaro: A. Turrent Tradicional Toro Natural Cristal Tubos

Cygaro przytłumiło torfowość Ardbega, wydawał się cytrusowy i słodki - nic poza tym.
Ogólnie było nawet przyjemnie ale jakoś mnie nie urzekło. Choć wypaliłem trochę cygar to pozostanę przy samej whisky. Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
Taki mały bonus:

"DYMNY" Ardbeg :twisted:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości