Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aparat foto
#31
Jeszcze nie. Ale żona już suszy mocno, bo bąbel rośnie w zastraszającym tempie, a foty Ajfonem nie są za genialne. Będzie na pewno bezlusterkowiec. Już miał być SONY A5000, bo dodawali drugi obiektyw za 1zł, jednak jest to następna średniego NEXa 3, stanęło na NEX 5T, chociaż A6000 kusi, jednak troszkę cena straszy.
Odpowiedz
#32
Przeglądam sobie specyfikacje tego NEX-5T, i tak z uwag:

Pamiętaj, że ogniskowa 16mm-50mm na matrycy APS-C ma kąty widzenia takie jak 24mm - 75mm przy pełnym rozmiarze matrycy. Bo rozumiem, że to standardowy zestaw z którym byś go kupił. W związku z tym nie masz nic szerszego., Piszę to, bo czasami w reklamach i tak piszą, że 16mm to już szeroki kąt jest i w ogóle.
Nie widzę nic o iTTL, co się przydaje przy pracy z lampą.

Jeśli kupisz sobie do tego cięższy obiektyw, to będzie ciężko to trzymać, nie wiem do końca jakie obiektywy są do Sony na ten bagnet, ale jak jest coś w stylu 70-300 to będzie na pewno problem ze środkiem ciężkości.

Mi brakowałoby dobrego wizjera z wyborem punktu ostrości, ale może to kwestia przyzwyczajenia do patrzenia przez wizjer a nie na ekran, ale wg mnie jest dużo bardziej komfortowe. NO i to co najważniejsze, to na papierze nie za bardzo da się zobaczyć szybkość pracy AutoFocusa.
Odpowiedz
#33
Jak pisałem wcześniej, latałem chwilę na NEXie 5N i AF dawał radę, w 5T jest jeszcze lepiej, raz że hybrydowy, dwa więcej punktów pomiaru.
Tego 5T macałem w niedzielę i podpinałem do niego 55-210mm - te Soniaczowe obiektywy są relatywnie niewielkie, nie było problemu żeby go utrzymać stabilnie Wink
Nad brakiem wizjera troszkę ubolewam, bo w poprzednich aparatach miałem i używałem stale.. jednak wszystko kwestia przyzwyczajenia (a raczej kompromisów).
Odpowiedz
#34
K@mil a lustrzanka robiles kiedys dluzej zdjecia?
Odpowiedz
#35
Pewnie, że robiłem Wink Nikon, Sony, tylko Canona nie miałem w rękach. Tak jak pisałem kiedyś tam, dużą rolę przy wyborze odgrywa wielkość body, no i nie chce mi się bawić potem przy lustrzance w dziesiątki szkieł Wink
Tu wezmę z kitowym obiektywem, potem dokupię ten 55-210, może jakiś stałoogn. i tyle.
Odpowiedz
#36
Wszystkie arugmenty ok Smile

Ten co do ilosci szkiel tylko nie ... bo na lustrzance tez masz 18-105 np mam Smile Jedno do wszystkiego jak nie chce mi sie zabierac czego innego Smile a jest tez 18-200 Nikona ktory daje rade
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości