Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw na początek
#11
@PawelWojcik, a Bowmore 15 yo Darkest wpisuje się w smak sherry z nutą dymu lub dymne sherry?

I jeszcze takie pytanko: która whisky lepsza Highland Park 18 yo 43% czy Highland Park 17 yo The Dark 52,9%?
Odpowiedz
#12
Bowmore Darkest wpisuje się w dymne sherry, ale jak to Bowmore: dość delikatny dym. Jeżeli chciałbyś mocny dym z mocnym wpływem sherry to przychodzi mi na myśl np. single sherry hogshead Kilchomana:
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... homan-2011

Co do HP 18YO i 17YO The Dark to mi osobiście nieco lepiej The Dark smakuje..
Odpowiedz
#13
ta Bowmore jest Darkest faktycznie. od karmelu. malo tam dymu i malo sherry, ale jakas ich namiastka na poczatek faktycznie jest.

HP 18 kiedys byla calkiem przyzwoita, albo ja mniej wymagajacy, ale teraz podobno bardzo sie zepsula. The Dark nie pilem, ale jesli 53% to "statystycznie" powinno byc lepiej niz 43%.

notki do wszystkich tych butelek znajdziesz na forum.

edit:
pisalismy jednoczesnie z FinestCask, zgadzam sie, ten Kilcho spelnia wymagania torfowo-sherrowe, tylko to nie podstawka i moze byc problem, zeby to jeszcze gdzies dostac. chociaz... jeden taki chyba 100 butelek kupil Smile
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#14
No tak, w takich zwykłych podstawkach to raczej ciężko o coś tak wyrazistego.. Ja tego Kilchomana kupiłem trzy butelki, bo bardzo mi smakował, do tej pory była dostępna w M&P (kupowałem jedna po drugiej, nie za jednym razem). Tej trzeciej jeszcze mam sporo, więc jak kolega będzie chciał spróbować to jest dostępna.
Odpowiedz
#15
Czyli dym z nutą sherry Bowmore Black Rock raczej też nie...?

Po lekturze i Waszych podpowiedziach taki lepszy zestaw do oceny/korekty;-)
1.Arran 18 yo 46%
2.BenRiach 21 yo 46%
3.GlenDronach 21 yo Parliament 48%
4.Glenfarclas 21 yo 43%
5.Glenlivet 18 yo 43%
6.Highland Park 17 yo The Dark 52,9%
7.Jura 21 yo 44%
8.Kilchoman 2011 Single Sherry Hogshead Cask No.615 for M&P Poland 57%
9.Port Charlotte PC9 An Ataireachd Ard 59,2% lub Port Charlotte Pc12 Oileanach Furachail Heavily Peated 59,2 %
10.Tamdhu 25 yo 42 %
W myśl zasady coś dobrego, złożonego, intensywnego/pełnego smakowo i z różnych grup smakowych.
Odpowiedz
#16
...
pomysl o zalozeniu bloga.
ja odpadam z dalszej dyskusji. przepraszam, naprawde chcialem pomoc.

pisanie dzis czegokolwiek niemarketingowego o whisky przestaje miec jakikolwiek sens. i oczywiscie nie mam na mysli tylko powyzszego posta.

pozdrawiam,
ja.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#17
Ty, może załóż bloga za nas dwóch.
Jak na razie za bardzo nie pomogłeś...
Jaki jest Twój problem? O co Ci chodzi?
Odpowiedz
#18
Buldoger, może daj jakiemuś neutralnemu znajomemu ten wątek do przeczytania i skomentowania, wtedy prościej dowiesz się o co Pawłowi chodzi Wink
Odpowiedz
#19
Czy ktoś pił?:
Peat Best Batch Strength Pedro Ximenez Sherry Wood Finished
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... trength-ff
Dobre?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości