Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Whisky - dla dziecka
#41
oj, bardzo!
https://www.thewhiskyshop.com.sg/collec ... descending
a serio: to co mi smakuje drozeje ~20-30% rocznie. reszta wydaje mi sie stabilna, lub niewazna
Dzieki za linki, przejde sie w Week-end do maison de whisky - moze dadza sprobowac tego japonczyka. choc te japonskie podstawki nic mi nie mowia.
To sa juz powazne ceny Smile w porownaniu z winem gdzie (w/g mnie) najdrozszym dzis winem do kupienia w sklepie i dobrym do wypicia jest Mouton Rothschild 45 magnum - ok. 25 tys € - ale to i magnum i chyba ze 2x drozej niz numer 2 to jednak te setki tysiecy robia wrazenie. Sampluja chociaz?

Czyli - gdybym znalazl przez przypadek jakas dowolna PE czy Brore za mniej niz 500 to zaraz kupic i schowac - jak dojrzeje (ja) za pare lat do takich butelek - bedzie jak znalazl?
Odpowiedz
#42
ceny z tego linka sa conajmniej 5 razy przewartosciowane.
tak, sampluja niektore z nich, obecnie w Moskwie i Singapurze, pewnie na jakis whisky festiwalach tez sie trafia i w lepszej cenie.

nie kazda Brora, czy PE jest warta dzis 500€. te "dobre" (albo raczej te "pewne") oscyluja obecnie powyzej 1000-2000€.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#43
gdzies mialem link do wycen whisky - ale zgubilem
Odpowiedz
#44
PawelWojcik napisał(a):to moze polaczenie torfu i sherry?
http://dramsapart.com/pl/glowna/91-lagg ... la_butelka
tam jest jeszcze kilka ciekawych butelek w tej cenie, ale ich nie probowalem. napisz maila do Wiktora (wlasciciel sklepu) on ma zdecydowanie wieksze doswiadczenie niz ja i przy tym jest fair. bralem tam kilkanascie flaszek i nigdy mi nie wcisnol niczego kiepskiego.
DZIEKI Big Grin - oczywiscie nie czekalem do swiat ... bardzo celny zakup. Troche za duzo sherry na wstepie ale, na szczescie, jak odetchnie chwile to delikatnie przechodzi w torf, dlugi fajny finisz ... a pozniej jeszcze gra echo. A, jak zwykle, "degustacja" odbywala sie po obiado-kolacji .... nie tylko dziecko i ja bylismy zadowoleni ale nawet Kasia co ma wech jak pies tez polubila. A to przybliza nas do Szkocji, zamkow, potworow, Harry Pottera i kilku destylarni oraz pubow Smile
Odpowiedz
#45
to teraz moze kroczek do tylu i Lagavulin 16yo.
nie wolno jej przeskoczyc. kupisz w kazdym sklepie z whisky za ~50€ i na pewno nie dolejesz coli Wink
dla mnie dwie polki wyzej niz Octomore, ktore Ci smakowalo, chociaz to troche jak porownywac zone z prostytutka.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#46
Lagavulin 16yo faktycznie nie warto przeoczyć, jest teraz tani dlatego troszkę traktowany po macoszemu, ale moim zdaniem to butelka, która na rynku ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Wracając do twojego cytatu ,, porownywac zone z prostytutka '' to kiedyś słyszałem taki żarcik, jaka różnica jest w sexie z żoną z którą mamy już długi staż , a z nową kochanką, to jak porównywać polowanie ze świniobiciem.
Odpowiedz
#47
Rzeczywiście warto się nad nią pochylić i od czasu do czasu, przy większej okazji zasmakować w tym truneczku Smile
Wytrawny smakosz whisky, łowca promocji https://jakpicwhisky.pl/a/najciekawsze-w...stra-2018/ i dobrej zabawy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości