Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaka kolejna whisky
#1
Poszukuję kolejnej whisky (single malt), początkowo były same dobre wybory, później nieco gorzej. Co byście zaproponowali, cena max 300zł. Do tej pory piłem/degustowałem:

- Lagavulin 16, abosolutny hit
- Glenfiddich 15, bardzo dobra
- Glenlivet Nadura Cask Strength - bardzo przyjemna
- Glenmorangie Nectar d'or, oryginalna ale liczyłem na więcej
- Glenlivet 18, dobra, ale sam bym nie kupił
- Talisker 10, bardzo przyjemny
- Dalmore 12, dobra

Myślałem o Dalmore 15, ale może warto kupić coś ciekawszego?
Odpowiedz
#2
Weź jakiegoś Glendronacha
Odpowiedz
#3
Jeśli smakował Ci Lagavulin 16, powinieneś spróbować Ardbeg Uigeadail lub Ardbeg Corryvreckan. Dalmore bym sobie odpuścił...
Odpowiedz
#4
Jeśli Lagavulin to absolutny hit, a Glenmorangie czy Dalmore za bardzo wrażenia nie zrobiły to zdecydowanie poszedłbym w wyznaczonym kierunku Wink i popróbował szerzej bogatej palety dymnych whisky. I tu wiadomo: whisky z wyspy Islay, jeżeli nie próbowałeś podstawowych to na początek nawet i podstawowe Ardbeg, Laphroaig, Bowmore, Caol Ila, Bruichladdich, Kilchoman, może być też coś torfowego spoza Islay np BenRiachy Peated, póżniej coś z mocniejszych wersji Cask Strength.

jeśli nie chcesz kupować od razu całej butli to na forum sporą popularnością cieszy się samplowanie, można popróbować bardzo wielu ciekawych, często rzadkich whisky bez kupowania całej butelki. Sam mam spory wybór różnych butelek podstawowych i mniej podstawowych, którymi często dzielę się z potrzebującymi Wink

Pod poniższym linkiem jest lista tego co mniej więcej aktualnie posiadam:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1901887239
Odpowiedz
#5
Jeśli podobał Ci się Glenfiddich 15yo to 18yo jest jeszcze lepszy.
(w przeciwieństwie do Glenlivet gdzie 15yo french oak reserve jest nie-tylko-moim zdaniem najlepsza z podstawowej trójki 12-15-18)
http://rudeduchy.pl/ - kolejny blog o whisky
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości