Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie whisky na prezent?
#1
Witam. Postanowiłem kupić dziadkowi na święta whisky. Nie jestem w tym temacie znawcą, więc zwracam się do Was o radę. Dziadek też nie jest w tych sprawach ekspertem mimo to, nie chciałbym raczej kupować marek które są powiedzmy... oblegane nawet przez największych laików (jak ja :lol: ) typu Ballantines, Red Label, Jack Daniels czy Jim Beam. Kiedy sam przeglądałem tego typu produkty w sklepie, rzuciły mi się w oczy dwie pozycje CHIVAS REGAL 12 YO i Glenfiddich 12 yo. Z tego co wyczytałem to są to dwa odmienne rodzaje. Rozumiem, że smaki są różne, ale co z doświadczenia polecacie dla osób które whisky piją raz na jakiś czas a nie regularnie? A może polecacie coś spoza tej dwójki? Max jaki mogę przeznaczyć to 120 zł. Liczę na szybka pomoc bo jutro wybieram sie na zakupy Wink . Dzięki za uwagę.
Odpowiedz
#2
Glenfiddich 12 yo - jako jedyna w tym zestawieniu jest single maltem. Wybór więc oczywisty gdy brać pod uwagę konkurencję. Tylko bez coli i lodu! Smile
Odpowiedz
#3
Za 120 zl to się nie poszaleje... Jakiś czas temu widzialem chyba w marketach (tesco, auchen lub makro/selgros) Old Pulteney 12 yo w okolicach 120-130 pln. Jak pilem na początku swojej przygody to mi smakowało Wink
Odpowiedz
#4
W dyskontach w zbliżonej cenie powinna być dostępna Aberlour 12. Poza tym zawsze można też kupić irlandzką Bushmills 10, zwłaszcza dla laika.
Odpowiedz
#5
120 zeta dupy nie urywa, więc co byś w tej cenie nie kupił to jakieś zdecydowanej różnicy nie będzie, zwłaszcza dla kogoś kto jeszcze "lepszej" łychy nie pił, wyczaj jakąś fajną świąteczną promocję i kupuj...i przede wszystkim zwróć uwagę na to, by widniał na etykiecie napis SINGLE MALT :!:
Jeśli to prezent to jeszcze ze swojej strony proponowałbym Tobie zakup takiego zestawiku z trzema butelczynami po 200ml każda, gdzie masz łychy o różnym przekroju smakowym np. https://cdn1.masterofmalt.com/whiskies/p...jpg?ss=2.0
Widziałem takie w sieci Carrefour za około 130 zeta. pozdro GM
Rób, rób, a garb ci sam wyrośnie.
Odpowiedz
#6
Glenfiddich 12 lub Aberlour 12 - jeśli myślimy o marketach.
Chivas zdecydowanie nie.
Odpowiedz
#7
Aberlour 12yo - ładne szkło i korek. Jako ze dla laika to niech tez wyglada Smile w smaku tez ciężko znaleźć konkurencję w tej cenie. ..
Odpowiedz
#8
Witam ponownie. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Widziałem ten Aberlour na półce, faktycznie ciekawy wygląd ale prezent który kupuję składa się z dwóch części, dlatego musiałem sztywno trzymać się budżetu. Powiem szczerze, że na początku chciałem iść w stronę Chivasa ale za Waszą namową oraz jeszcze kilku innych osób wybrałem ten 12-letni Glenfiddich. Mam nadzieję, że będzie OK. Jeszcze raz dzięki i wesołych świąt wszystkim Smile.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości