Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buteleczki na sampelki
#11
Naklejki samoprzylepne dobrze się klei już podpisane na butelki.. i wtedy nie ma problemu
Odpowiedz
#12
dopisze sie, bo mam troche doswiadczenia. mieszkam daleko i odebralem tu juz kilkaset sampli od kilkudziesieciu osob. wszystkie buteleczki lecialy samolotem z conajmniej jedna "przesiadka", niektore z 5-cioma.
biorac pod uwage parametr dla mnie najwazniejszy - szczelnosc - sama buteleczka nie jest tak wazna. no moze tylko nalezy zwracac uwage na rant, ktory przylega do zakretki - aby nie byl uszczerbiony.
najwazniejsza jest tasma izolacyjna. jesli to taka elastyczna dla elektrykow i zostala dobrze przyklejona/naciagnieta (przynajmniej dwa obroty i koniecznie w ta sama strone, w ktora zakreca sie zakretke), nie ma mowy o przeciekaniu. wszelkie inne tasmy klejace i patenty nie zdaja egzaminu.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#13
Podpisuję się dwoma rękami pod przedmówcą.
A tak nawiasem mówiąc, te buteleczki które linkowałem, nawet taśmy nie wymagają.Gwint i zakrętka naprawdę świetnie się dopasowują.
Odpowiedz
#14
zadna od Ciebie nie pociekla Wink
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#15
żeby zostało na przyszłość to i ja wrzucę info bo trochę tego przerobiłem Wink

Jestem zwolennikiem najpopularniejszych okrągłych butelek w których dostaliście ode mnie większość sampli. Kupuję je na allegro od użytkownika "pudelkaisloiki" http://allegro.pl/show_user.php?uid=23417084 - Jest to firma z Pruszkowa - ARKO Arkadiusz Falkowski i coś kojarzę, że ktoś z forum kupował je nawet lokalnie. Srebrne nakrętki, które u nich zamawiam (lub są w zestawie z butelką) są dobrej jakości i bardzo mało ich odpada ze względu na przekręcanie się. U tego samego sprzedawcy zamawiam 100ml butelki i z nimi także nie ma problemów.

Z butelkami 20ml jest gorzej. Najbardziej mi się podobają i z nich korzystam małe okrągłe, które też są dość popularne na forum. Również są przezroczyste. Sprzedaje je firma Starowar - na allegro sprzedawca o tej samej nazwie. O ile do butelek nie mam zastrzeżeń to nakrętki są tragiczne. Dodają je w zestawie w kolorze czarnym. Połowa odpada bo zupełnie nie trzyma. Większość więc wyrzucam i zastępuję srebrnymi od butelek 50ml. Ostatnio już nawet mi się nie chciało sprawdzać i wszystkie nakrętki poszły w kibel. Dodam, że te butelki (bez zakrętek) wykorzystujemy w Stowarzyszeniu. Po oklejeniu i zalakowaniu wyglądają świetnie.

W związku z tym, że sample leję też do butelek, które odzyskuje z wypitych sampli mogę potwierdzić wysoką jakość brązowych butelek o których pisze surykatka. Nakrętki rzeczywiście trzymają choć ja nie rezygnowałbym z taśmy. Czasem sample mają sporą wartość. Szkoda ryzykować wg mnie. Taśma to grosze.
Podobają mi się tez butelki, które pierwszy raz trafiły do mnie od aguerorafal. Płaskie, o ładnym, klarownym szkle. Zostanę przy swoich ale gdyby ich zabrakło to chyba na te płaskie bym się przesiadł. Trafiają też do mnie butelki z plastikowymi zakrętkami. Głównie 30ml z zagranicy. Nigdy nic się nie wylało mimo, że nie spotkałem się za granicą z oklejaniem sampli taśmą. Trzymają więc solidnie. Nie kojarzę jednak czy w Polsce są dostępne w sprzedaży.

Jak już też jesteśmy ogólnie przy samplach i taśmowaniu. Absolutnie odradzam korzystanie z innych taśm niż izolacyjna. A jak izolacyjna to koniecznie trzeba owinąć co najmniej dwa razy. Dostałem sample gdzie ledwo jeden obrót był. Takie zabezpieczenie to żadne zabezpieczenie szczególnie, że niektóre taśmy przy mocniejszym naciągnięciu puszczają na końcówce i fragment się odwija.

Wracając jeszcze do butelek bo mi się przypomniało a ktoś pytał ostatnio jak to wygląda. Butelki nie ważne skąd zamawiane koniecznie trzeba umyć. W przypadku tych co zamawiam, są one pokryte czymś śliskim i bez opłukania etykietki nie chcą się trzymać (na jakimś festiwalu mi się temat sypnął gdy chwyciłem na szybko buteleczkę prosto z kartona). Nie miałem czasu by pytać sprzedawcy co i jak ale zakładam, że nikt nie chce by whisky za grube pieniądze miała styczność z jakimiś chemicznym świństwem. Myjcie więc butelki dokładnie czy to nowe czy to z odzysku.

A odnośnie dyskusji na temat koloru: wolę przezroczyste bo widać kolor a ja akurat czasem wybieram do degustacji sample po kolorze Big Grin Po prostu jak mam ochotę na coś po Sherry to wiem co chwycić Smile
Odpowiedz
#16
Temat wydaje się być w zasadzie wyczerpany, ja jeszcze tylko pozwolę sobie pokazać fajne buteleczki na małe sample. Coraz więcej osób decyduje się na sample 10 czy 20 ml i takie staram się lać do buteleczek typu marasca. Generalnie nie ma problemu z kupieniem na allegro, ale w tym momencie nie są dostępne, więc przykład tutaj https://www.butelki-sloiki.pl/Butelki/B ... rasca.html

Wyglądają ok, a do długoterminowego przechowywania sampli warto jednak polewać tak, żeby poziom whisky był w szyjce, więc na małe sample bardziej pasuje mała buteleczka niż pięćdziesiątka napełniona tylko częściowo.
Odpowiedz
#17
Jeszcze może nie konkretnie do buteleczek ale mam pomysł do opisywania etykiet. Spotkałem się ostatnio z tym, ze na etykiecie poza nazwą itd. był też identyfikator na Whisky Base - przydatny niuans.
Odpowiedz
#18
Dopisywanie numeru WB to faktycznie dobry pomysł, łatwo wtedy linka znaleźć
Odpowiedz
#19
Chciałbym zapytać, co sądzicie, o samplach zamykanych plastikowymi nakrętkami? Ostatnio kilka takich trafiło do mnie i teraz pytanie: czy przez to, że nakrętka jest plastikowa, whisky, która jest w środku może się utlenić? Czy takie buteleczki zamykane plastikowymi nakrętkami powinniśmy szybciej skonsumować, czy można je bez obaw przechowywać np. 3-4 lata ?
Odpowiedz
#20
Nic się nie stanie. Tam jest też taka wkładka-uszczelka.. zobacz od spodu.
Albo gumowa, albo papierowa, albo gumowo-papierowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości