Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ballantines, bardzo stara butelka Whisky, ktos rozpoznaje ?
#1
Witam,

Jako ze moj pierwszy post, wypada sie przywitac, tak wiec dzien dobry wszystkim Wink
Wpadla mi w rece taka o to butelka Whisky, i nie moge rozgryzc jej wieku.
Napewno jest bardzo stara, no ale...wlasnie, jak bardzo ?
Co radzicie, otwierac i pic, czy zostawic, i nacieszac oko ?
Ile jest warta taka butelka ? Dodam, ze pojemnosc to 0,7 Litra.
Zdjecie w wiekszej rozdzielczosci: ttp://i67.tinypic.com/2jcifa.jpg
[Obrazek: 2q8ahko.jpg]
Odpowiedz
#2
Cześć, z tego do widzę jest to ballantyna Finest. Według mnie żadnej zauważalnej kasy nie zrobisz na tym. Gdyż to jest podstawowa wersja tego blenda która dostępna jest w każdym markecie. Do tego z tego co widzę uszkodzoną etykietę ma Twoja butelka. Moim zdaniem możesz śmiało go otworzyć sobie kiedyś do meczu i spróbować zegustować!
Odpowiedz
#3
Dzieki kolego !
Nie chcialem go sprzedawac, poprostu ciekawi mnie wiek tego trunku, bo wiem ze jest to bardzo stara wersja, dlatego tez etykieta jest uszkodzona.
Planuje wlasnie otworzyc gona jakas szczegolniejsza okazje, i chce poprostu wiedziec co pije. Tak czy siak, dziekuje za odzew. Zdrowka!
Odpowiedz
#4
Ja się osobiście nie znam i nie powiem Ci z którego okresu dokładnie ona pochodzi. Jednak, jest to prawda - niezaleznie, czy butelka jest z lat 60, 70, czy 80, fortuny na niej nie zbijesz, tym bardziej z odchodzącą etykietą. Żeby była warta przynajmniej te kilkaset zł, musiałaby być jeszcze starsza. Jeśli chcesz wiedzieć na pewno jaka to dekada, to w internecie powinieneś znaleźć odpowiedź.

Moja rada - wypij, a żeby było ciekawiej, to dokup obecną wersję i porównaj Wink
Odpowiedz
#5
Neptune napisał(a):Moja rada - wypij, a żeby było ciekawiej, to dokup obecną wersję i porównaj Wink

Swietny pomysl ! Smile Az dziwie sie, ze wczesniej na to nie wpadlem. Dzieki kolego.
Odpowiedz
#6
bartolomeoo napisał(a):wiek tego trunku,

W 1 poście pisałeś o tym jak jest butelka stara. I to się zgadza, pewnie jest,ale wiek trunku nie jest określany pod względem tego jak butelka jest stara także:
Butelka może i stara, ale whisky młoda.
Odpowiedz
#7
Też taka bezwartościowa to ta butelka nie jest Wink z tego co sprawdziłem to są to mniej więcej lata 70te. Na masterofmalt ma cenę 144£. Oczywiście Ty raczej nie dałbyś rady uzyskać takiej kwoty przy sprzedaży, ale możesz być świadomy że są ludzie gotowi tyle za nią zapłacić Wink na pewno będzie sie znacznie różniła od dzisiejszych ballantinesów, za zdecydowana przewagą dla starszej edycji. Nie mażna też zlekceważyć tego że starsze edycje whisky zmieniają swój smak przez te dziesiątki lat zamknięcia w butelce Wink
linkhttps://www.masterofmalt.com/whiskies/ba...sky/?srh=1
Odpowiedz
#8
Dziekuje za zainteresowanie. Butelkajak stala, tak stoi, czeka na specjalna okazje.
Korzystajac z tematu, zeby nie zakladac nowego, zalaczam kolejne zdjecia piwnicznych znalezisk.
Jedna, to Napoleon. Nie wiem czy jest zdatny dopicia, butelka zamknieta, ale jak widac na jednym ze zdjec, zawartosc jakby mocno niepewna.
Co z tym zrobic ? Nadaje sie to jeszcze do picia ?
[Obrazek: 20t1h0m.jpg]
[Obrazek: 160zdxx.jpg]
[Obrazek: 287g4ew.jpg]

Druga zas butelka, byla juz otwarta, wiec mialem przyjemnosc probowac, aczkolwiek interesuje mnie pochodzenie, wiek i wartosc,
dobrze jest wiedziec co trzyma sie w barku.
Podejrzewam ze jeszcze pare butelek znajde, takze mam nadzieje, iz nie bedzie nikomu przeszkadzalo, ze od czasu do czasu cos tu wrzuce Wink
[Obrazek: ornexs.jpg]
[Obrazek: dxhbih.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości