Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky do sprawdzenia. Ktoś pomoże ?
#1
Witam Wszystkich. Mam dość stare Whisky 1979 r. - z tyłu etykiety. Mógłby mi ktoś coś więcej powiedzieć/napisać ???? Watro Sobie zawracać głowę czy lepiej po prostu wypić ? :lol:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Witaj Tomasz, podziel się z nami zdjęciami posiadanych butelek, a łatwiej będzie pomóc :-)
Odpowiedz
#3
Oto tył butelki.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
Stan butelki jest bardzo słaby, ale poziom cieczy jest na przyzwoitym poziomie. Tak na szybko przeszukałem najpopularniejsze aukcje i ta konkretna raczej się nie pojawiała (była edycja z 1980 ale w 2006 roku więc wycena 23 EUR raczej mało miarodajna). Myślę, że przy sprzyjających wiatrach możesz spodziewać się około 100 GBP, pod warunkiem, że znajdzie się chętny. Na Twoim miejscu bym ją otworzył Smile
Odpowiedz
#5
zakladajac, ze (tak, wiem, radykalny jak zwykle jestem) przy butelkowaniu to byla raczej kiepska lub (max) calkiem srednia whisky, jest baaaaardzo ciekawe jak ona teraz smakuje, bo teoretycznie moze byc rownie paskudna, jak i wybitna.

temat maturacji whisky w szkle poruszalem wielokrotnie i wbrew powszechnie panujacym opinia o typie spinek do koszuli niezbednych przy takich ocenach, pod tym linkiem podpisuje sie cztetema lapami:

http://whiskyscience.blogspot.com/2013/ ... e.html?m=1

@tomasz1: moze sampling zrobisz?
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#6
PawelWojcik napisał(a):zakladajac, ze (tak, wiem, radykalny jak zwykle jestem) przy butelkowaniu to byla raczej kiepska lub (max) calkiem srednia whisky, jest baaaaardzo ciekawe jak ona teraz smakuje, bo teoretycznie moze byc rownie paskudna, jak i wybitna.

Właśnie z tego powodu bym ją otworzył Smile Piszę się na sampla gdyby się jednak otworzyła na forum.
Odpowiedz
#7
ja natomiast mam Ballantines 1l 43% w przeźroczystej butelce,ma pewnie z 40-50 lat(ubytek płynu ok 50ml.,korek nieuszkodzony)kto może pomóc sprawdzić ile to ma lat?
Odpowiedz
#8
wrzuc tu fotki butelki ze wszystkimi "cyferkami" na szkle, naklejkach, korku i.t.p. i skasuj tego posta w innych watkach na forum.
pewnie ktos pomoze.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#9
podaj maila to wyślę fotki,bo nie mogę wstawić na forum
Odpowiedz
#10
fotki na moim profilu facebook: wisnia69100@o2.pl
numery na spodzie butelki: SB942 A 7 U G B
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości