The Taste of Whisky
Miniaturki kolekcja - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Miniaturki (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Miniaturki kolekcja (/showthread.php?tid=66)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Miniaturki kolekcja - menran - 12-29-2013

Mam Ardbega Blasda ,Glenlivet Alpha , jakis Tomintoul.......ja dopiero zaczynam z miniaturkami.
Ale bardziej szukam zamknietych destylarni. Big Grin


Re: Miniaturki kolekcja - SingleMaltMinisMan - 12-29-2013

Szczerze mówiąc to dobry początek Big Grin
Szkoda tylko , że Glenliveta Alpha wypuścili w 10cl :evil:
On jest plastikowy ?


Re: Miniaturki kolekcja - menran - 12-29-2013

SingleMaltMinisMan napisał(a):Szczerze mówiąc to dobry początek Big Grin
Szkoda tylko , że Glenliveta Alpha wypuścili w 10cl :evil:
On jest plastikowy ?
Butelka szklana ale korek niestety plastikowy Sad


Re: Miniaturki kolekcja - ważycha - 02-16-2014

Witajcie!
Ja kolekcjonuje miniaturki od paru lat...jest ich ok..pfff dawno nie liczyłem;-)
myślę, że jakieś 600...:-P
Pozdrawiam!


Re: Miniaturki kolekcja - menran - 02-16-2014

Big Grin Witamy na forum.
Panowie fachowcy od miniaturek. Czy znacie jakieś strony gdzie można sprawdzić wartości miniaturek ?
Tak żeby nie kupować w ciemno. Normalnych butelek to wiem gdzie szukać , ale miniaturki to troszkę inna bajka.


Re: Miniaturki kolekcja - SingleMaltMinisMan - 02-16-2014

menran napisał(a):Big Grin Witamy na forum.
Panowie fachowcy od miniaturek. Czy znacie jakieś strony gdzie można sprawdzić wartości miniaturek ?
Tak żeby nie kupować w ciemno. Normalnych butelek to wiem gdzie szukać , ale miniaturki to troszkę inna bajka.

Nie ma czegoś takiego jak wartość poszczególnej miniaturki.
Raz na aukcji może pójść za £20 , a następnym razem za £200. Nie raz i nie dwa taka sytaucja miała miejsce.
Zależy ilu "mądrych" akurat natrafi na daną butelkę.
Ogólnie w dzisiejszych dniach bardzo ciężko coś lepszego upolować , bo ceny jakie niektórzy są w stanie zalicytować są kosmiczne.

Chyba tylko są katalogi z monetami , że ta jest warta tyle a tamta tyle , i nie ma co licytować ponad daną kwotę bo będzie się w plecy.


Re: Miniaturki kolekcja - menran - 02-16-2014

Big Grin Musze się zainteresować tym tematem , jak można zarobić to czemu nie Big Grin
Rynek miniaturek jest chyba spory ? I przebitki są niezłe , ostatnio kupowałem St Magdalene po 15£ a teraz w sklepach jest po 50£


Re: Miniaturki kolekcja - SingleMaltMinisMan - 02-16-2014

Oj spory spory , dlatego ja kolekcjonuję tylko oficjalne bottlingi wydane przez destylarnie.
Jeżeli chciałbym zacząć zbierać wszystkie IB ( głównie od Signatory , Cadenheads , G&M etc etc ) to musiałbym wyrzucić wszystkie meble jakie mam w domu a w ich miejsce wstawić ogromne gabloty , ponadto wygrać w totka Big Grin

Oczywiście są mini tańsze i te kosmiczne co pokazują chociażby ostatnie limitowane wypusty Ardbega , jak np. Day za £300 , Ardbog za £410 , i uwaga - Galileo za symboliczne £980 !! Nic tylko kupować Wink


Re: Miniaturki kolekcja - menran - 02-16-2014

No tylko te bardzo ciężko dostać .
Ja własnie kupiłem taki zestaw : Collection of Connoisseurs choice miniatures - Ben Nevis 1965, Aberfeldy 1966, Royal Brackla 1969, Dallas Dhu 1969Caol Ila 1969, Royal Lochnagar 1970, Edradour 1972, Ledaig 1972 & Clynelish 1984

Co sadzisz ?


Re: Miniaturki kolekcja - SingleMaltMinisMan - 02-16-2014

Tak , wiem o jakie chodzi. Myślę , że jeżeli płyn jest chociaż do szyjki ( one bardzo szybko parują ) to pojedynczo sprzedając poszłyby za nie więcej niż £100 Wink
Dosyć często pojawiają się na aukcjach , jak mówie jest ich setki , po kilka roczników z danej destylarnii , do tego kilka różnych serii.