The Taste of Whisky
[Notki] Surykatkowe notki - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Degustacja (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: [Notki] Surykatkowe notki (/showthread.php?tid=486)



Re: [Notki] Surykatkowe notki - Bartek - 03-26-2016

I jakie jest Twoje zdanie o Kilcho? Smile
Bo mnie jeszcze niczym nie zaskoczyli pozytywnie, jakoś nie jestem przekonany do tych małolatów.


Re: [Notki] Surykatkowe notki - surykatka - 03-26-2016

To jedna z destylarnii która podobnie jak na przykład Killkeran ma lub miała Wink potencjał na przyszłość.I o ile te pierwsze edycje były obiecujące to wraz z wiekiem czyli czasem spędzonym w beczkach chyba jest coraz bardziej kiepsko.. a nie tego chyba oczekiwaliśmy.

Jeśli chodzi o Kilchomana to pomijając trochę absurdalne ceny za tak młode destylaty z tych pierwszych edycji, jak również obecne ceny co po niektórych wypustów.. wydaje mi się iż coraz to starsze destylaty nic ciekawego nie wnoszą, są po prostu przeciętne i tyle. A nawet czasami nie osiągają poziomu przeciętności.
Może trochę zawyżam oceny ze względu iż to Islay, czyli moje ulubione klimaty.. ale nawet dym i torf nie są w stanie zamaskować średniego poziomu kolejnych botllingów od Kilchomana.

Takie to moje przemyślenia po spróbowaniu dość sporej ilości ich destylatów i to nie tylko na "Krakowskich Torturach 2016" czy teraz tych 3 butli z samplingu forumowego, bo wcześniej już ich też sporo popróbowałem przy przeróżnych okazjach.


Re: [Notki] Surykatkowe notki - Bartek - 03-26-2016

Te ich "staruszki" to nadal młode whisky, ale faktycznie jakość jakby spadała. Może Kilcho wyczuwając bum puszcza co popadnie w eter, a te lepsze beczki trzymają na potem? Jeżeli jednak zrażą zbyt wiele osob w tej chwili to ciężko może im być sprzedawać staruszki za jeszcze większe pieniądze w przyszłości.


Re: [Notki] Surykatkowe notki - surykatka - 03-26-2016

Może faktycznie trzymają co ciekawsze beczki które próbują co jakiś czas i jeśli jest dobrze to dalej leżakują w magazynie.
A to co słabe lub średnie wypychają na rynek, bo trzeba się tego pozbyć jak również trzeba zarabiać na tym na bieżąco bo koszty są potężne.

A może też tak być co powyżej próbowałem zasugerować, że młode destylaty w miarę im jako tako dobrze wychodziły, do tego im wybaczano pewne niedociągnięcia i tłumaczono to między innymi młodym wiekiem. A teraz jak już mamy coraz starsze wypusty to zaczyna wychodzić że jednak nie ma rewelacji i coraz ciężej to ukryć.. bo nie ma już na co zrzucić. Zaraz zaczną się dziwne finiszowania, przelewanie z beczki do beczki i temu podobne eksperymenty bo jakoś problem trzeba przecież rozwiązać.. a najprostsza beczka po sherry czy bourbonie już nie wystarcza.


Re: [Notki] Surykatkowe notki - Daniel - 03-26-2016

Ktoś z Kilcho powinien być 14 maja w Warszawie. Można zrobić jakiś mały wywiad i podpytać jak to jest Wink Chociaż będa odpowiadać dyplomatycznie zapewne. W lipcu będziemy tam na miejscu i morze dowiemy się więcej, ale przyznam szczerze, że nie jest to mój priorytet na Islay. Wink


Re: [Notki] Surykatkowe notki - surykatka - 03-26-2016

Cytat:Ktoś z Kilcho powinien być 14 maja w Warszawie. Można zrobić jakiś mały wywiad i podpytać jak to jest Wink Chociaż będa odpowiadać dyplomatycznie zapewne.

A co by mieli Danielu powiedzieć.. bo na pewno nie prawdę. W destylarnii też nic więcej nie powiedzą.. nikt nie jest tak odważny Wink


Re: [Notki] Surykatkowe notki - surykatka - 03-26-2016

Przegląd Balblair w wersji OB.. nastąpi wkrótce :mrgreen:


Re: [Notki] Surykatkowe notki - morgan82 - 03-26-2016

Ladnie Bartoszku dziś testujesz Smile


Re: [Notki] Surykatkowe notki - Bartek - 03-27-2016

surykatka napisał(a):
Cytat:Ktoś z Kilcho powinien być 14 maja w Warszawie. Można zrobić jakiś mały wywiad i podpytać jak to jest Wink Chociaż będa odpowiadać dyplomatycznie zapewne.

A co by mieli Danielu powiedzieć.. bo na pewno nie prawdę. W destylarnii też nic więcej nie powiedzą.. nikt nie jest tak odważny Wink

Cała famila nabiera wody w usta jak tylko ich zapytasz o jakieś konkrety więc nie sppdziewałbym się, że tym razem powiedzą "Tak to prawda Surykatka i Bartek z forum TTOW mają rację, skiepściły nam się trochę beczki, ale coś trzeba butelkować. Kupujcie dalej nasze produkty bo 20yo będzie miazga!" Wink


Re: [Notki] Surykatkowe notki - Daniel - 03-27-2016

Bartek napisał(a):
surykatka napisał(a):
Cytat:Ktoś z Kilcho powinien być 14 maja w Warszawie. Można zrobić jakiś mały wywiad i podpytać jak to jest Wink Chociaż będa odpowiadać dyplomatycznie zapewne.

A co by mieli Danielu powiedzieć.. bo na pewno nie prawdę. W destylarnii też nic więcej nie powiedzą.. nikt nie jest tak odważny Wink

Cała famila nabiera wody w usta jak tylko ich zapytasz o jakieś konkrety więc nie sppdziewałbym się, że tym razem powiedzą "Tak to prawda Surykatka i Bartek z forum TTOW mają rację, skiepściły nam się trochę beczki, ale coś trzeba butelkować. Kupujcie dalej nasze produkty bo 20yo będzie miazga!" Wink

Nie chcę zaśmiecać "Surykatkowych notek" na dyskusję. Oczywiście w 99% się z Wami zgadzam i macie rację. Ten pozostały 1% to czytanie między wierszami przy zadawaniu kłopotliwych pytań i obserwowanie zarówno odpowiedzi jak i otoczenia. W kilku destylarniach już byłem, jak i Wy, i czasami swoje wnioski można wyciągnąć.

Smacznego jajka.