The Taste of Whisky
Informacje techniczne - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Informacje techniczne (/showthread.php?tid=43)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Re: Informacje techniczne - malthead - 06-01-2015

cubus napisał(a):
malthead napisał(a):Jeżeli o mnie chodzi to muszę powiedzieć, że jako rozlewającemu absolutnie mi to nie przeszkadza, czy rozlewam po 100, po 50, czy po 25 ml. Powiem nawet, że zastanawiałem się czy nie było by lepiej rozlewać "na dramy" czyli po 20/40 ml. Smile

I właśnie wręcz przeciwnie - nie do końca zależy mi na tym, żeby z tych potencjonalnie słabych (tanich) wypustów brać większe sample, które póżniej spijam do połowy.

Rozwiązaniem było by może, żeby w ogłoszeniu samplingu podawać info w jakich rozmiarach jest rozlewane.

Smile

przy rozlewaniu 20/40 mózg by mi wybuchł od liczenia :lol: 50 są wygodniejsze.


Matematykę przerabialiśmy już w innym wątku... :lol:

Ale tak na poważnie - Ja nie widzę żadnej różnicy?!


Re: Informacje techniczne - malthead - 06-01-2015

Sendilkelm napisał(a):
malthead napisał(a):Rozwiązaniem było by może, żeby w ogłoszeniu samplingu podawać info w jakich rozmiarach jest rozlewane.

Smile

W sumie można to wprowadzić, jeśli ktoś rozlewa po 25ml i chce rozlewać max 28 sampli z jednej butli to jego wola wiadomo Smile Wtedy może warto podawać cenę za sampla 25ml i ew. mnożyć tę jeśłi ktoś chce więcej. Każdy rozlewa jak mu wygodnie i wszyscy są szczęśliwi.

Czyli mogłoby być tak, że jak ktoś podaje cene za 50ml to najmniejsze sample jakie rozelwa są 50ml, jeśli za 25ml to 25ml.
Rozlewanie po 20ml też ma sens, jakiś.



Nie jestem pewien, czy istnieje potrzeba, żeby to regulować odgórnie. Niektóre osoby, które samplowały i nie miały ochoty lać po 25 podawały taką informację i tyle. Ale nie upieram się można oczywiście ustalić, że podając cenę jednocześnie określa się jakie rozmiary są dostępne, czy coś w tym stylu.

Jako zamawiający chciał bym mieć jednak tą możliwość mniejszych sampli niż 50ka. Moim zdaniem za takim rozwiązaniem przemawia więcej niż przeciw.

Smile


Re: Informacje techniczne - wncvirus - 06-01-2015

A może zrobić ankietę w tej sprawie? I zgodnie z większością głosów wypracować jakieś stanowisko?


Re: Informacje techniczne - Sendilkelm - 06-01-2015

wncvirus napisał(a):A może zrobić ankietę w tej sprawie? I zgodnie z większością głosów wypracować jakieś stanowisko?

Chyba bez przesady Smile Tak luźno napisałem teraz o tym. Generalnie przecież to zależy od samplującego, jeśli chce mu się samplować np 3 butelki po 25ml i rozlać 84 sample, to jego wola Smile I pisząc, żeby inforować ile się rozlewa najmniej miałem na myśli tylko to, aby dać biorącym sample jakieś rozeznanie, a nie żeby to regulować odgórnie. Po prostu wygodniej będzie wszystkim jeśli czytając posta wiesz od razu ile możesz zamówić.

Przykład świeży z działu sample - ktoś dał propozycje samplowania, ale zupełnie nie wiadomo co, jak gdzie, po ile ... także do tytułu, linka do WB, opłaty za ilość można dodać albo nawet nie dodawać a ustalić, że jak ktoś podaje cene za 50ml to jest to najmniejszy, po prostu będzie wtedy wgyodniej


Re: Informacje techniczne - Neptune - 06-01-2015

A ja proponuję nie wprowadzać żadnych odgórnych zarządzeń, bo zazwyczaj źle się to kończy.

Popieram myśl, że każdy samplujący sam wybiera jaką pojemność chce lać.

No i kwestia 25ml - ja osobiście lubię tę objętość, bo w zupełności wystarcza mi, żeby o danej whisky coś powiedzieć. W przypadku pięćdziesiątek i średnich whisky, stoją potem ponapoczynane sample. No i chciałbym próbować jak najwięcej, a w przypadku większych sampli po prostu nie byłoby mnie na to stać.

Tak więc ja bym był za tym, żeby każdy sam sobie wybierał, czy chce lać małe sample, czy też nie.


Re: Informacje techniczne - morgan82 - 06-01-2015

Sendilkelm napisał(a):
wncvirus napisał(a):. Generalnie przecież to zależy od samplującego, jeśli chce mu się samplować np 3 butelki po 25ml i rozlać 84 sample, to jego wola Smile

Myślę że tak można to zostawić. A rozlewający niech w poście napisze jaka minimalna jednostka jest rozlewana razem z ceną i będzie git Wink


Re: Informacje techniczne - surykatka - 06-01-2015

To może jeszcze moje.. dwa zdania

Cała kwestia pozostaje jako problem rozlewającego.. po pierwsze coś o tym wiem, nie tylko ja bo tu takich na forum osób wiele.. ale idealny sampel to 100ml lub 50ml, przy ilościach typu 25ml lub 20ml zaczyna się zabawa, jak jest sporo butli to jest bardzo męczące.. naprawdę Wink

Ja uważam iż każdy kto na forum sampluje.. zasługuje na wielki szacun, bo roboty jest przy tym naprawdę bardzo dużo Sad .. to tak w telegraficznym skrócie Wink


Re: Informacje techniczne - ron - 06-01-2015

Też uważam, że reguły ustanawia samplujący i tyle.


Re: Informacje techniczne - tomaj676869 - 06-01-2015

ron napisał(a):Też uważam, że reguły ustanawia samplujący i tyle.

X2


Re: Informacje techniczne - malthead - 06-01-2015

surykatka napisał(a):To może jeszcze moje.. dwa zdania

Cała kwestia pozostaje jako problem rozlewającego.. po pierwsze coś o tym wiem, nie tylko ja bo tu takich na forum osób wiele.. ale idealny sampel to 100ml lub 50ml, przy ilościach typu 25ml lub 20ml zaczyna się zabawa, jak jest sporo butli to jest bardzo męczące.. naprawdę Wink

Ja uważam iż każdy kto na forum sampluje.. zasługuje na wielki szacun, bo roboty jest przy tym naprawdę bardzo dużo Sad .. to tak w telegraficznym skrócie Wink


Przyznam ci rację, że 50 i 100 to jest idealny rozmiar dla rozlewajacego. Lejesz zawsze "pod kołnierz" i gra. Jak pojawia się dużo sampli 25 ml, to faktycznie jest dużo wiecej roboty ( Wink też w sumie coś o tym wiem" Big Grin ). Tym niemniej uważam, że powinniśmy umożliwiać sample w rozmiarze 25 (albo jak pisałem nawet 20 ml) bo to daje więcej możliwości i bardzo pozytywnie wpływa na stosunek ogólnej ilości sampli i kosztów. W większości 20 ml wystarczy, żeby poznać (czy powiedzmy odhaczyć) pewne pozycje - szczególnie podstawki a 50-tek ja też często nie dopijam jak są marne. Potem to się wylewa i kasa idzie w kanalizę.