The Taste of Whisky
Propozycja samplingu młodzieniaszków - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Giełda (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Sample (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Propozycja samplingu młodzieniaszków (/showthread.php?tid=329)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - k_udel - 08-12-2014

Smile nie wiem czy on jeszcze czeka na mnie Smile Trochę wydatków naraz się narobiło w ostatnim czasie i cały czas na tego Benrinnesa brakujeSad. Danielu daj znać czy jeszcze jest na co liczyć Smile


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - Hazelburn - 08-12-2014

Jest, stoi i czeka... i coraz czarniejszy się robi Smile


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - morgan82 - 08-12-2014

Hazelburn napisał(a):Jest, stoi i czeka... i coraz czarniejszy się robi Smile

O taki zastany, odstany lekko przykurzony to dopiero będzie smakował Wink


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - k_udel - 08-13-2014

no na to liczę Big Grin Ale miło Daniel, że pamietasz Smile


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - Krzysiek - 08-18-2014

Chyba przeszacowaliście tego Miltonduffa... Chociaż sporo osób go doceniło. No nie wiem, 93 pkt to jakiś kosmos. Wstęp do niego zrobiłem Benriachem o podobnym profilu, ocenianym na 88 i ten Milton przy nim strasznie słabiutko wypadł. Drugą degustację zacznę czerwonym jasiem, może lepiej wypadnie Wink


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - Sendilkelm - 08-18-2014

Krzysiek napisał(a):Chyba przeszacowaliście tego Miltonduffa... Chociaż sporo osób go doceniło. No nie wiem, 93 pkt to jakiś kosmos. Wstęp do niego zrobiłem Benriachem o podobnym profilu, ocenianym na 88 i ten Milton przy nim strasznie słabiutko wypadł. Drugą degustację zacznę czerwonym jasiem, może lepiej wypadnie Wink

No to cikeawe, ale powiem CI, że najpierw miałem 50ml, teraz z tej butli co dziś Tobie przekazałem miałem 100ml, z czego 50ml już poszło i faktycznie dużo gorzej wypadła niż za 1 razem - co ciekawe, nie wierzę, że to inne butle. Może siła sugestii, albo kto wie co to jest, ale sample z obecnej butli smakowały gorzej niż te 1 co miałęm. Jeszcze mam 50ml tego Miltona i podejdę jeszcze raz. Oby z ponwonym sukcesem


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - Krzysiek - 08-18-2014

Chyba jednak z jednej beczki lane. Mnie dziwi, że rozlano tylko 88 butelek, trochę mało jak na beczkę??


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - Sendilkelm - 08-18-2014

Krzysiek napisał(a):Chyba jednak z jednej beczki lane. Mnie dziwi, że rozlano tylko 88 butelek, trochę mało jak na beczkę??

Za rok rozleją z tej samej następne 88 na 9-letnią Big Grin

Często beczki są dzielone, trzeba by szukać od innego IB czy nie ma tej beczki w swojej ofercie. Ewentualnie aż tak wyparowało, Octave ma chyba 90-100 litrów.


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - K@mil - 08-18-2014

No Miltonek niestety się nie popisał, a miało być tak pięknie Smile


Re: Propozycja samplingu młodzieniaszków - Krzysiek - 08-18-2014

Potwierdza się po prostu, że ludzie od selekcji nie są przypadkowi i wiedzą co robią tak wyceniając whisky. Smutna prawda, że tanio i dobrze to nie w tej branży.
Chociaż mam jeszcze butelkę Longmorna Vw, był tańszy, 17 letni i ze świetną relacją cena/jakość. Takie to wszystko niejednoznaczne...