The Taste of Whisky
Samplowanie na forum - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Giełda (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Sample (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Samplowanie na forum (/showthread.php?tid=26)



Re: Samplowanie na forum - Tomek - 04-08-2013

To ustalone. Czy czekamy jeszcze do środy rano, żeby ewentualnie ktoś się zgłosił?


Re: Samplowanie na forum - larky - 04-08-2013

Poczekajmy, dałem znać jednemu koledze na BOW, może się przyłączy Smile


Re: Samplowanie na forum - Sendilkelm - 04-08-2013

Tomek napisał(a):To ustalone. Czy czekamy jeszcze do środy rano, żeby ewentualnie ktoś się zgłosił?

Za dużo nas tu jeszcze nie ma, a menran nie mieszka w Polsce więc raczej z nami nie kupi, bo ma blisko Tongue
Możemy więc poczekać tylko na areckiego jeśli cokolwiek tu napisze i wtedy zamknąć listę i zamawiać.

larky napisał(a):Poczekajmy, dałem znać jednemu koledze na BOW, może się przyłączy Smile

O to super. Może się też zarejestruje Tongue


Re: Samplowanie na forum - arecki - 04-08-2013

wieczorem, a raczej w nocy przeczytam na spokojnie temat i dam znać Smile


Re: Samplowanie na forum - Neptune - 04-08-2013

larky napisał(a):Mogę też z racji tego, że wiekszość z nas byłaby chyba z Warszawy i okolic podjąć się zakupu tego wszystkiego a płatności ogarnęlibyśmy przy odbiorze towaru. Dla wysyłkowiczów płatność po zakupie ale przed wysyłką.
Co wy na to?
Mi oczywiście pasuje taka opcja.
Poza tym mam jeszcze takie pytanie: z racji tego, że jestem dosyć świeżym entuzjastą single maltów, to nie było mi dane napić się wielu z nich. Więc może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma na zbyciu któreś z tych najbardziej podstawowych whisky, których po 50-100ml chciałby odsprzedać. Chodzi tu o malty popularne, których nie piłem, ale jakoś nie mam ochoty kupować pełnych ich butelek, bo przeważnie dostają słabiutkie oceny: Jura 10, Cardhu 12, Bowmore Legend, czy jakiś podstawowy Auchentoshan. Chciałbym ich spróbować tak po prostu, żeby wiedzieć.


Re: Samplowanie na forum - Sendilkelm - 04-08-2013

Neptune napisał(a):
larky napisał(a):Mogę też z racji tego, że wiekszość z nas byłaby chyba z Warszawy i okolic podjąć się zakupu tego wszystkiego a płatności ogarnęlibyśmy przy odbiorze towaru. Dla wysyłkowiczów płatność po zakupie ale przed wysyłką.
Co wy na to?
Mi oczywiście pasuje taka opcja.
Poza tym mam jeszcze takie pytanie: z racji tego, że jestem dosyć świeżym entuzjastą single maltów, to nie było mi dane napić się wielu z nich. Więc może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma na zbyciu któreś z tych najbardziej podstawowych whisky, których po 50-100ml chciałby odsprzedać. Chodzi tu o malty popularne, których nie piłem, ale jakoś nie mam ochoty kupować pełnych ich butelek, bo przeważnie dostają słabiutkie oceny: Jura 10, Cardhu 12, Bowmore Legend, czy jakiś podstawowy Auchentoshan. Chciałbym ich spróbować tak po prostu, żeby wiedzieć.

Właśnie o tym myślałem, żeby przejrzeć barek i ew. coś zaproponować. Jeśli masz nawet 100ml swoje to po prostu możesz do mnie podjechać i wybrać. Smile Z whisky, które mam mogę na PW Ci wysłać z których ew. mogę rozlać 100mlówki.


Re: Samplowanie na forum - Neptune - 04-08-2013

Sendilkelm napisał(a):Z whisky, które mam mogę na PW Ci wysłać z których ew. mogę rozlać 100mlówki.
Poproszę Smile


Re: Samplowanie na forum - Sendilkelm - 04-08-2013

Neptune napisał(a):
Sendilkelm napisał(a):Z whisky, które mam mogę na PW Ci wysłać z których ew. mogę rozlać 100mlówki.
Poproszę Smile
Jak wrócę do domu z pracy wieczorkiem to przejrzę i dam znać. Smile


Re: Samplowanie na forum - larky - 04-08-2013

Ja duzych butelek nie kolekcjonuje, ot tak mam żeby się czegokolwiek napić więc wiele Ci nie mogę zaproponować, resztę staram się nabywać w sampelkach.:
Na tą chwilę - Highland park 12, JW Green Label, Ardbeg 10 YO.


Re: Samplowanie na forum - Tomek - 04-08-2013

Jakby ktoś miał chętnie spróbowałbym:
1. Talisker 10Y
2. Oban 14Y
3. Lagavulin 16
4. Któryś z Auchentoshan.

Na początku maja jadę do Kostrzyna i zamierzam kupić Ardbega 10, Glenfarclasa 105, Glendronach 15 i Highland Park 12. W Stokrotce znalazłem też Bowmora 15 Darkest w promocyjnej cenie i się biję z myślami. Jak ktoś chciałby uszczknąć trochę (100 lub 200 ml) z wymienionych to dajcie znać, na pewno łatwiej przyjdzie mi wyciągnięcie kasy z portfela Smile