The Taste of Whisky
Ardbeg - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Ardbeg (/showthread.php?tid=230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Ardbeg - menran - 09-12-2014

Dobra opcja na zwiększenie zysku z Supernowej to kupienie wersji Commite Release.


Re: Ardbeg - Cask Strength - 09-12-2014

Sendilkelm napisał(a):
Cask Strength napisał(a):Ja już podjàłem decyzjè. Nie wchodzè w to tym razem.
Patrzàc na Supernovy z poprzednich lat a bardziej na ich ceny aukcyjne, to inwestycja z tego niewielka. Średni zarobek to 135zł za Supernovy z 2009 i 2010 po kilku latach leżakowania w szafach, po odjèciu wszystkich poniesionych kosztow. Do picia za droga wièc rachunek jest prosty.

135 zł to nie taki mały zarobek - ale fakt, są lepsze rzeczy.
Whisky przyzwyczailo nas do dużych wzrostów, ale biorąc pod uwagę czyste %, to 125 zł to ok. 20% - gdzie w ciągu 3-4 lat zyskasz 20% z tak niskim ryzykiem?

Racja Sendil, nie ma co psioczyć.
Osobiście nie mam jeszcze jakiś zwrotów za butelki i nie jestem przyzwyczajony do "dużych zwrotów", a 20% to nie jest wcale tak źle, nawet jak na 4 lata.
Nie byłbym do końca uczciwy, gdybym nie przyznał, że poniosły mnie lekkie emocje dzisiejszego ranka i tak wypiąłem się na Supernovę w postach powyżej.
Dlaczego to przyznaję?
Ano dlatego, że inwestycja to zaledwie jedna część przygody a kolekcjonerstwo z całą gamą emocji i nieprzewidywanych zwrotów akcji, jest jej kolejną częścią.
Ardbeg ma wszystko czego potrzeba by szczycić się sukcesem: setki tysięcy wielbicieli, rozpoznawalne smaki, dobr prezencję na półce, i kosmiczne ceny 8-)
Jedna więc Supernova do kolekcji nikomu nie zaszkodzi.

..............
W linku poniżej krótki przykład jak ludzie histerycznie wręcz potrafią reagować na niektóre wypusty:

http://caskstrength.blogspot.co.uk/2014 ... atest.html


Re: Ardbeg - surykatka - 09-12-2014

Ardbegów w rozsądnej cenie w stosunku do jakości nie uświadczymy niestety.
Ja mam w kolekcji kilka ardbegów Wink , żadne tam rocznikowe CS- ale i tak się bardzo cieszę z ich posiadania.Jestem zakochany w tej destylarnii, ale mój entuzjazm do ich kolejnych wypustów niestety wygasa.
Rafał ma sporo racji w tym co napisał, obecne edycje ardbega nie są specjalnie inwestycyjne, bo stopa zwrotu jest kiepska, nawet w dłuższej perspektywie.
Oczywiście wersje Commite Release są potencjalnie bardziej korzystne na przyszłe horyzonty sprzedażowe, ale pod warunkiem że je tanio wyjściowo zakupimy.
Co innego stare CS z lat 70-tych, ale te już mają obecnie zabójcze ceny- nawet w formie sampla co mi ostatnio boleśnie Daniel uświadomił.I pomimo że od dawna marzyłem żeby napić się takiego sampla CS po sherry to szybko ochłonąłem jak usłyszałem cenę Confusedhock:


Re: Ardbeg - Milady - 09-12-2014

Supernova Committee Release zamieszka w mojej kolekcji ♥

Chyba miałam sporo szczęścia , kupiłam przez telefon Big Grin


Re: Ardbeg - Cask Strength - 09-12-2014

Pochwal się gdzie kupiłaś, może ktoś skorzysta Wink


Re: Ardbeg - Milady - 09-12-2014

Cask Strength napisał(a):Pochwal się gdzie kupiłaś, może ktoś skorzysta Wink

Kupiłam na stronie Ardbega , jako Committee.
Ambasadą Ardbega w Londynie jest TWE i podobno dziś dla Committee mają butelki , ale tylko na miejscu, nic online.
Nie sprawdzałam , nie chciał mi się po pracy tam jechać , zresztą ja już swoją buteleczkę mam Big Grin

Ciekawostka - Ardbeg sprzedawał po dwie butelki na osobę i nie płaciłam nic za przesyłkę , to jakaś specjalna oferta , dostawa następnego dnia za free Big Grin zobaczymy Big Grin
Zazwyczaj za przesyłkę kasują jak za zboże Wink


Re: Ardbeg - Bartek - 09-12-2014

Wnioskuję Milady, że Twoim łupem padły dwie sztuki Big Grin Big Grin Gratulacje!


Re: Ardbeg - Milady - 09-12-2014

Bartek napisał(a):Wnioskuję Milady, że Twoim łupem padły dwie sztuki Big Grin Big Grin Gratulacje!

Bartek tylko jedna , mam na horyzoncie kolejne zakupy i urlop za pasem.
Butelka jest droga jak na wypust NAS , jest w kolekcji i to wystarczy.
Już kilka lat temu zachorowałam na posiadanie Committee Supernova , wtedy był to pierwszy wypust 2009 r.
Nie kupiłam , zawsze było coś bardziej pilnego :evil: , noooo to w końcu JEST ! :twisted:

:mrgreen:


Re: Ardbeg - morgan82 - 09-12-2014

Super, fajna buteleczka, to czekamy na wieści co jeszcze tam masz na liście zakupów Smile


Re: Ardbeg - Cask Strength - 09-12-2014

Milady napisał(a):Już kilka lat temu zachorowałam na posiadanie Committee Supernova , wtedy był to pierwszy wypust 2009 r.
Nie kupiłam , zawsze było coś bardziej pilnego :evil: , noooo to w końcu JEST ! :twisted:
Smile
:mrgreen:

Każdy chyba to przechodzi, że coś by się chciało ale po drodze coś bardziej pilnego wyskoczy Smile

Gratuluję butelki!