The Taste of Whisky
Aukcje internetowe - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Aukcje internetowe (/showthread.php?tid=181)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


Re: Aukcje internetowe - ron - 01-03-2015

To ja się jeszcze podpytam co do SWA. Przy zakupie jakich kosztów należy się spodziewać ? Tylko prowizja + wysyłka, czy jeszcze jakieś dziwne Vaty i ubezpieczenia ?

VAT tylko od prowizji i wysyłki, ubezpieczenie jest opcjonalne.


Re: Aukcje internetowe - Neptune - 01-03-2015

Podobają mi się te stare Knockdhu za 60 funtów :twisted:


Re: Aukcje internetowe - Cask Strength - 01-08-2015

Mi to się wiedzie :roll:

Podzielę się z wami przykrym doświadczeniem z http://www.livewhiskyauctions.com/

Wystawiłem u gościa kilka butelek na 6tej aukcji. Nie sprzedała się tylko jedna, bo jak sam właściciel aukcji mi zasugerował, że należy podnieść cenę minimalną i w razie jeśli butelka jej nie osiągnie to on skontaktuje się z chętnym, który dawał najwięcej i jeśli cena mi będzie odpowiadała to on i tak ją sprzeda. Przystałem na to.
Flaszka nie sprzedała się na aukcji ale ostatni licytujący faktycznie dawał dużo kasy więc pewny, że tak czy owak sprzedam moją butlę skontaktowałem się z właścicielem aukcji. Łaskawie odpisał na maila po kilku dniach, że niby nie może skontaktować się z licytującym i takie duperele. OK. Powiedziałem, że w takim razie niech butelkę wystawi na kolejną aukcję a kasę za pozostałe, które się sprzedały niech wpłaci mi na konto.
Mijały dni i cisza.
W między czasie pisałem do niego maile, nie odpisywał. Dzwoniłem, nie odbierał telefonu. Napisałem mu na Facebooku co i jak, więc łaskawie odpisał. Napisał mi, że niby kontaktował się ze mną mailowo ale nie ma odzewu i takie gadki-szmatki. W tym samym czasie ruszyła już kolejna aukcja i wstawił tam ponownie moją butelkę, która wcześniej się nie sprzedała. Nie osiągnęła wystarczającej ceny więc napisałem mu raz jeszcze, że chcę flaszkę z powrotem i kasę za pozostałe butelki. Odpisał mi tylko, że zapakował już moją butelkę i za kilka dni powinienem ją mieć u siebie Confusedhock:
Na Facebooku znowu napisałem mu co z moimi pieniędzmi za sprzedane butelki na wcześniejszej aukcji? Niestety, dalej cisza.

Mija już siedem tygodni od zakończenia aukcji a kasy dalej nie ma.
Ok, niech będzie, że czekał na kasę od kupujących przez około dwa tyg., niech też będzie, że musiał przetrawić procedury w banku itp, czyli niech mu będzie kolejne dwa tygodnie. No ale siedem to już przesada. Do tego jeszcze brak odzewu itd.

Poczekam do poniedziałku i jak nie dostanę mojej butli i pieniędzy to sprawę zgłaszam na policję.
Poinformuję o tm oczywiście fanów na Facebooku i na angielskich forach.
Narobię mu koło dupy (za przeproszeniem) to weźmie się za biznes jak należy albo niech go zamknie jak nie potrafi go prowadzić.

Czyli w razie czego jakby ktoś kiedyś pytał o http://www.livewhiskyauctions.com/
to z powodu braku profesjonalizmu, zdecydowanie odradzam Big Grin


Re: Aukcje internetowe - morgan82 - 01-08-2015

Kurde Jacek no normalnie Ty to masz pecha Sad
Ale może napisz jeszcze do gościa że zgłaszasz na policję to może przyśpieszy to działanie.
Ciężko powiedziec ale może ktoś robił z naszych forumowiczów jakieś interesy na tej aukcji ?
A czy takie aukcje są w jakiś sposób ubezpieczone od takich sytuacji ?


Re: Aukcje internetowe - Cask Strength - 01-08-2015

Tak Konradzie, uprzedzę go w razie czego, chociaż po cichu mam nadzieję, że się ocknie i załatwi to jak należy.
Jeszcze nie mam na tyle nerwa, żeby robić awanturę, ale najgorszym jest dla mnie unikanie kontaktu.
Powiedziałby jak człowiek- "słuchaj, były święta, wydałem wszystkie pieniądze na kobietę, poczekaj jeszcze miesiąc i cię spłacę" Wink

Nie byłoby problemu.
Ale piszesz do kogoś maile, dzwonisz, zostawiasz mu wiadomości na facebooku i zero odzewu, to zakrawa na jakąś mierną ciuciubabkę.
Nie chcę mu robić awantury bo poznałem go osobiście i zrobił na mnie dobre wrażenie. Ale miarka się przebierze i sprawa skończy się nieciekawie.
Nie wróży to dobrze dla takiego rodzaju biznesu.

Pamiętasz morganie jak flaszka ode mnie nie dotarła do ciebie do Dublina?
Stało się, straciłem flaszkę, trochę kasy i nerwów ale czy grałem w jakieś głupie gierki? W jakieś ściemy? Nie. I tak chciałbym byc traktowany, szczególnie przez kogoś, kto zabiera się za poważną w końcu działalność.

Dlatego nie rozumiem takiego zachowania.
Na głowie bym stanął, będąc właścicielem aukcji jak ta, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji a jeśli już z jakiś dziwnych splotów do takiej by doszło to zrobiłbym wszystko, żeby to wyjaśnić i zakończyć poprzez dojrzałe działanie.
Unikanie kontaktu nie jest dobrym wyjściem :?


Re: Aukcje internetowe - Milady - 01-09-2015

Kurczę , mi ta aukcja od początku wydawała się mało wiarygodna.
Hmmm...

Przykra sprawa i cholernie frustrująca Sad


Re: Aukcje internetowe - morgan82 - 01-09-2015

Jacek zerknij jeszcze w regulamin jaki mają czas na rozliczenie sie z Tobą. Jeżeli ten termin zostal przekroczony to nie czekaj.
Wyslij to gościa wysztkimi możliwymi drogami informacje że ma 2 dni na urlgulowanie płatności. W przeciwnym razie zglaszasz to na policje i publikujesz wałek gdzie sie da w srodowisku whiskopijców. Mam nadzieję że się ogarnie i będzie wszystko ok.


Re: Aukcje internetowe - mariusz123 - 01-11-2015

Daniel napisał(a):brakuje mi jeszcze porównania cen osiąganych na poszczególnych serwisach przez te same butle. ja wiem, że rzadko będą w tym samym momencie, a czasami moment / miesiąc ma znaczenie. Jakieś masz tu przemyślenia?

Można by przyjąć, że ceny na aukcjach tuż przed świętami są wyższe, a podczas wakacji niższe, jednak nie zawsze tak jest.
Ze względu na dużą liczbę czynników mających wpływ na finalną cenę, nawet nie próbuję określać jakichkolwiek zależności.


Porównanie cen z ostatnich aukcji

[Obrazek: nuwr5.png]


Ceny w złotówkach pomniejszone o koszty wystawienia i prowizję od sprzedaży - odpowiednio 17-22%, 5% i 10%)

[Obrazek: 29p46fp.png]


Do tabelek wpisywałem najniższe ceny z poszczególnych aukcji.
Ograniczyłem się jedynie do popularnych edycji.

Mam nadzieję, że nie zrobiłem żadnego błędu i excel wszystko dobrze przeliczył Smile


Re: Aukcje internetowe - menran - 01-11-2015

Wow kawal dobrej roboty Smile


Re: Aukcje internetowe - mariusz123 - 01-11-2015

nikomu niepotrzebnej roboty... :lol: