The Taste of Whisky
Aukcje internetowe - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Aukcje internetowe (/showthread.php?tid=181)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


Re: Aukcje internetowe - menran - 11-24-2014

surykatka napisał(a):Teraz kolejny krok.. bo już na mnie Daniel krzyczy :evil: .. trzeba będzie otworzyć jakiegoś PE i spróbować

Tongue to kiedy ?


Re: Aukcje internetowe - Sendilkelm - 11-24-2014

Grzesiek, dla Ciebie nie ma różnicy kiedy, bo i tak nigdy nie możecie przylecieć Tongue A jak jest inaczej to czekam ... Smile


Re: Aukcje internetowe - menran - 11-24-2014

Sendilkelm napisał(a):Grzesiek, dla Ciebie nie ma różnicy kiedy, bo i tak nigdy nie możecie przylecieć Tongue A jak jest inaczej to czekam ... Smile
Kiedy jest bardzo ważne żeby się załapać. A wypić to inna historia Wink


Re: Aukcje internetowe - surykatka - 11-24-2014

Cytat:Tongue to kiedy ?

Pytanie może powinno być inne.. nie kiedy, tylko czy.. się chętni znajdą :?:


Re: Aukcje internetowe - Sendilkelm - 11-24-2014

Obecny


Re: Aukcje internetowe - Bartek - 11-24-2014

Palec pod budkę!


Re: Aukcje internetowe - kraks - 11-27-2014

Mam taka prosbe. Czy moglby ktos napisac na konkretnym przykladzie butelki (ktorą np sam wystawial lub kupowal na aukcji) rozliczenie kosztow jakie poniosl w zwiazku z ta operacja i krotki opis jak to wszystko przebiegalo. Wiem ze na stronach aukcyjnych mozna znalezc troche info na ten temat, ale mam tutaj na mysli wszystkie koszty razem wziete, np w przypadku sprzedazy butelki oprocz prowizji mamy chocby:

- koszty wysylki butelki kurierem (fajnie jakby byla zawarta informacja jakim kurierem byla realizowana wysylka)
- koszty pakowania (czy pakowanie we wlasnym zakresie czy np na whiskyauction mozna zamowic Safety Box za 10 EUR)
- prowizja np na PayPal,
- oplata za przewalutowanie,
- oplata za przelew zagraniczny na konto bankowe (np na SWA jest adnotacja: Please note, payments through the SWIFT system attract a £17 charge.)
- jakies oplaty typu ubezpieczenia, czy dodatkowe potracenia za realizacje sprzedazy itp...

W przypadku zakupu butelki tez mamy wiele roznych mozliwych kosztow np:
- prowizja
- przesylka
- ubezpieczenie
- podatek
- payment fees
- przewalutowania
- prowizje posrednikow typu PayPal itd.

Aukcje sa coraz bardziej popularne i taki krotki przewodnik, lub relacja z przeprowadzonej operacji bylaby bardzo pomocna dla mnie i zapewne dla innych rowniez. Dzieki i pozdrawiam


Re: Aukcje internetowe - Sendilkelm - 11-27-2014

Mariusz, dasz rade spisac cos takiego - masz chyba najwieksze doswiadczenie w wysylaniu - W zasadzie dobry pomysl opisac kilka przykladow z zycia (z przykladowa kwota, ale przeniesiona na %, zeby nie publikowac co i jak sie sprzedawalo) odnosnie kazdej aukcji oddzielnie


Re: Aukcje internetowe - K@mil - 11-27-2014

Bardzo dobry pomysł, także zaprawieni w bojach niech coś (konkretnie) skrobną Wink


Re: Aukcje internetowe - mariusz123 - 11-27-2014

W weekend napiszę jak to u mnie wygląda.