The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - jolka - 02-07-2016

Witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy nie mam pojęcia o whisky więc chciałam zapytać ekspertów o whisky Ibisco Decanter i coś tam jeszcze było w nazwie czego nie zapamiętałam. Wczoraj zobaczyłam to u koleżanki (pozostało po byłym mężu) ładna butelka. Chciałabym to kupić na prezent dla brata ale nie wiem czy to coś dobrego. Bardzo proszę o podpowiedzi. Nie mam czasu szukać w sieci bo jestem w pracy a nawet gdybym znalazła to nie byłabym pewna czy to obiektywna ocena. Trochę mi zależy na szybkich odpowiedziach bo koleżanka jutro wyjeżdża a urodziny brata za 3 dni.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - waclaw - 02-07-2016

Hej , tu Wrocław. Ktoś jeszcze ze stolicy Dolnegośląska?


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - wncvirus - 02-07-2016

jolka napisał(a):Nie mam czasu szukać w sieci bo jestem w pracy

Cześć,

Witamy Cię. Sądzę że jak wrócisz do domu to będziesz miała więcej czasu poszukać w sieci coś na temat tej pozycji. Pamiętaj że ocena czy jakaś whisky dobrze smakuje to subiektywna ocena i czasami może się różnic. Podpowiem Ci że według mnie masz mało danych aby znaleźć tą pozycję. Powinnaś podać pełną nazwę whisky do tego ewentualnie numer beczki etc. W ciemno mogę powiedzieć że ta nazwa " Ibisco Decanter" nie rzuci na kolana raczej.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - malthead - 02-07-2016

wncvirus napisał(a):
jolka napisał(a):Nie mam czasu szukać w sieci bo jestem w pracy

Cześć,

Witamy Cię. Sądzę że jak wrócisz do domu to będziesz miała więcej czasu poszukać w sieci coś na temat tej pozycji. Pamiętaj że ocena czy jakaś whisky dobrze smakuje to subiektywna ocena i czasami może się różnic. Podpowiem Ci że według mnie masz mało danych aby znaleźć tą pozycję. Powinnaś podać pełną nazwę whisky do tego ewentualnie numer beczki etc. W ciemno mogę powiedzieć że ta nazwa " Ibisco Decanter" nie rzuci na kolana raczej.



Kolega ma rację pisząc, że potrzebne były by jakieś dodatkowe informacje podane na etykiecie. Poziom % Vol., nakieś numery, jeżeli widnieją, etc. Może zdjęcie.
Ibisco decanter, to wg mojej wiedzy rodzaj butelki (nie jestem pewien czy Ibisco to nie designer/producent). Korzystał z niej na pewno Signatory Vintage - ja kojarzę na pewno 47yo North British. W brew pozorom to mogą być bardzo poważne ale też i drogie najprawdopodobniej trudno dostępne pozycje. Żeby móc cokolwiek powiedzieć, trzeba by wiedzieć co było w tej butelce.

A więc, w pracy czy w domu trochę trudu musisz sobie zadać.

Pzdr.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - pawelklos - 02-12-2016

Witam Wszystkich, jestem z Lubonia i rozpoczynam nową przygodę ze Światem Whisky Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - snoop - 02-12-2016

pawelklos napisał(a):Witam Wszystkich, jestem z Lubonia i rozpoczynam nową przygodę ze Światem Whisky Smile

Trafiłeś więc w odpowiednie miejsce Wink Witamy na forum


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Sendilkelm - 02-12-2016

Witamy

[click]


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - wncvirus - 02-12-2016

pawelklos napisał(a):Witam Wszystkich, jestem z Lubonia i rozpoczynam nową przygodę ze Światem Whisky Smile


Miło że trafiłeś do Nas. Od razu zapraszam do działu sample Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek B - 02-12-2016

Witamy.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - stalowka2 - 02-12-2016

Witamy,
Z pewnością znajdziesz tu coś dla Siebie Smile