The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - danders - 11-17-2015

Witam serdecznie, mam na imię Damian mieszkam w Gliwicach, whisky zacząłem się interesować dopiero kilka miesięcy temu , jak szukałem prezentu dla pewnej osoby, mam już sporą kolekcje, chciałem zaznaczyć, że jeszcze nie spróbowałem żadnego single malta, planuje to zrobić dopiero w święta. Od czego mam zacząć panowie ?
Oto lista maltów które posiadam:
1) Glenfiddich 12 , 15, 18
2) Aberfeldy 12
3) Bushmills 10, 16, black
4) Aberlour 12
5) Ardbeg 10
6) Talisker 10
7) Laphroaig 10
8) Royal Lochnagar 12
9) Kilchoman Machir Bay 2013
10) Deanston Virgin Oak
11) Glenmorangie The Original
12) Macallan Amber
13) Yamazaki Distiller's Reserve

mam również blended whisky: monkey shoulder, grant's 12, Ballantine's 12

jeszcze dobrze nie zacząłem przygody z tymi szlachetnymi trunkami, a już powinienem zacząć się leczyć, sam chodzę na zakupy, żeby żona nie widziała, że za każdym razem wracam z butelką do domu. Zawsze kupuje na promocji, które były dość często w Auchan na Rybnickiej, dla przykładu podam że Glenfiddich 12 kosztował mnie 100 zł a 15 zaledwie 130, a Macallan Amber 130 zł, Talisker 10 - 120 zł, Royal Lochnagar 12- 120 zł. Trochę się rozpisałem, chyba w niewłaściwym wątku do tego.

Raz jeszcze witam wszystkich serdecznie, mam nadzieje że rozsmakuje się w tych szlachetnych trunkach, jeśli nie to ojciec się ucieszy Big Grin


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - wncvirus - 11-17-2015

danders napisał(a):Witam serdecznie, mam na imię Damian mieszkam w Gliwicach, whisky zacząłem się interesować dopiero kilka miesięcy temu , jak szukałem prezentu dla pewnej osoby, mam już sporą kolekcje, chciałem zaznaczyć, że jeszcze nie spróbowałem żadnego single malta, planuje to zrobić dopiero w święta. Od czego mam zacząć panowie ?
Oto lista maltów które posiadam:
1) Glenfiddich 12 , 15, 18
2) Aberfeldy 12
3) Bushmills 10, 16, black
4) Aberlour 12
5) Ardbeg 10
6) Talisker 10
7) Laphroaig 10
8) Royal Lochnagar 12
9) Kilchoman Machir Bay 2013
10) Deanston Virgin Oak
11) Glenmorangie The Original
12) Macallan Amber
13) Yamazaki Distiller's Reserve

mam również blended whisky: monkey shoulder, grant's 12, Ballantine's 12

jeszcze dobrze nie zacząłem przygody z tymi szlachetnymi trunkami, a już powinienem zacząć się leczyć, sam chodzę na zakupy, żeby żona nie widziała, że za każdym razem wracam z butelką do domu. Zawsze kupuje na promocji, które były dość często w Auchan na Rybnickiej, dla przykładu podam że Glenfiddich 12 kosztował mnie 100 zł a 15 zaledwie 130, a Macallan Amber 130 zł, Talisker 10 - 120 zł, Royal Lochnagar 12- 120 zł. Trochę się rozpisałem, chyba w niewłaściwym wątku do tego.

Raz jeszcze witam wszystkich serdecznie, mam nadzieje że rozsmakuje się w tych szlachetnych trunkach, jeśli nie to ojciec się ucieszy Big Grin

Widzę że Sląsk rośnie w siłę tak trzymać! WitajSmile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - bohun11 - 11-17-2015

Witamy Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - morgan82 - 11-18-2015

Witaj na forum. Kilka butelczek juz masz wiec trzeba teraz cos wlac do gardla Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Cube - 12-08-2015

Cześć Forumowicze !

Nazywam się Kuba. Piję whisky. W sumie codziennie.

Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - cubus - 12-08-2015

Cube napisał(a):Cześć Forumowicze !

Nazywam się Kuba. Piję whisky. W sumie codziennie.

Wink

co masz w kieliszku ? Wink
nareszcie postanowiłes dołaczyć! cześć Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - malthead - 12-09-2015

Cube napisał(a):Cześć Forumowicze !

Nazywam się Kuba. Piję whisky. W sumie codziennie.

Wink


Witam serdecznie.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Cube - 12-09-2015

cubus napisał(a):co masz w kieliszku ? Wink
nareszcie postanowiłes dołaczyć! cześć Wink

Dzisiaj w Stolicy jakoś zimnem powiało, więc do kieliszka powędrował Ardbeg Uigeadail.

Każdy pisze parę słów to i ja coś jednak skrobnę.

Zamiłowanie do Whisky nabyłem nieco w domu, ponieważ Padre jest także miłośnikiem destylatów drzewnych Wink
Moją przygodę stricte z Singlami rozpocząłem już parę lat temu, natomiast tak dość nieśmiało - Zielony Johnny, Glenfidiki, Glenlivety, blendy różne.. zawsze coś tam w szafeczce stało i było rozpijane.. Aż na 30tkę Żona mi zafundowała degustację w pewnym fajnym sklepie na warszawskiej Woli, znajomi podarowali parę ciekawszych butli no i się zaczęło..... a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia Smile)

Dzisiaj liczba butelek w domu nie spada poniżej 5, uwielbiam klimaty torfowe, różne caski (ale i nie tylko), odwiedzam degustacje, sample ... no i przyszedł czas na forum, klub, independent bottlers... Tylko gdzie mój worek z pieniędzmi..? Smile
Witajcie!


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - wncvirus - 12-09-2015

Cube napisał(a):
cubus napisał(a):co masz w kieliszku ? Wink
nareszcie postanowiłes dołaczyć! cześć Wink

Dzisiaj w Stolicy jakoś zimnem powiało, więc do kieliszka powędrował Ardbeg Uigeadail.

Każdy pisze parę słów to i ja coś jednak skrobnę.

Zamiłowanie do Whisky nabyłem nieco w domu, ponieważ Padre jest także miłośnikiem destylatów drzewnych Wink
Moją przygodę stricte z Singlami rozpocząłem już parę lat temu, natomiast tak dość nieśmiało - Zielony Johnny, Glenfidiki, Glenlivety, blendy różne.. zawsze coś tam w szafeczce stało i było rozpijane.. Aż na 30tkę Żona mi zafundowała degustację w pewnym fajnym sklepie na warszawskiej Woli, znajomi podarowali parę ciekawszych butli no i się zaczęło..... a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia Smile)

Dzisiaj liczba butelek w domu nie spada poniżej 5, uwielbiam klimaty torfowe, różne caski (ale i nie tylko), odwiedzam degustacje, sample ... no i przyszedł czas na forum, klub, independent bottlers... Tylko gdzie mój worek z pieniędzmi..? Smile
Witajcie!

Witaj Przyjacielu! Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Scotch na Whisky - 12-21-2015

Witam wszystkich forumowiczów.

Starając się połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać rodzinne powiązania ze Szkocją oraz możliwość przebywania i w UK i w PL postanowiłem zaoferować miłośnikom whisky możliwość wspólnego zwiedzania destylarni.
Na co dzień staram się "zgłębiać" tajemnice bursztynowego trunku Smile a gdzie on smakuje lepiej jak w Szkocji...