The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Neptune - 08-10-2013

O kurczę, stronka faktycznie się ostatnio trochę zapuściła. To ja bardzo chętnie pomogę przy niej, czy przy fb, ale to jak wrócę. Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - sz.tk. - 08-18-2013

Cześć
Jestem Szymon - rocznik 88 więc jeszcze całkiem młody. Pochodzę z Kielc, ale obecnie mieszkam w Krakowie. Jeśli będziecie planować jakiś sampling w Krakowie to bardzo proszę mnie poinformować, chętnie się przyłączę Wink
No i najważniejsze - przygodę z whisk(e)y zacząłem jakieś 2 msc temu, od Western Gold z Lidla Wink
Pozdrawiam


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Sendilkelm - 08-19-2013

Witamy, witamy Smile

Skoro już zacząłeś przygodę, to teraz pozostaje tylko kupować i próbować coraz to lepszych rzeczy, czy to samplami czy butelkami Smile Tak czy siak, im dłużej, więcej i częściej tym szybciej dojdziesz do wniosku na temat tego od czego zaczynałeś Smile
Ja osobiście jestem za tym, aby nie przeskakiwać ze słabizn do niewiadomoczego. Dobrze jest jednak spróbować tego gorszego, lepszego żeby widzieć różnicę i mieć pojęcie, co, jak dlaczego. Na forum znajdziesz już szeroki wachlarz sampli, które można od kogoś zakupić, bo zalegają, bo są nowe samplowane butelki, także jeszcze raz witamy.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 08-19-2013

Witamy,
Obawiam się jednak, że narazie nie ma szans na sampling w Krakowie. Musisz ewentualnie przyłączyć się do ogólnokrajowych.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Bartek - 08-24-2013

Witam Wink

Już jakiś czas temu zostałem czytelnikiem forum ale nie było okazji się zarejestrować, wreszcie nadeszła ta chwila.
Przygoda ze szkocką już jakiś czas trwa, kiedyś głównie komercyjne blendy a od ponad roku staram się jednak zgłębiać świat sm.
Przede wszystkim gustuję w sherry (ostatnio Ben Riach 12yo) i torfie (Bowmore 15yo Mariner na chwilę obecną jest dla mnie numerem 1) choć przede mną jeszcze wiele rodzajów whisky do spróbowania i możliwe, że te preferencje się zmienią. Jest jeszcze mnóstwo podstawek, których nie było okazji próbować ale powoli staram się odrobić lekcję :mrgreen:


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 08-24-2013

Witamy.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - menran - 08-25-2013

Witamy w klubie Big Grin Bedziemy rozkrecac sie razem Big Grin


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Neptune - 08-28-2013

Witamy życzliwie na forum nowych użytkowników Smile

sz.tk - nie przejmuj się, ja jestem i tak pół dekady młodszy od Ciebie :mrgreen: Western Golda co prawda nie piłem, ale amerykańska whiskey jak dotąd nie oczarowała mnie swoimi urokami. Wink A z whisky z Lidla miałem okazję pić (ba, nawet miałem całą butelkę) Glen Orchy. Jechała średniej jakości bimbrem, mokrą tekturą i przejrzałymi jabłkami, ale jak na cenę (45zł) dawała radę, lepsza od Johnniego, czy dwa razy droższego Jacka. No i była pure malt. :mrgreen:
Bartek - W sumie dobrze by było jakbyś określił skąd jesteś, a jeśli chodzi o podstawki whisky single malt, to zapraszam do działu "sample", temat "sample podstawek" i tam znajdziesz sporo pozycji, których mogłeś nie próbować, a które my chętnie odstąpimy. Kolegę wyżej i każdego innego zainteresowanego też zapraszam. :mrgreen:


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Bartek - 08-29-2013

Neptune napisał(a):Bartek - W sumie dobrze by było jakbyś określił skąd jesteś, a jeśli chodzi o podstawki whisky single malt, to zapraszam do działu "sample", temat "sample podstawek" i tam znajdziesz sporo pozycji, których mogłeś nie próbować, a które my chętnie odstąpimy. Kolegę wyżej i każdego innego zainteresowanego też zapraszam. :mrgreen:

Warszawa
Już patrzyłem na sample i na coś prędzej czy później się skuszę. Chociaż zazwyczaj testuje nowe smaki w większym gronie więc sample wypadają mniej korzystnie cenowo ale nie mówię nie :mrgreen:


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Sendilkelm - 08-29-2013

Bartek napisał(a):
Neptune napisał(a):Bartek - W sumie dobrze by było jakbyś określił skąd jesteś, a jeśli chodzi o podstawki whisky single malt, to zapraszam do działu "sample", temat "sample podstawek" i tam znajdziesz sporo pozycji, których mogłeś nie próbować, a które my chętnie odstąpimy. Kolegę wyżej i każdego innego zainteresowanego też zapraszam. :mrgreen:

Warszawa
Już patrzyłem na sample i na coś prędzej czy później się skuszę. Chociaż zazwyczaj testuje nowe smaki w większym gronie więc sample wypadają mniej korzystnie cenowo ale nie mówię nie :mrgreen:

To zapraszamy większe grono na forum Smile