The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - menran - 06-26-2013

Jasne ...Witaj Big Grin


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Neptune - 06-26-2013

Witamy Smile
Czemu mizerny zestaw? Od czegoś trzeba zacząć. Tym bardziej, że raczej nie ma tu (jeszcze :mrgreen: ) ludzi którzy mają za sobą po 1000 maltów Smile
Co do samplowania to zapraszam do tematu o samplowaniu na forum, myślę, że będziesz zainteresowany, szczególnie jeśli Twoją ulubioną whisky jest Lagavulin.
A miniaturki zbierasz tylko single maltów, czy ogólnie alkoholi?


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 06-26-2013

Witamy,
Co do liczby próbowanych maltów to jak na poczatek to i tak nieźle. Ja jeszcze w marcu miałem tylko Loch Lomonda NAS i Glena Granta NAS na koncie, a teraz już pewnie z 50-siąt by się zebrało. Przejrzyj wątek sample dla poczatkujących - to chyba najlepsza metoda próbowania. Jakbyś był czymś zainteresowany to daj znać.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - mariusz123 - 06-26-2013

Witaj Kamilu, rowerzysta się kłania Smile
Nie zapomnij tylko o nas, jak będziesz otwierał coś ciekawego ze sklepu!


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Edd - 06-27-2013

hehe Panie Rowerzysto nie zapomnę, nie zapomnę...Smile sam jestem ciekaw tego Bowmora 9y (if You know what I mean); tak pomyślałem, że jeszcze napiszę co mam zamkniętego - może kiedyś byśmy popróbowali, ja bym coś postawił, każdy by coś przyniósł - co wy na to? (zamknięte - z tego, co pamiętam - Glenkinchie 10y, Busmill's 16y [tego trzymam na 30-te urodziny, niecały rok], jakś tam Silver Seal..., poza tym Dewar's 12y z blendów...tyle pamiętam)


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - kraks - 07-09-2013

Witam Wszystkich. Wkoncu udalo mi sie znalezc chwile czasu, zeby sie zarejestrowac. W temacie single malt jestem stosunkowo od niedawna, jednak zdazylem potestowac juz kilka butelek z roznych regionow. Nie ma tego wiele, wiec wkleje co z przyjemnoscia zostalo wypite. Jakby kogos interesowala ktoras pozycja to z checia podziele sie subiektywna opinia na jej temat Smile A wiec lista:

Aberlour 10yo
Balvenie 12yo Doublewood
Benriach 15yo Madeira
Bowmore 12yo
Glendronach 12yo
Glenfarclas 12yo
Glenfiddich 15yo Solera Reserve
Glengoyne 10yo
Glenmorangie 10yo original
Glenmorangie Nectar D'or
Lagavulin 16yo
Laphroaig PX Cask
Royal Lochnagar 12yo
Tyrconnell

Nic specjalnego poki co, ale taka ilosc pozwala juz wyrobic sobie jakies zdanie. Tutaj od razu pytanie do Was, co pijecie jako taka codzienna whisky? Mam na mysli butelki ktore kupujecie w calosci, do codziennego swobodnego picia, nie sample czy jakies wyszukane pozycje do degustacji.
Pozdrawiam i przenosze sie do watku dotyczacego samplowania Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Sendilkelm - 07-09-2013

Witamy serdecznie. Cieszę się, że zawitałeś.

Ja sięgam po butelki, które kupiłem do tej pory do spróbowania. Nie mam whisky, którą kupuję aby pić. Trochę się tego uzbierało i tak w zależności od humoru czy nastroju sięgam po co innego. Najchętniej wracam do Srpingbanka 10 czy Glenlivet Nadurry, najrzadziej do resztek Clynelisha czy zbyt delikatnej dla mnie Dalwhinnie.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 07-09-2013

Ja lubię przysiąść przy Glendronachu Revival, Balvenie Doublewood czy jakimś Glenfarclasie. ogólnie bardziej whisky po sherry.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - arecki - 07-09-2013

witam niewitanych Big Grin


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - menran - 07-09-2013

Witaj kraks.
Ja lubuje sie raczej w torfowych, wiec... Caol Ila i Ardbeg.