The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Szpachla - 12-02-2014

Tomek napisał(a):
Szpachla napisał(a):Nie ująłbym tego lepiej Smile Nie kojarzę butelki w CS (nawet i nie w cs zresztą) z porównywalną wartością cena/jakość. Zwłaszcza dla sympatyka whisky z baniek po sherry.
GlenDronach 15 Revival, Parliament , CS i 2003 dla M&P (szczególnie w promocji M&P), Miltonduff od DT, Glengoyne 17, młode Glentauchersy (u Daniela był chyba po 270 pln).

Wszystkie dronachy mi chodzą po głowie od dłuższego czasu, mam w planach nabycie zwłaszcza CS i 15. Pierwsze widzę 2003, wygląda ciekawie.
Miltonduffa od DT 2005 miałem sampla, absolutnie mi nie podszedł.
Glengoyne 17 i CS są dalej w kolejce, po dronachach.
Glentauchers pierwsze widzę, może przejrzę ale jak już to dalsza przyszłość.

To są ciekawe pozycje i dopiero jak je spróbuję (zwłaszcza dronachy mi mącą w głowie..) będę mógł się wypowiedzieć o nich w kontekście tego horyzontalnego zestawienia. Jednak przeglądając pobieżnie zakres cenowy przedstawionych przez Ciebie butelek to jest 220-500zł/0,7l. Ja moje farclasy zbieram po 150zł/litr. Ciężko jest znaleźć coś o podobnie pochlebnych opiniach w takich kosztach. Stąd też wypowiedź o bardzo dobrym współczynniku cena/jakość Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - morgan82 - 12-02-2014

To jeszcze i ja się przywitam na forum mimo że osobiście się widzieliśmy Smile
Widzę że plan już masz więc teraz tylko butelki wybierać i po kolie testować.
Te młode Glentauchersy mi się podobają. Wczoraj próbowałem tego 5 letniego od DT i aż się zdziwiłem jaki jest fajny.
Tomek a po ile te 105 do kupienia jakbyś był przy okazji bo już nie pamiętam. To literek czy 0.7 ?


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 12-03-2014

O ile pamiętam to literek po około 120 pln.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 12-03-2014

Szpachla napisał(a):Stąd też wypowiedź o bardzo dobrym współczynniku cena/jakość Smile
I moja też Smile Cięzko Ci będzie znaleźś cokolwiek lepszego po sherry w tym granicach cenowych. Ostatnio była promocja w M&P 50% taniej, więc ceny 15-stki były na podobnym do farclasa poziomie.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - menran - 12-03-2014

Witamy na forum Wink
Poszukaj Aberlour a'bunadh 49 ma wysokie notowania .


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - malthead - 12-03-2014

Witam i ja.

Najważniejsze, że dział z samplami znalazłeś Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Mik - 12-03-2014

Dzień dobry,

pozdrawiam wszystkich miłośników whisky i szczerze ciesze sie, że znalazłem alternatywę dla tego innego forym ;-). Moja przygoda z „wodą życia” trwa, w sumie, od lat. Teraz większość swojego czasu spędzam w oparach torfu, soli z atlantyku i preparatach medycznych ;-), czasami zaglądam też do kraju kwitnącej wiśni, no OK częściej niż czasami. Raz jeszcze pozdrawiam.

Mik


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - K@mil - 12-03-2014

Witamy serdecznie. Czuj się jak w domu i pisz co tam ostatnio dobrego popijałeś? Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - snoop - 12-03-2014

Cieszymy się, że do nas zawitałeś Big Grin Witamy i mamy nadzieję, że nie będziemy tylko "alternatywą" Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - malthead - 12-03-2014

kurde, znowu jeden z piekła rodem... zadymiony, obwędzony :twisted:
Big Grin
Witamy kolegę serdecznie!