The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - menran - 11-11-2014

Witamy na forum Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Szpachla - 12-02-2014

Ah, tak przeglądam ostatnio to forum i nie znalazłem wcześniej tego wątku.
To i ja może powiem oficjalne 'czołem!' wszystkim zgromadzonym.

Kilka słów o mnie, imię me Kamil, młodziak zarówno wiekowo (22) i w doświadczeniu z whisky. Trunek zawsze mnie ciekawił, zaczęło się od popijania marektowych blendów na imprezach, poczytałem więcej, kupiłem Glenfiddich 12, i choć mnie z nóg nie zrzucił, zauważyłem że jest w maltach faktycznie coś więcej. Było to plus minus półtora roku temu, od tamtego momentu powoli buduje swoje doświadczenia z różnymi butelkami i samplami. Moja ulubiona ogólnodostępna whisky jaką dotychczas znalazłem to Glenfarclas 105.

O forum dowiedziałem się podczas przypadkowego spotkania na Warszawskim festiwalu whisky z morganem i Kamilem. Od tego spotkania od czasu do czasu tu zaglądam. Poziom dyskusji tu jest bardziej zaawansowany od większości forów czy mniejszych środowisk whisky w internecie po których się kręciłem, ale to pewnie i lepiej - więcej się dowiem 'lurkując' tutaj Smile.

Mam nadzieję że przebywając tutaj dojdę do poziomu gdzie będę różnorzędnym partnerem do dyskusji, a konsekwencją tego będzie posiadanie coraz to ciekawszej i bogatszej smakowo kolekcji (oczywiście i niestety, w zakresie budżetu studenta Big Grin). Pozdrawiam i do usłyszenia w przypadkowych zakamarkach forum!


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - K@mil - 12-02-2014

No witamy witamy i cieszymy się, że udało nam się z Konradem namówić Ciebie na wizytę na forum Wink Czytaj, pisz, pytaj, a będzie Ci w miarę możliwości wyjaśnione Big Grin No i przede wszystkim degustuj :mrgreen: 8-)


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - snoop - 12-02-2014

Witamy witamy Smile
Jak to się stało, że nie poznaliśmy się na festiwalu :roll: bo cały czas kręciliśmy się w trójkę (ja, K@mil i morgan). Może akurat byłem na Amrucie albo co :roll:
A Glenfarclasa 105 też chętnie wieczorkiem sobie polewam, choć akurat mi się skończył :?


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Sendilkelm - 12-02-2014

To i ja powitam Smile

Ciesze sie, ze grono sie powieksza. Bedzie mozna w koncu cos posamplowac Tongue


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Szpachla - 12-02-2014

K@mil napisał(a):No witamy witamy i cieszymy się, że udało nam się z Konradem namówić Ciebie na wizytę na forum Wink Czytaj, pisz, pytaj, a będzie Ci w miarę możliwości wyjaśnione Big Grin No i przede wszystkim degustuj :mrgreen: 8-)

Haha, widzę rada którą mi przekazaliście (nie pamiętam czy Ty czy Konrad) przy naszym spotkaniu nie była pojedynczym wybrykiem. Dla przypomnienia, parafrazując powiedziałeś "Czy wiesz co jest najważniejsze na festiwalach..? PRÓBUJ JAK NAJWIĘCEJ, ILE MOŻESZ". Wziąłem sobie to do serca Smile.

snoop napisał(a):Witamy witamy Smile
Jak to się stało, że nie poznaliśmy się na festiwalu :roll: bo cały czas kręciliśmy się w trójkę (ja, K@mil i morgan). Może akurat byłem na Amrucie albo co :roll:
A Glenfarclasa 105 też chętnie wieczorkiem sobie polewam, choć akurat mi się skończył :?

Niefortunnie że nie dało się nam spotkać. Mam nadzieję że jednak będzie ku temu okazja prędzej czy później (może WWF2015?). Równie ubolewam nad Twoim skończeniem butelki. Mój na razie stoi nieotwarty, mam parę przypadkowych sampli do spróbowania, a wiem że jak napocznę 105kę, to nigdy się nie zabiorę za buteleczki Smile


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 12-02-2014

Jak tak kochacie 105tkę, to w Kostrzynie jest w niezłej cenie, więc jakby byli chętni to jakoś po drodze mogę zajechać.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - snoop - 12-02-2014

Tomek napisał(a):Jak tak kochacie 105tkę, to w Kostrzynie jest w niezłej cenie, więc jakby byli chętni to jakoś po drodze mogę zajechać.

Kochacie to może za dużo powiedziane, ale lubię sobie nieraz polać wieczorkiem. Próżno doszukiwać w niej jakiś fajerwerków, ale w dobrej cenie na wieczornego, zimowego drama się nadaje (przynajmniej wg mnie)


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Szpachla - 12-02-2014

Nie ująłbym tego lepiej Smile Nie kojarzę butelki w CS (nawet i nie w cs zresztą) z porównywalną wartością cena/jakość. Zwłaszcza dla sympatyka whisky z baniek po sherry.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Tomek - 12-02-2014

Szpachla napisał(a):Nie ująłbym tego lepiej Smile Nie kojarzę butelki w CS (nawet i nie w cs zresztą) z porównywalną wartością cena/jakość. Zwłaszcza dla sympatyka whisky z baniek po sherry.
GlenDronach 15 Revival, Parliament , CS i 2003 dla M&P (szczególnie w promocji M&P), Miltonduff od DT, Glengoyne 17, młode Glentauchersy (u Daniela był chyba po 270 pln).