The Taste of Whisky
Sklepowe okazje - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Sklepowe okazje (/showthread.php?tid=10)



Re: Sklepowe okazje - aguerorafal - 01-28-2016

Wczoraj w opolskim Auchanie zakupiłem Glenmorangie Quinta Ruban. Cena 168 zł bez żadnej promocji. Wydaje mi się że to bardzo dobra cena. Mało kiedy spotyka się żeby w Polsce jakiś SM był tańszy niż na zachodzie.


Re: Sklepowe okazje - cubus - 01-28-2016

A to nie jest normalna cena w Auchan?

Cytat:Mało kiedy spotyka się żeby w Polsce jakiś SM był tańszy niż na zachodzie.
chyba odwrotnie?
A SM bardzo często jest w PL tańsze. Np Bowmore Devils III w UK kosztuje 200 funtów a w DE 200 euro. W polsce był do wzięcia taniej niż za 400zł. Wiele jest tego typu przykładów ale wystarczy porównać ceny po przeliczeniu na złotówki i mnie prawie zawsze wychodzi taniej w Polsce Smile Siła nabywcza jest oczywiście inna ale to długi temat na inny wątek.


Re: Sklepowe okazje - Neptune - 01-28-2016

Tu akurat zależy co bierzecie. Można powiedzieć, że obydwaj macie rację Wink Trochę droższe są u nas podstawki (np. Glenfiddich 12 w DE 25€, u nas 140zł, Talisker 10 w DE 30€, u nas 160zł, Uigeadail w DE 55€, u nas jak jest za mniej niż 300 to jest tanio, Parliament jeszcze do niedawna był za 70€, u nas nie schodziło poniżej 400). Sytuacja odwrotna zdarza się często, gdyż w Polsce mało jest sklepów specjalistycznych i sprzedawcy rzadko kiedy zdają sobie sprawę z poziomu wzrostu cen. Na przykład gdzieś mi się ostatnio przewinął BenRiach z rocznika 76 za około 1000zł, mimo że na zachodzie chodzą po 500-600€.


Re: Sklepowe okazje - aguerorafal - 01-28-2016

cubus napisał(a):A to nie jest normalna cena w Auchan?

Cytat:Mało kiedy spotyka się żeby w Polsce jakiś SM był tańszy niż na zachodzie.
chyba odwrotnie?
A SM bardzo często jest w PL tańsze. Np Bowmore Devils III w UK kosztuje 200 funtów a w DE 200 euro. W polsce był do wzięcia taniej niż za 400zł. Wiele jest tego typu przykładów ale wystarczy porównać ceny po przeliczeniu na złotówki i mnie prawie zawsze wychodzi taniej w Polsce Smile Siła nabywcza jest oczywiście inna ale to długi temat na inny wątek.

To jest normalna cena w Auchan, dlatego napisałem bez żadnej promocji.
Niestety nie mogę się zgodzić że ceny SM w Polsce są niższe niż na zachodzie. Często kupuję whisky do moich samplingów za granicą ponieważ po prostu wychodzi taniej. Sampluję przeważnie w cenie zakupu więc łatwo obliczyć ile dałem za buteleczkę. Najlepszym tego przykładem jest mój niedawny sampling whisky z Japonii gdzie wszystkie butelki zakupiłem za granicą i każda wyszła mi taniej niż w Polsce. Poza tym na whiskybase.com są podane ceny za ile można dostać poszczególną whisky. Oczywiście przy obecnym kursie euro te granice są mocno przesunięte, mimo to nadal wiele SM wychodzi taniej niż w Polsce. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Co do Bowmore Devils III, gdybym dorwał go za podaną przez ciebie cenę to na pewno kupiłbym dwie butle Wink


Re: Sklepowe okazje - cubus - 01-28-2016

Jasne, kurs ma na to wpływ ale dochodzi jeszcze przesyłka itp. Podstawkami też bym się nie sugerował bo te chyba nie są w głównym naszym zainteresowaniu? Smile
Przykładowo sprawdziłem teraz Glendronach CS 5. W pl na bestwhisky za 290. w DE za 65 euro. w UK 54 funty. Wolę więc kupić w pl. To oczywiście przykład i na Twoją wypowiedź też znajdzie się butelka. Mnie się jednak wydaje i w wielu przypadkach sam kupiłem w Polsce taniej. Sugeruję więc by nie generalizować i po prostu porównywać ceny bo zdarza się w PL bardzo często taniej


Re: Sklepowe okazje - Neptune - 01-28-2016

cubus napisał(a):Podstawkami też bym się nie sugerował bo te chyba nie są w głównym naszym zainteresowaniu? Smile
Jasne, ale pomyślałem, że może kolega właśnie je ma na myśli i stąd nieporozumienie Smile


Re: Sklepowe okazje - Tomek - 01-28-2016

To zalezy jak mocno macie "zpenetryzowany" rynek sklepow za granica. Porownywac zawsze trzeba, ale w 90% przypadkow za granica wychodzi taniej. Pozatym w Polsce brak jest dostepu do interesujacych mnie butelek. Ogolnie kiedy roznica nie jest duza to kupuje w Polsce.


Re: Sklepowe okazje - pmad - 02-02-2016

W Carrefour Olsztyn przecena na Glenmorangie 10 w zestawie ze szklankami - 79zł.
2 ostatnie sztuki bodajże.


Re: Sklepowe okazje - morgan82 - 02-02-2016

Jak na podstawową edycję bardzo fajna cena. Ciekawe co na to Kraków.


Re: Sklepowe okazje - r0back55 - 02-02-2016

Jakbym w wawie znalazł w takiej cenie to bym się nie wahał Smile