The Taste of Whisky
Sklepowe okazje - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Sklepowe okazje (/showthread.php?tid=10)



Re: Sklepowe okazje - morgan82 - 06-18-2015

snoop napisał(a):
Graffy napisał(a):Jak zauważył kolega @Marek nie piłem jeszcze "torfiaka" i teraz celuję w coś z Islay Smile

Skoro celujesz w torfiaka to w Auchanie (przynajmniej u mnie) Ardbeg Ten za 152 PLN

O to fajna cena już . Wink


Re: Sklepowe okazje - Marek - 06-19-2015

Auchan Komorniki: Ardbeg 10 163zł, Caol Ila 12 150 zł
Real: Glenmorangie 10, Lasanta, Quinta Ruban i Nectar d'Or odpowiednio 120zł, 157zł, 164zł i 167zł


Re: Sklepowe okazje - ron - 06-19-2015

Nectar d`or super cena. W którym Realu jest ?


Re: Sklepowe okazje - Marek - 06-19-2015

King Cross


Re: Sklepowe okazje - K@mil - 06-23-2015

Właśnie wróciłem z Lidla - Glenlivet 12 za 99zł.
Fiddich 12 i Aberlour 12 za 109zł.


Re: Sklepowe okazje - morgan82 - 06-23-2015

K@mil napisał(a):Właśnie wróciłem z Lidla - Glenlivet 12 za 99zł.
Fiddich 12 i Aberlour 12 za 109zł.

Idziemy w dobrym kierunku Smile


Re: Sklepowe okazje - malthead - 06-23-2015

morgan82 napisał(a):
K@mil napisał(a):Właśnie wróciłem z Lidla - Glenlivet 12 za 99zł.
Fiddich 12 i Aberlour 12 za 109zł.

Idziemy w dobrym kierunku Smile

Ale tylko pozornie. Dysconty i Hiper/Supermarkety oferujące coraz to niższe ceny nie dają praktycznie szans sklepom specjalistycznym. Ilości, którymi zalewają rynki, powodują, że w całym przemyśle zaczyna liczyć się (jeszcze tylko) ilość. Jakość ważniejsza jest już tylko sporadycznie. To chyba jednak zły kierunek.


Re: Sklepowe okazje - Marek - 06-23-2015

malthead napisał(a):
morgan82 napisał(a):
K@mil napisał(a):Właśnie wróciłem z Lidla - Glenlivet 12 za 99zł.
Fiddich 12 i Aberlour 12 za 109zł.

Idziemy w dobrym kierunku Smile

Ale tylko pozornie. Dysconty i Hiper/Supermarkety oferujące coraz to niższe ceny nie dają praktycznie szans sklepom specjalistycznym. Ilości, którymi zalewają rynki, powodują, że w całym przemyśle zaczyna liczyć się (jeszcze tylko) ilość. Jakość ważniejsza jest już tylko sporadycznie. To chyba jednak zły kierunek.
To też jest półprawda. Dyskont z racji skali zakupu może wynegocjować znacznie lepszą ceną, każdy zdaje sobie z tego sprawę. Ale ma też zupełnie inną marżę niż sklepy specjalistyczne i nie wynika to tylko z wieloprofilowego asortymentu. Może te sklepy specjalistyczne, o które tak wiele osób drży, dostaną solidny impuls do poprawy konkurencyjności. Przypomina mi to bardzo sytuację z przed 15 lat, kiedy powtarzano, że supermarkety zabiją warzywniaki i zepsują rynek. Najsłabsi gracze oczywiście padli, ale nadal tradycjonaliści mogą omijać market, co więcej nie wydaje mi się, żeby ucierpiał na tym klient. Ja w każdym razie nie miałbym nic przeciwko, żeby w markecie kupować Glendronach 15 albo Ardbeg Corryvreckan w dyskontowych cenach. Swoją drogą już chyba można śmiało powiedzieć, że to internet jest tradycyjnym kanałem sprzedaży whisky.


Re: Sklepowe okazje - awaria_maniac - 06-24-2015

A propos sklepów internetowych - na singlemalt.pl promocje na Glendronachy (ceny bardziej konkurencyjne niż w Domu Whisky Jastrzębia Góra).


Re: Sklepowe okazje - Rafcik77 - 06-24-2015

awaria_maniac napisał(a):A propos sklepów internetowych - na singlemalt.pl promocje na Glendronachy (ceny bardziej konkurencyjne niż w Domu Whisky Jastrzębia Góra).

pytanie retoryczne, czy jest sklep który jest droższy od domu whisky?? ja nie znam :lol: