The Taste of Whisky
Sklepowe okazje - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Sklepowe okazje (/showthread.php?tid=10)



Re: Sklepowe okazje - agend - 09-16-2014

dobra Panowie, przekonaliście mnie - ale gdzie się kupuje te sample? I sample jakich whisky mam kupić: Glendronach 12, Glenlivet 12 - co jeszcze. Może są jakieś gotowe zestawy dla początkujących?


Re: Sklepowe okazje - snoop - 09-16-2014

Na forum często są akcje samplowania jakiś butelek. Zajrzyj do działu SAMPLE i rozejrzyj się co Cię zainteresuje Wink


Re: Sklepowe okazje - Tomek - 09-16-2014

agend napisał(a):dobra Panowie, przekonaliście mnie - ale gdzie się kupuje te sample? I sample jakich whisky mam kupić: Glendronach 12, Glenlivet 12 - co jeszcze. Może są jakieś gotowe zestawy dla początkujących?
Na forum Smile


Re: Sklepowe okazje - Sendilkelm - 09-16-2014

agend napisał(a):dobra Panowie, przekonaliście mnie - ale gdzie się kupuje te sample? I sample jakich whisky mam kupić: Glendronach 12, Glenlivet 12 - co jeszcze. Może są jakieś gotowe zestawy dla początkujących?

Niestety zestawów dla początkujących jako takich nie ma. Prawie nikt z nas, nawet jeśli ma, to nie oferuje co chwila sampli podstawowych wersji whisky. Co nie znaczy, że nikt z nas także, nie ma czegoś w braku z tych rzeczy. Jak już napisał snoop, najlepiej przejrzeć dział sample. Paweł zrobił tak swego czasu i na PW dowiedział się o dostępności i cenie takich rzeczy, zamówił i już wypił Smile Dobrze jest też napisać skąd jesteś, może okaże się, że ktoś mieszka blisko - wtedy i osobście sobie przekażecie.


Re: Sklepowe okazje - agend - 09-16-2014

ok, dzięki pomocy Tomka będę miał zestaw sampli - dziękuje. Mam jeszcze 1 pytanie - często widzę termin podstawki/podstawowe wersje whisky - czy możeci mi wyjaśnić o co chodzi? Czym podstawowe różnią się od niepodstawowych? wiekiem, mają jakieś dodatki? Aha - dodałem info o lokalizacji.


Re: Sklepowe okazje - Sendilkelm - 09-16-2014

agend napisał(a):ok, dzięki pomocy Tomka będę miał zestaw sampli - dziękuje. Mam jeszcze 1 pytanie - często widzę termin podstawki/podstawowe wersje whisky - czy możeci mi wyjaśnić o co chodzi? Czym podstawowe różnią się od niepodstawowych? wiekiem, mają jakieś dodatki? Aha - dodałem info o lokalizacji.

Najprościej to:
Podstawki / podstawowe wersje, są to cykliczne wypusty danej destylarni.

Trochę trudniej:
To cykliczne wersje whisky z destylarni, najczęściej rozcieńczane, produkowane masowo, aby zadowolić "plebs". Niepisane standardy z zamierzchłych czasów, to wersje 12, 15 i 18 letnie z reguły. Coraz częściej produkuje się krótsze rocznikowo. 8 lub 10 letnie. A destylarnie nowo otwarte nawet 5 letnie wypsuty.

TO tak bardzo ogólnie.


Re: Sklepowe okazje - agend - 09-16-2014

dzięki


Re: Sklepowe okazje - snoop - 09-16-2014

Powoli wciągniesz się w temat Wink i mamy nadzieję, że zostaniesz na forum na dłużej


Re: Sklepowe okazje - menran - 09-16-2014

snoop napisał(a):Powoli wciągniesz się w temat Wink i mamy nadzieję, że zostaniesz na forum na dłużej
Tak jak Rafal ?


Re: Sklepowe okazje - snoop - 09-16-2014

Rafał powiedział, że w tym tygodniu nie degustuje, więc pewnie za bardzo się wciągnął i idzie na odwyk Wink