The Taste of Whisky
Sklepowe okazje - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Sklepowe okazje (/showthread.php?tid=10)



Re: Sklepowe okazje - WhiskyFan - 12-11-2017

Ten dział dotyczy (jak mi się wydaję) sklepowych okazji w odniesieniu do whisky. Po co się tu rozwodzić nad jakąś tam Starką ?


Re: Sklepowe okazje - PawelWojcik - 12-11-2017

soma napisał(a):...alkohol nazywa się brown spirit 3 i 6 - więc może to być mieszanka czegoś z tym 3/6/9 letnim destylatem żytnim.
zgoda, tylko skad ten destylat skoro 3/6/9 lat temu nie mieli produkcji (?)


Re: Sklepowe okazje - tomash - 12-11-2017

Czajkus napisał(a):A swoją drogą w ostatniej AV jest artykuł o Jack Daniel's i o tym jak odzyskują whiskey z klepek beczek poprzez napełnianie beczek wodą i stawianie ich na deklu na jakiś czas. Woda ta służy później do rozcieńczania destylatu. Może ta starka dojrzewająca w deskach to taką metodą powstaje Wink
Na pewno JD? Bo ten patent pierwsi zaczęli stosować w Jim Beam, tą wodą-po-wypłukaniu-beczki rozcieńczany jest bourbon butelkowany jako "Devil's Cut".

Na fejsgrupie ktoś bliżej szczecińskiej wytwórni starki na moje pytanie o źródło słodkości napisał:
Cytat:Starka szczecińska leżakowana jest w beczkach po słodkim winie Madera , po określonym czasie dojrzewania, alkohol żytni jakim jest Starka, jest mieszany z odrobiną Madery celem podniesienia jego walorów smakowych
więc wygląda na to że faktycznie jest po prostu dolewane wino.


Re: Sklepowe okazje - soma - 12-12-2017

PawelWojcik napisał(a):
soma napisał(a):...alkohol nazywa się brown spirit 3 i 6 - więc może to być mieszanka czegoś z tym 3/6/9 letnim destylatem żytnim.
zgoda, tylko skad ten destylat skoro 3/6/9 lat temu nie mieli produkcji (?)


Przecież nie napisali, że destylat żytni pochodzi z Polmosu Szczecin.

Myślę, że i tak dużo poświęcone zostało zainteresowania czemuś co nawet nie wiadomo, czy jest wódką.


Re: Sklepowe okazje - PawelWojcik - 12-12-2017

soma napisał(a):Przecież nie napisali, że destylat żytni pochodzi z Polmosu Szczecin.?
tak, ale jesli w zeszlym roku twierdzili cyt:
"Najstarsza beczka pochodzi z 1947 roku. Od tego roku w górę mamy kolejno praktycznie wszystkie roczniki aż do 2004, kiedy to wykonano ostatni nastaw.
znaczylo by jeszcze, ze te 3 czy 6 lat destylat nie lezal w piwnicach Polmosu Szczecin. czyli: dzis Starka to juz tylko naklejka na butelce.

soma napisał(a):Myślę, że i tak dużo poświęcone zostało zainteresowania czemuś co nawet nie wiadomo, czy jest wódką.
mam takie paskudne uczucie, ze masz racje.


Re: Sklepowe okazje - mrbean - 02-12-2018

O tym nie pomyślałem że 3 i 6 mogą nie być z ich magazynowych zapasów które są podobno jednymi z największych w Europie.


Re: Sklepowe okazje - Rafik - 02-19-2018

lapek 10 za 120 w carrefour


Re: Sklepowe okazje - Erwin - 02-19-2018

Auchan Bielsko Biała Ardbeg Uigeadail za232 Zety z groszami Wink


Re: Sklepowe okazje - tomash - 02-19-2018

JW Green Label w winnicylidla za 180zł (bez grosza), łączy się z innymi rabatami typu 10% za newsletter.


Re: Sklepowe okazje - Rafik - 03-23-2018

Lapka 10 przecenili na 99złociszySmile w carrefour