The Taste of Whisky
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Regulamin, nowości, ogłoszenia (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych (/showthread.php?tid=13)



Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Bartek - 01-16-2019

Buschwalker napisał(a):Cześć, niedawno w ręce wpadł mi blend Islay Mist (jego smak mnie nieźle zaskoczył) i tak oto zawitałem na forum w poszukiwaniu notek degustacyjnych rożnych whisky. Doświadczenie z whisky mam małe, ale od paru już lat interesuję się również piwem rzemieślniczym i udało mi się już spróbować niemal 500 różnych piw. Teraz jednak chciałbym zakupić kilka sampli z podstawek- co radzicie na początek?

Witaj Buschwalker! Smile Napisz nam może jeszcze skąd jesteś. Polecam kolegę FinestCask, wybór masz u niego przeogromny i myślę, że na początek przygody znajdziesz tam wiele ciekawych pozycji.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Buschwalker - 01-16-2019

Mieszkam we Wrocławiu i raczej za szybko to się nie zmieniSmile Imponująca kolekcja, myślę, że na pewno coś dla siebie wybiorę, pewnie na początek chciałbym przynajmniej z 10 sampli. A jak to jest z ich pojemnością- 50ml to wystarczająca ilość by poznać daną whisky cz nie warto bawić się w takie drobnostki?


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - FinestCask - 01-17-2019

50ml - wydaje się niewiele, ale w rzeczywistości pozwala spokojnie na zapoznanie się z daną pozycją, mi np. wystarcza nawet na podzielenie na 2-3 degustacje. Oczywiście nie pozwoli wielokrotnie wracać i porównywać z innymi, ale na to zawsze jest rozwiązanie: jak za pierwszym razem pozytywnie zaskoczy, to można dokupić kolejną porcję, albo ewentualnie całą butelkę Smile
Za to przy tak niewielkich pojemnościach można w niewielkich pieniądzach spróbować naprawdę szerokiej gamy dobrych (miejmy nadzieję Wink )whisky.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - snoop - 01-17-2019

@Buschwalker nieraz nawet 25ml sprawi, że daną whisky pokochasz, lub znienawidzisz.
50ml spokojnie wystarczy Ci, by dwukrotnie sprawdzić, co w szkle piszczy.
Posłuchaj Admina: "--- Sample is the key ---" on wie co mówi Wink


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - kahu - 01-17-2019

cześć, 50 ml to optymalna ilość by rozdzielić na dwa i powrócić z czasem, porównać i przekonać się jak zmienia się odbiór w nosie i ustach wraz z wypitym doświadczeniem ;-)
zwłaszcza na początku przygody


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - DamWro - 03-25-2019

Cześć wszystkim!

Jakiś czas temu zacząłem się interesować whisky, powoli zwiększam swoją kolekcję, jestem też fanem sampli, często je kupuję i sam tworzę, wiem, że to najlepszy sposób na spróbowanie wielu ciekawostek nie wydając majątku.
Mam nadzieję, że to forum pomoże mi w rozwijaniu pasji.


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Bartek - 03-27-2019

Witamy! :mrgreen:


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - Sendilkelm - 03-27-2019

Witaj na forum


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - K@mil - 03-28-2019

Cześć 8-)


Re: Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych - retroracer - 04-07-2019

Cześć!
Mam na imię Sławek, od dwudziestu paru lat pijam whisky, niestety straciłem bezpowrotnie zbyt wiele czasu i wątrobySmile na pijanie kiepskich blendów.
W tej chwili moim ulubionym klimatem jest duża ilość ppm, leżakowana w beczkach po winie, chociaż chętnie próbuję także inne smaki
Przeglądając forum oraz oferty na sample, często zatrzymywałem się na chwilę, myśląc... szkoda że tak późno tu jestemSmile
Przez ostatnie lata zgromadziłem parę flaszek na spokojną starość Big Grin lecz teraz zdałem sobie sprawę,że sam nie będę w stanie ich wypić, tym bardziej, że wciąż jest tyle nowego do spróbowania. Dlatego otwierając jakąś butelkę, chętnie będę się nią z Wami dzielił, czasami może będzie to też cała butelka, z tych co to już próbowałem, ale na wszelki wypadek druga poszła na rezerwę.
Slainte!