The Taste of Whisky
Co dzis na stole? - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Degustacja (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Co dzis na stole? (/showthread.php?tid=39)



Re: Co dzis na stole? - malthead - 11-12-2015

wncvirus napisał(a):Degustacja była w kolejności: Najpierw Farclassy a jako trzeci Ben Nevis. Jedno szczęście takie że mam jeszcze drama więc mogę ocenę zweryfikować.


Jeżeli zacząłeś od GF 1990 Famly Cask, to może być, że reszta nie miała szans wypaść lepiej. Ja osobiście dał bym go na koniec a Benka w środku.


Re: Co dzis na stole? - Bartek - 11-12-2015

wncvirus napisał(a):Degustacja była w kolejności: Najpierw Farclassy a jako trzeci Ben Nevis. Jedno szczęście takie że mam jeszcze drama więc mogę ocenę zweryfikować.

Ja nie neguję w żadnym wypadku Twojej oceny, może nie ma czego weryfikować. Swoją wiedzę na jego temat czerpię jedynie z wb oraz z Twojego opisu Smile Zgodzę się jednak z Maltheadem, że Farclasy mogły mieć wpływ na ostateczną ocenę 8-)


Re: Co dzis na stole? - tomaj676869 - 11-12-2015

Bartek terrorysta ;-)


Re: Co dzis na stole? - Bartek - 11-12-2015

Od razu samobójczy atak terrorystyczny, bo Virus za nisko ocenił Bena Wink
Na tym forum można zjechać nawet Brore (pod warunkiem, że na to zasłuży Wink ).


Re: Co dzis na stole? - Tomek - 11-12-2015

malthead napisał(a):
wncvirus napisał(a):Degustacja była w kolejności: Najpierw Farclassy a jako trzeci Ben Nevis. Jedno szczęście takie że mam jeszcze drama więc mogę ocenę zweryfikować.


Jeżeli zacząłeś od GF 1990 Famly Cask, to może być, że reszta nie miała szans wypaść lepiej. Ja osobiście dał bym go na koniec a Benka w środku.

NIe przesadzajmy. To tylko 3 whisky i w dodatku żadnej torfowej, więc o jakimś zaburzeniu smaku raczej nie mogło być mowy. Dobra whisky, nawet po bourbonie (choć widzę że ten Benek też po sherry), spokojnie by się obroniła. Swoją drogą to po 22 latach w beczce po sherry, powinna być deko ciemniejsza, więc beczka mogła być kiepska, a wiecie co to oznacza Wink


Re: Co dzis na stole? - Bartek - 11-12-2015

SV raczej daje znać jak zlewa refilla, nie ma też info jakie to sherry, więc barwa może być odpowiednia Wink
Niby nie powinno mieć wpływh, ale jeżeli ten family cask z 1990 był konkretną sherry bombą to blady benek mógł sie schować przy nim Smile


Re: Co dzis na stole? - Tomek - 11-12-2015

Bartek napisał(a):SV raczej daje znać jak zlewa refilla, nie ma też info jakie to sherry, więc barwa może być odpowiednia Wink
Niby nie powinno mieć wpływh, ale jeżeli ten family cask z 1990 był konkretną sherry bombą to blady benek mógł sie schować przy nim Smile

Może po "Cherry" z monopola Smile
Ten farclas aż taki mega nie był, ale obojętnie jaki by nie był jestem zdania, że dobra whisky obroni się obojętnie co byłoby pite wcześniej.


Re: Co dzis na stole? - malthead - 11-12-2015

Tomek napisał(a):
Bartek napisał(a):SV raczej daje znać jak zlewa refilla, nie ma też info jakie to sherry, więc barwa może być odpowiednia Wink
Niby nie powinno mieć wpływh, ale jeżeli ten family cask z 1990 był konkretną sherry bombą to blady benek mógł sie schować przy nim Smile

Może po "Cherry" z monopola Smile
Ten farclas aż taki mega nie był, ale obojętnie jaki by nie był jestem zdania, że dobra whisky obroni się obojętnie co byłoby pite wcześniej.

Dobra za pewne ale średnia już nie koniecznie.


Re: Co dzis na stole? - Tomek - 11-12-2015

No i z tego co widać się nie obroniła i 3,5 jest adakwatną oceną Smile


Re: Co dzis na stole? - malthead - 11-12-2015

Tomek napisał(a):No i z tego co widać się nie obroniła i 3,5 jest adakwatną oceną Smile

Musiał bym spróbować, żeby móc coś powiedzieć konkretnie. W porównaniu z tym Glenfarclasem z 1990 FC, dał bym mu jednak pierwszeństwo w degustacji.