The Taste of Whisky
Co dzis na stole? - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Degustacja (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Co dzis na stole? (/showthread.php?tid=39)



Re: Co dzis na stole? - Tomek B - 02-08-2015

No to pewnie moja od dziś zacznie się szybko opróżniać.


Re: Co dzis na stole? - Neptune - 02-08-2015

malthead napisał(a):
snoop napisał(a):
Tomek B napisał(a):Tak zachwalacie to ja dziś wieczorem wreszcie otworzę Parllamenta. Kupiłem go za radą Tomka jakiś czas temu. To jak na razie najdroższy z moich nabytków ale przyszedł na niego czas.

Na pewno będziesz zadowolony Wink Ja mam jeszcze kapkę z samplingu Kamila i chyba dziś wieczorem też sobie naleję Big Grin


U mnie w barku zawsze butla Parliamenta musi stać i zawsze stoi - najczęściej niezbyt pełna Tongue

Mam dokładnie tak samo. Glendronach ma zawsze pokaźne przedstawicielstwo na moich półkach. Na obecną chwilę, zostało mi jeszcze z 50ml Revivala, Parliament stoi napoczęty, a nieotwarty w szafce czeka jeszcze Allardice. Do października powinno starczyć, a wtedy planuję się solidnie zaopatrzyć na kolejnym festiwalu M&P.


Re: Co dzis na stole? - Tomek B - 02-08-2015

Ja z uwagi na niezbyt długi staż whiskopicia próbowałem tylko kilku Glendronachó : 12YO, 14 YO Virgin oak , 15 YO Revival , 15 YO Tawny Port i 18 YO. Wszystkie mi smakowały i chyba wszystkie piłem dzięki Tomkowi. Chyba kupię coś jeszcze do codziennego popijania. Może jakiegoś polecicie niedoświadczonemu.


Re: Co dzis na stole? - surykatka - 02-08-2015

18yo i 21yo OB najciekawsze z podstawek Wink


Re: Co dzis na stole? - Neptune - 02-08-2015

Popieram, celuj w 18 i 21. Dopisałbym jeszcze 15, bo też jest dużo sherry i częściej można na nią fajne promocje wynaleźć.
Ja, z podstawowych wypustów spróbowałbym jeszcze nowych 12 Sauternes i 18 Port


Re: Co dzis na stole? - Tomek B - 02-08-2015

Neptune a ta Allardice ?


Re: Co dzis na stole? - malthead - 02-08-2015

surykatka napisał(a):18yo i 21yo OB najciekawsze z podstawek Wink


Tak jest - 18yo Allardice i 21yo Parliament to z podstawek chyba najlepszy wybór.

18 Tawny Port wypróbowałem ponad pół butli Big Grin (została jeszcze resztka) i uważam, że nie ma wielkiej różnicy do 15 Tawny Port i chyba nie warto kupować całej, tymbardziej że to przedział cenowy Parliamenta, a nawet ciut drożej.


Re: Co dzis na stole? - Neptune - 02-08-2015

Allardice to 18 OB. Tak samo jak Parliament to 21, a Revival to 15.


Re: Co dzis na stole? - Tomek - 02-08-2015

Ale czy mozna nazwac 18nasto i 21letnia whisky podstawkami? Ja raczej bym je okreslil jako whisky OB Smile
Fajnie Tomku B. ze Ci smakuje. Z Parliamenta tez bedzie Pan zadowolony Wink


Re: Co dzis na stole? - Tomek B - 02-08-2015

Tomek napisał(a):Ale czy mozna nazwac 18nasto i 21letnia whisky podstawkami? Ja raczej bym je okreslil jako whisky OB Smile
Fajnie Tomku B. ze Ci smakuje. Z Parliamenta tez bedzie Pan zadowolony Wink
Właśnie siedzę i myślę czy już go nie odkorkować. Dzięki Tomku za sample myślę , że dały mi dobry start w świat SM.