The Taste of Whisky
Co dzis na stole? - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Degustacja (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Co dzis na stole? (/showthread.php?tid=39)



Re: Co dzis na stole? - morgan82 - 01-30-2015

Evilox napisał(a):Ja dziś wieczorem planuje otworzyc Highland Park 12 letni, od dłuższego czasu już stoi w mojej kolekcji i mnie kusi Smile,
z reguły przeważnie pije Jack Danielsa, Jim Beama, Ballantines itp.,więc niedługo się okaże czy było warto otwierać.
To koniecznie napisz jak Ci posmakował ten HP.
Fajna whisky a w porównaniu z tymi pozycjami co podałeś to powinieneś byc zadowolony .


Re: Co dzis na stole? - Tomek - 01-30-2015

Sendilkelm napisał(a):Wlasnie, 5-letnia whisky na ocene 5/10 w porownianiu do 30-letniej whisky na ocene 6/10.

A jakby tak oceniac whiksy nie tylko ze wzgleud na ocene, ale dodac do tego jeszcze predyspozycje? I zalozmy tak.
WHiksy 30-letnia po sherry: Predyspozycja: 8/10, WHiksy 5-letnia po sherry: predyspozycja 3/10 (ze wzgeldu na wiek)
Teraz oceny po degu: 1 oceniona n 6/10 czyli ponizej oczeikiwan, a druga 5/10 czyli powyzej Smile I teraz jakis algoryym uwzgledniajacy obydwie np. za kazdy punkt niedoszacowania 1pkt w gora, a przeszacowania 1 pkt w dol i tak:

KAvalan 5 + 1 + 1 = 7/10 w skali z oszacowaniem
druga whisky 30-letnia 8 - 1 - 1 = 6 / 10 w sklai z oszacowaniem

Uwzglendiamy azdy czynnik, nawet ten, ze whisky dojrzewajaca w beczce po sherry 30 lat powinna byc mega, a nie jest.


Dla mnie wlasnie tak jest. Jesli oceniam whisky 5letnia na 5/10 tzn., ze jest to bardzo dobra whisky na miare oczekiwan
Jesli oceniam whiskty 30-letnia na 5/10 tzn., ze jest to kiepska whisky!

Ale czy warto robić z tego wyższą matematykę? Whisky ma smakować, a oceny nie są najważniejsze.
Weźcie jeszcze pod uwagę to, że Kavalanów raczej starszych nie będzie ( a jęsli będą to pewnie okropnie drogie). Niemniej idą w dobrym kierunku.


Re: Co dzis na stole? - Sendilkelm - 01-30-2015

No wlasnie nie warto, dlatego ....

wole powiedziec, ze Kavalan to dobra whisky, bo mi smakuje niz zastanawiac sie, zenie moga robic tego, a moga tamto, a starszych nie beda, a ze sa poczatkujacy to "dobzre im idzie", ale dobrego nie zrobili... etc etc

Sprobowalem solista, byl dobry Big Grin


Re: Co dzis na stole? - morgan82 - 01-30-2015

Moze lepiej niech każdy z nas zostawi ocene dla siebie ;-) ja tez próbowałem i dla mnie byla nawet bardzo dobra.


Re: Co dzis na stole? - K@mil - 01-31-2015

Dziś: Bowmore 18 OB, Talisker 10, Old Pulteney 21 Smile


Re: Co dzis na stole? - cubus - 01-31-2015

K@mil napisał(a):Dziś: Bowmore 18 OB, Talisker 10, Old Pulteney 21 Smile

Mam w sklepie zaraz obok w dobrej cenie Pulteney 21 i ciągle się nie mogę zdecydować. Jak go oceniasz? Smile Warto?


Re: Co dzis na stole? - sebastian_ka - 01-31-2015

U mnie dzisiaj Auchentoshan Three Wood.
Muszę przyznać, że nie spodziewałem się niczego dobrego po tej whisky. Próbowałem wcześniej trzy inne podstawowe wypusty tej destylarni (12, American Oak i chyba Springwood) i żaden nie zrobił na mnie większego wrażenia. Moim zdaniem pozycje raczej do odhaczenia. Myślałem że z tą będzie podobnie. Natomiast tym razem spotkała mnie miła niespodzianka. W zapachu i smaku dużo lepiej wypada niż poprzednie. Zdecydowanie bardziej skomplikowana.
Sącząc ją dzisiaj przeniosłem się na chwilę do lat dziecinnych kiedy to biegałem po ogrodzie moich dziadków na wsi. A wszystko przez wyczuwalne nuty czarnej porzeczki w zapachu i smaku.

Miarka whisky w kieliszku się skończyła i przyszedł czas na podsumowanie. Na pewno nie zaliczę jej jako daily dram ale moim zdaniem zdecydowanie lepsze od innych Auchentoshan-ów, które próbowałem. Z przyjemnością jeszcze kiedyś od niej wrócę.

Oceniam ją na 4,5/10.


Re: Co dzis na stole? - morgan82 - 01-31-2015

sebastian_ka napisał(a):Sącząc ją dzisiaj przeniosłem się na chwilę do lat dziecinnych kiedy to biegałem po ogrodzie moich dziadków na wsi. A wszystko przez wyczuwalne nuty czarnej porzeczki w zapachu i smaku.

I o to chodzi w tym sporcie. Nie ma nic lepszego niz wywołac takie wspomnienia za pomocą tego magicznego trunku Smile


Re: Co dzis na stole? - K@mil - 01-31-2015

cubus napisał(a):
K@mil napisał(a):Dziś: Bowmore 18 OB, Talisker 10, Old Pulteney 21 Smile

Mam w sklepie zaraz obok w dobrej cenie Pulteney 21 i ciągle się nie mogę zdecydować. Jak go oceniasz? Smile Warto?
Z każdym kieliszkiem (w dłuższych odstępach czasowych Wink ) smakuje mi coraz bardziej. Mnie udało się ją dorwać za 200zł dlatego brałem bez chwili namysłu. Bo ok. 500zł bym za nią nie dał Wink
Tu mój opis: http://www.lubiewhisky.pl/2015/01/whisk ... yo-46.html


Re: Co dzis na stole? - cubus - 01-31-2015

K@mil napisał(a):
cubus napisał(a):
K@mil napisał(a):Dziś: Bowmore 18 OB, Talisker 10, Old Pulteney 21 Smile

Mam w sklepie zaraz obok w dobrej cenie Pulteney 21 i ciągle się nie mogę zdecydować. Jak go oceniasz? Smile Warto?
Z każdym kieliszkiem (w dłuższych odstępach czasowych Wink ) smakuje mi coraz bardziej. Mnie udało się ją dorwać za 200zł dlatego brałem bez chwili namysłu. Bo ok. 500zł bym za nią nie dał Wink
Tu mój opis: http://www.lubiewhisky.pl/2015/01/whisk ... yo-46.html

Dzięki za link. 200zł to rzeczywiście rewelacyjna cena. u mnie jest po 380. To nadal taniej niż gdzie indziej ale szaleństwa nie ma Smile Jak będzie budżet to może wezmę.