The Taste of Whisky
Co dzis na stole? - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Degustacja (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Co dzis na stole? (/showthread.php?tid=39)



Re: Co dzis na stole? - ron - 10-11-2014

U mnie dziś dalmore 12yo. Rozczarowałem się. Chyba pójdę po colę...


Re: Co dzis na stole? - morgan82 - 10-11-2014

ron napisał(a):U mnie dziś dalmore 12yo. Rozczarowałem się. Chyba pójdę po colę...

To co ja mam przynieść , cola to za mało hehehe


Re: Co dzis na stole? - Daniel - 10-11-2014

Na stole dziś właśnie Ardbeg Auri - otwieram świeżą butelczynę. Już dziś były 2 Ardbegi i kilka innych rzeczy. A o Auri daję znać, bo na pewno pamiętacie, że sampla, którego miałem, oceniłem bardzo wysoko bo na 7. Czas prawdy nadchodzi. Dam, znać czy z butelki wyjdzie to samo i taka sama ocena. Wink


Re: Co dzis na stole? - surykatka - 10-11-2014

Czekamy Danielu na twoją ocenę... myślę, że przy poprzednim podejściu miałeś pomroczność jasną... dziś już tylko ci grozi choroba filipińska :twisted:


Re: Co dzis na stole? - morgan82 - 10-11-2014

Daniel i jak czy ocena się zmieniła ?


Re: Co dzis na stole? - Daniel - 10-11-2014

Dla mnie to zajebista rzecz na mocne 6. Tak opuściłem punkt w dół. I tylko tyle. Przed chwilą na stole był rocznik 1973 od sestante w casku i Amazing Cask od MoS'a (wiem Bartoszku, dałeś 9). Dla mnie Auri nie odstaje. Może trochę od Amazing Cask. Ale może lubię tę destylarnię i dlatego ją doceniam? Chociaż szczerze, to mógłbym siedzieć przy niej i przy tym dramie długo ... ale idę grzrbać w samplach w poszukiwaniu Ardbegów, bo się wkur... . Dam znać :twisted:

Poszedłem w poszukiwaniu dobrego i złego Ardbega, bo się wkurzyłem, że wszystko oceniam podobnie. Ale na szczęście tak nie jest. Niestety gdzieś zgubiłem Ardbega z ostatniego xmas, który dostawał oceny 9 i 10. Znalazłem takiego ocenianego na 9, a przeze mnie na 8. I faktycznie dla mnie różnica jest. To ten: http://www.whiskybase.com/whisky/5587/ardbeg-1975-dl

A teraz słaby ardbeg Ardbog. Poszedł do zlewu. Ze względu na zapach i finish 3/10 bo chociaż finish całkiem, całkiem, ale pić się nie da.

Kończę dzień, zes zczęśliwą myślą, że jednak nie oceniam wszystkiego tak samo. na 6 Wink


Re: Co dzis na stole? - surykatka - 10-11-2014

Będę w listopadzie to ci pomogę z tymi ocenami i degustacją,więc się nie martw Wink tylko wszystkich sampli ardbegów z półek nie wypij ( szczególnie lat 70-tych po sherry) :roll:


Re: Co dzis na stole? - Daniel - 10-12-2014

surykatka napisał(a):Będę w listopadzie to ci pomogę z tymi ocenami i degustacją,więc się nie martw Wink tylko wszystkich sampli ardbegów z półek nie wypij ( szczególnie lat 70-tych po sherry) :roll:

Właśnie, właśnie. Oceny jednak są subiektywne ... ale boję się, że jak napijesz się dobrych Ardbegów to Ci skali nie starczy Wink I dlaczego 70-te? Wiem niby kultowe, ale pamiętaj 67 po prawdziwej dark sherry czeka. (a nie tam pitu pitu dark sherry, że co druga to dark sherry i to first fill )


Re: Co dzis na stole? - surykatka - 10-12-2014

Cytat:ale boję się, że jak napijesz się dobrych Ardbegów to Ci skali nie starczy Wink

Też się tego obawiam :twisted:

Cytat:I dlaczego 70-te? Wiem niby kultowe, ale pamiętaj 67 po prawdziwej dark sherry czeka. (a nie tam pitu pitu dark sherry, że co druga to dark sherry i to first fill )
To tak prowokacyjnie napisałem z tymi latami 70-tymi... bo wiem, że w czeluściach twoich magazynów z samplami na pewno spoczywają inne diabelnie pyszne ardbegi, ale trzymam cię za słowo... nawet gdybyś zostawił opary w buteleczce tego ardbega 67 po dark sherry, to niech czekają do listopada na mnie Wink


Re: Co dzis na stole? - menran - 10-12-2014

Daniel napisał(a):A teraz słaby ardbeg Ardbog. Poszedł do zlewu. Ze względu na zapach i finish 3/10 bo chociaż finish całkiem, całkiem, ale pić się nie da.
Widzisz Danielu jednak subiektywność ocen wśród pijących whisky jest wielka Wink Mi bardziej smakował Ardbog od Auri Big Grin
Oczywiście nie porównuje nic do starych wypustów których niestety nie posiadam . Ciekawy tez jestem tej Supernowej , niestety stoisko Ardbega na TWE WS to porażka.
Liczyłem na to ze tam spróbuję jednak dysponowali tylko pusta butelka którą zainteresowanym dawali do wąchania :lol: (żenujące )
A jak zwykle polewali 10YO , Corryvreckan i Uigeadail ilościowo mieli jedno z najgorzej zaopatrzonych stoisk .