The Taste of Whisky

Pełna wersja: OCTOMORE 06.1 57% 167 PPM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wczoraj dołączełem do grona forumowiczów i od razu chce podzielić się jedną ze swoich buteleczek.
Może nie bedzie to wielka okazja cenowa bo ten okaz nabyłem w polskim sklepie...
Jeśli znajdą się chętni to otwieram buteleczkę i pijemy Smile rozlewam do butelek 50ml
W Warszawie odbiór osobisty, oczywiście w inne miejsce wyślę paczuszkę.
  • Octomore 5 years old 06.1 Scottish Barley 167 ppm / 57% / 0,7l
  • 50ml - 55zł
  • Jeśli będzie wysyłka proszę doliczyć koszt paczki
Witaj na forum. Kurde wczoraj rejestracja i już sampling kolega robi. Smile
Wezme 50 i porownam z 06.2 Smile
A jak ci cubusie 06.2 smakowało?
surykatka napisał(a):A jak ci cubusie 06.2 smakowało?

Generalnie mi podszedł 06.2 ale to pewnie wynika z kompletnego braku doświadczenia z wcześniejszymi Octomorami (chętnie bym jakiegoś starszego spróbował - ktoś? Smile )
Mam też do niego sentyment bo piłem go na degustacji od której moja przygoda z whisky się zaczęła. Generalnie whisky jest nudna ale ta nuda akurat trafiła w mój gust. Oceniłem ją na 85 punktów. Po próbie jakiegoś starszego możliwe, że ocenę zweryfikuję bo mam go jeszcze trochę.
.. no nie wiem, może zrobię drugie podejście cubusie Wink

Octomore 06.2/167 5yo 58,2% 2,0/10
https://www.whiskybase.com/whisky/43464 ... on-062-167

zapach- torf, zacier, młóto parujące w gorzelni, smar, maszynownia, żeliwo
smak- spora doza słodyczy, dym ale delikatnie eksponowany, pierwotny zacier piwny, zmokłe kiełkujące ziarno, echa owoców ale w kiepskim wydaniu- sfermentowane spady
finisz- długi, prymitywny i nieciekawy, powraca młóto, zacier, fermentujące owoce.. czyżby nadchodził upadek już tak słynnej serii
uwagi: prosta, płaska, surowa.. kompletna porażka, niepokoi mnie kierunek w jakim ta destylarnia celuje ostatnimi czasy tą tak znaną i w swych początkach docenianą serią.. vide Orpheus Sad i pózniejsze edycje
surykatka napisał(a):.. no nie wiem, może zrobię drugie podejście cubusie Wink

Octomore 06.2/167 5yo 58,2% 2,0/10
https://www.whiskybase.com/whisky/43464 ... on-062-167

zapach- torf, zacier, młóto parujące w gorzelni, smar, maszynownia, żeliwo
smak- spora doza słodyczy, dym ale delikatnie eksponowany, pierwotny zacier piwny, zmokłe kiełkujące ziarno, echa owoców ale w kiepskim wydaniu- sfermentowane spady
finisz- długi, prymitywny i nieciekawy, powraca młóto, zacier, fermentujące owoce.. czyżby nadchodził upadek już tak słynnej serii
uwagi: prosta, płaska, surowa.. kompletna porażka, niepokoi mnie kierunek w jakim ta destylarnia celuje ostatnimi czasy tą tak znaną i w swych początkach docenianą serią.. vide Orpheus Sad i pózniejsze edycje


To widzę że się w ocenie zgadzamy. Podobne wrażenia miałem po degustacji OCTOMORE 06.1 57% 167 PPM. Nastawiono mnie że będzie to ah oh pozycja i niestety przeżyłem rozczarowanie. W/g mnie w tej cenie można spotkać dużo lepsze produkty.
surykatka napisał(a):.. no nie wiem, może zrobię drugie podejście cubusie Wink

Octomore 06.2/167 5yo 58,2% 2,0/10
https://www.whiskybase.com/whisky/43464 ... on-062-167

zapach- torf, zacier, młóto parujące w gorzelni, smar, maszynownia, żeliwo
smak- spora doza słodyczy, dym ale delikatnie eksponowany, pierwotny zacier piwny, zmokłe kiełkujące ziarno, echa owoców ale w kiepskim wydaniu- sfermentowane spady
finisz- długi, prymitywny i nieciekawy, powraca młóto, zacier, fermentujące owoce.. czyżby nadchodził upadek już tak słynnej serii
uwagi: prosta, płaska, surowa.. kompletna porażka, niepokoi mnie kierunek w jakim ta destylarnia celuje ostatnimi czasy tą tak znaną i w swych początkach docenianą serią.. vide Orpheus Sad i pózniejsze edycje

2/10 to będzie jakieś 82-83/100 więc dużej różnicy nie ma między naszymi ocenami. Możliwe, że u mnie własnie te 2-3 punkty są za sentyment Big Grin Druga sprawa, że dla mnie jako początkującego ocena 85 jest oceną dość wysoką bo lepszych niewiele piłem ale to się powoli zmienia.
racja cubusie, dość podobna ocena Wink