The Taste of Whisky

Pełna wersja: [Z] Bodegas de Jerez de la Frontera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Ok, widzę że sampling będzie można spokojnie zorganizować. Postaram się wieczorem wstawić konkretne pozycje. Prosił bym tylko wstępnie zainteresowanych o informację dot rozmiaru sampla - uzupełnijcie swoje post'y. Ja z każdej rezerwuję póki co po 150 ml.
Też bym wziął jeśli można po *
Tomek B napisał(a):Też bym wziął jeśli można po *


Nie podliczałem tego jeszcze ale myślę, że się załapiesz. Kolejni zainteresowani wg kolejności deklaracji. W razie większego zainteresowania można zawsze zakupić po dwie butle.
ja tylko w celach poznawczych po 25 ml, jak nie bedziesz rozlewać takich małych ilości to mówi sie trudno ;-) nie chce przegapić takiej okazji ale już wiem że czeka mnie długie L4 i z sianem bedzie krucho :-P
Jestem po 100.

W każdym wydaniu. Sherry jes ok.

Chociaż najbardziej kręciłby mnie sampling podstawowej klasyki różnych trunków, po których beczki wykorzystywane są w whisky. A nawet wędrują do konkretnych destylarni.
Brałbym po 100. Ale to zależnie od cen szczerze mówiąc.
Setka lub pięćdziesiąt, zależnie od cen. Chętniej setka.
ja raczej po 50 ml
Big Grin Sprawdziłem deklaracje kto ile chciał i wygląda na to, że chyba wszystko już pozamykane Big Grin ,

Policzę zaraz jeszcze raz dokładnie i zaktualizuje pierwszy post.
Ok, podliczyłem i wstawiłem listę. Ostatecznie, żeby nie nadwyrężać zbytnio portfeli ale zachować poziom, zdecydowałem się na przegląd 5. butelek z 5 różnych Bodegas. Mamy te pięć najważniejszych, czyli: Pedro Ximenez, Oloroso, Amontillado, Paolo Cortado i Fino. Wszystkie w przepięknym wieku 30 lat (choć w przypadku Oloroso od El Maestro Sierra to tylko oficjalna informacja na etykiecie a w butelce drzemie sobie 50 lat Andaluzyjskiej historii!). W przypadku Fino jest trochę trudniej ponieważ - nie mam pojęcia dlaczego - nie jest dozwolone w wersji 30yo VORS. Tym samym każde Fino w tym wieku z urzędu otrzymuje określenie Amontillado. W przypadku Fino Imperial mamy ponoć do czynienia z prawdziwym królem tego gatunku, nie zależnie od tego co podao na etykiecie by spełnić urzędowe wymogi.

Sampling zakończył sie w zasadzie, zanim się zaczął Big Grin ! Żeby starczyło dla wszystkich, odstąpiłem coś ze swojej doli a forumowicze: Neptune i Szpachla muszą zadowolić się samplami po 50 ml, ponieważ jako ostatni określili sie w tej kwestii.

Gdyby ktoś miał jakieś uwagi czy sugestie - prosze pisać. Jeżeli komuś na czymś bardzo zależy możemy jeszcze rozbudować stawkę. Sampling będe realizował ok. połowy/końca miesiąca Maja. Informacje będą pojawiały się na bieżąco.

Dziękuję za udział i pozdrawiam.
Stron: 1 2 3 4