The Taste of Whisky

Pełna wersja: Hyde Park
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znalazłem taką informację

Kilchoman to bardzo mała destylarnia, ale jest otwarta dla wszystkich zwiedzających. Roczna produkcja sięga około 100 000 litrów. Dla porównania Caol Ila produkuje około 3 500 000 litrów, a Glenfiddich 10 000 000.
Wielkość rocznej produkcji większości destylarni można znaleźć na wikipedii, bez źródeł i jakichkolwiek dodatkowych informacji.
hmmm
czyli jeśli wszystko to byłyby SM a nie produkt do blendów

taki Kilchoman rocznie wypuszcza ok 143 tyś butelek
Caol Ila 5 milionów
a Glenfiddich ok 14,3 miliona

i skupiając się na tym ostatnim gdzieś kiedyś czytałem że w szczytowym momencie a chyba teraz też taki jest są w stanie wypuścić ok 20 milionów butelek rocznie ogrom jak na SM czyli ok 1/5 całej światowej produkcji taki produkt dla mas
przyznam że ciekawi mnie jak wygląda rozkład % na poszczególne wypusty
zapewne 12, 15 i być może 18 to lwia część całości ciekawe jak inne szczególnie ich NASy wypadają w zestawieniu
Nie zapominaj, że Grants też jest ich, pewnie też ma duży procent.
Nie nie mnie interesuje tylko sama marka Glenfiddich Grant'sa kiedyś znalazłem dane produkcji ogólnej
Caol Ila ma jak na Islay imponującą produkcję, ale absolutna większość zasila blendy, więc SM wydają w rzeczywistości niewiele.
Jeśli chodzi o Glenfiddich, znalazłem następującą informację:
Now, Glenfiddich is sold in nearly 200 countries and accounts for nearly 35% of all single malt sales in the world.
Trudno to zweryfikować, ale brzmi niesamowicie.
TOMKU, w dniu Twoich urodzin Jezusowych - morza whisky, sampli i rarities do picia Smile
Najlepszego
Najlepszego Tomek - setek sampli, dobrych butli i zdrowia do ich konsumpcji Wink
Wszystkiego najlepszego Tomek. Spełnienia wszystkich single maltowych (i nie tylko) marzeń Smile
Tomek wszystkiego najlepszego i jak najwiecej ciekawych sampli wlanych do gardła ;-)