The Taste of Whisky

Pełna wersja: Kupowanie od osób prywatnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Macie jakieś doświadczenia z kupowaniem butelek i ewentualnie wymianą od osób prywatnych?
Zakładając, że pojawia się ktoś kto ma interesującą nas whisky i decydujemy się ją kupić.
Z powodu odległości w grę nie wchodzi odbiór osobisty itd.
Jak najlepiej to załatwić z "technicznego" punktu widzenia? Czyli płatność, przesyłka. Co można zrobić, żeby uniknąć przykrych niespodzianek?
Pobranie, kurier... poprosic kogos znajomego w miescie gdzie mozna odebrac osobicsie aby "srpawdzil"
Sam kupowałem w ten sposób oraz sprzedawałem butelkę i jak na razie nie było z tym problemów. Kurier + pobranie rozwiązuje problem...choć tylko teoretycznie. Świat pełen jest podróbek i trzeba niestety uważać, zwłaszcza w przypadku droższych pozycji.

Taki przykład poniżej:

Cytat:[Obrazek: 65344_661102880600202_293251245_n.jpg]

The fake Glenmorangie bottle(s) are...

All of them.

All are re-fills.

Done very, very basically by me with the help of a wooden spoon of all things (and a two and a half year old son who insisted on helping daddy with - "help do camera daddy, big bottle woosky").

Big Kudos to Liam Barker for getting it right first.
Big Kudos to Simon Thompson for ruthless uber-geek research and accuracy.

Dry goods are non-fake.... bottle, label, stopper and capsule are the real thing, I enjoyed them with friends & family over Christmas but lost the capsule for the Madeira or there would have been all four. All bottles are absolutely genuine, as 'were' the original contents.

Why do this?

Because, as a starter for 10, the number of fakes is increasing and capsules/seals generally rule. If they look even slightly saggy/ill fitting or even just the wrong colour/shade for that bottle then stay away.

The capsules on all these bottles don't fit perfectly as Scott Hanton pointed out very astutely.

Try doing the same thing with a modern Macallan? The other photo is a bottle of common or garden MacGold.... It just can't be done.
[Obrazek: 1554364_661105407266616_1391607717_n.jpg]

Some distillers now do this, all should.

But these G'mo's are older bottles so I guess it's just a word of caution that fakes can be anywhere and at any value as has been seen recently.

.... And the contents of my fake bottles? A supreme liquid, unrivalled in its beauty, unsurpassed in its quality..... Pure water from Loch Shin, with between 3 and 5 drops of E150A added, so while the photo's don't really show it, they do have different grades of colour as the real bottles do.
Dobre punkty uchwyciliście. Nie brałem pod uwagę fałszywek, które faktycznie się pojawiają.

Bardziej miałem na myśli oszacowanie ryzyka przy kupowaniu od kogoś z zagranicy np: ze stanów.
Do głowy przychodzą mi takie opcje, żeby wymienić się danymi osobowymi, nr kontaktowym, adresem.
Poprosić o kopię rachunku zakupu jeśli to możliwe.
Płatności dokonać za pomocą PayPal albo na konto imienne itdp

Kupując z ebaya albo na aukcji mamy zawsze możliwość zwrotu towaru i ewentualny zwrot gotówki w razie próby jakiegokolwiek oszustwa. Kupując od osoby prywatnej zwiększa się ryzyko na niepowodzenie transakcji.
Z Ebay nie ma szans na zwrot jak sprzedadzą fake to znikną , nie kupuj ze stanów i z Włoch zmniejszysz ryzyko .
Nie kupiłbym od sprzedawcy z ebay, który ma poniżej jakiś rozsądnych statystyk - to już coś.
Chociaż głowę mam gorącą i szybko się "napalam", ale jakiś tam rozsądek mam Wink
Z tym, że w takich przypadkach jest gdzieś granica rozsądku i zaufania.
Jeżeli podjąłbym ryzyko (bo zakładam, że takie może wystąpić) to chciałbym ograniczyć je do minimum.
Z tąd moje pytanie o ewentualne podpowiedzi kogoś kto ma doświadczenie w takich zakupach.

menran
Masz jakieś nieciekawe doświadczenia odnośnie Stanów i Włoch?

Ostatnio przeglądałem ebay eu i zauważyłem sporo butelek z Grecji, ale ceny raczej mało atrakcyjne, plus mega koszty wysyłki Smile
Nie łatwo trafić okazję :lol:
Raz kupiłem z Ebay ze stanów dżinsy...........i wyczyścili mi konto na 500£
To nie wszystko ze kupisz fałszywkę ryzykujesz zhakowaniem konta , z mojego wyciągali po 100$ przez kilka dni.
Stany wykreślone z listy
Smile
jeszcze ze dwa dni, kilka przykładów i całkowicie wybijemy Ci z głowy takie zakupy hehehhe
To oczywiście też wchodzi w grę Wink
Stron: 1 2