The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jaki bourbon?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jaki bourbon mi polecicie?
Uwielbiam zwykłego Jima Beam'a, za Jackiem nie przepadam.
Przede wszystkim bardzo lubię intensywny aromat drewna, kiedy ta beczka daje o sobie znać, więc chyba dlatego wybieram Kentucky.
Poza tym, nie lubię owocowości. Zatem niebieski Grant's (tak, wiem że to szkocka) o gruszkowo-jabłkowym zapachu mi nie podszedł.
Póki co, kupiłem Wild Turkey 81. Uważam, że jest zbyt delikatny. Skłaniam się do zakupu któregoś Jima'a, może Devil's Cut, Double Oak, Black'a...
Może niekoniecznie bourbon a jakaś whisky, gdzie beczka jest mocno wyczuwalna?
Elijah Craig 12yo (zastąpiony od niedawna przez Small Batch).
Eagle Rare 10yo.
Bulleit 10yo.

Generalnie jeśli lubisz drewniane bourbony to interesują cię takie w wieku 9+ lat. Te które wymieniłem to tak na początek. Bulleita 10-letniego (biała etykietka) znajdziesz nawet w hipermarketach, ale to nowość w Polsce więc jeszcze nie wszędzie. No i oczywiście wymieniony przez ciebie JB Devil's Cut jako niezły start rozpoznawczy.

Szkockie o wyczuwalnie drewnianym profilu to znacząco wyższa półka cenowa i wiekowa niż wymienione wyżej bourbony.
Wersje Double Oak(ed) też powinny Ci zasmakować. No i wersje "barrel proof" czyli np. Wild Turkey Rare Breed.
Dzięki za odpowiedź. Może niezbyt precyzyjnie się określiłem, ale na początku chcę pozostać na niższej półce cenowej. Poza tym, dodam że lubię whisky bardzo wyraziste. Niech ten Wild Turkey 81 będzie takim wyznacznikiem (za mało intensywny w aromacie, zbyt delikatny). Z tego powodu whiskey irlandzką mogę chyba odrzucić. Czy nie?
Póki co, próbowałem bardzo mało. Co na początek? Jakiś Grant's, Ballantine's, Passport?

Aktualizacja: Wild Turkey 13yo jest dostępny za 65 zł. Jak się ma do podstawowej wersji 81?
kamil_chylinski96 napisał(a):Aktualizacja: Wild Turkey 13yo jest dostępny za 65 zł. Jak się ma do podstawowej wersji 81?
WT Distiller's Reserve za 65zł? Gdzie? Kupuję od razu butelkę!
Żabka i Freshmarket
kamil_chylinski96 napisał(a):Żabka i Freshmarket

Aż mi się wierzyć nie chce... na pewno nie mylisz go z inną edycją?
Nie, wersja 45,5%
Ale kupiłeś w tej cenie?
Niby internet coś takiego pokazuje, tylko czy to nie pomyłka jakaś..

https://www.alleceny.pl/produkt/181218/ ... e-455-07-l
Przeszukam dziś okoliczne Żabki!
Stron: 1 2 3