The Taste of Whisky

Pełna wersja: Poszukiwane: lidlowe bastardy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bywa ktoś z was w kraju w którym Lidl oferuje swoje whisky z W&M których nie ma w polskich Lidlach? Chodzi mi o serię maltów Ben Bracken oraz blendy Glenalba. Jestem ich bardzo ciekawy, choćby i w samplach.
Dobra, ze względu na przytłaczający odzew Wink kupiłem na próbę trzy butelki w lidl.de z serwisem forwardującym po drodze, pewnie jakoś w nadchodzącym tygodniu dotrą.
Kiedyś, gdzieś czytałem jakieś dobre słowa o tej edycji "Ben Bracken Islay" ale nie potrafię powiedzieć czy to było wiarygodne źródło. Co konkretnie zamówiłeś?
fishmac napisał(a):Kiedyś, gdzieś czytałem jakieś dobre słowa o tej edycji "Ben Bracken Islay" ale nie potrafię powiedzieć czy to było wiarygodne źródło. Co konkretnie zamówiłeś?
Czytałeś pewnie pozytywne recenzje Ben Bracken 22yo Islay Single Malt, to podbno jest Laphroaig albo Bruichladdich.
Generalnie Lidl je zamawia od Whyte&Mackay (a konkretnie od Clydesdale Scotch Whisky Co. która należy do W&M)
W Lidl.de niestety jej nie ma, wziąłem dwa NASy Ben Bracken (Speyside -- pewnie Tamnavulin, Highland -- pewnie Dalmore) oraz blenda Glenalba Sherry Cask Finish 22yo.
Ten bracken z Islay jakieś nagrody dostał. Był zupełnie przeciętny, poziom dobrej podstawki.
Bracken 28yo to był straszliwy okrutnik, śrut jakich mało.
Paradoksalnie w tym wszystkim Glenalby były więcej niż zjadliwe. Sherry jest sherry, a w tych Albach było wiecej sherry niż w niejednej obecnej podstawce uznanej za sherry bomb. 25yo przyzwoita i cała butelka sie wypiła bez bólu. 34yo była po prostu niezła.
Jednak mimo tego, że mam rodzinę w DE to jakoś więcej sobie nie sprowadziłem.
Sampla glenalba bym przytulił jakby co.
Podbijam wątek bo z oferty niemieckiego Lidla (tego online) wyleciały blendy Glenalba ale za to pojawiło się trochę Ben Bracken Single Malt z oznaczeniem wieku: islay 18yo, speyside 25yo, islay 27yo, speyside 28yo, speyside 30yo, highland 40yo.
Miał ktoś styczność?